Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Kupowanie za granicą

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kupowanie za granicą

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Andorek 24 gru 2010, 9:02
    Teraz ruszył sezon wyprzedażowy i za granicą można tanio kupić jakiś sprzęt elektroniczny. W Polsce niby są te promocje ale cenowo niewiele się różnią od standardowej oferty. Czy ktoś wie jak kupuje się za granicą. Chodzi mi o jak zapłacić, jak nie dać się nabrać na oszusta, adresy sklepów i tak dalej.
    Cytuj
  • 7Dekoder 24 gru 2010, 10:26
    Czy kupowanie za granicą jest aż tak tanie to ja bym polemizował. Musisz doliczyć koszty przesyłki, a te do najniższych nie należą - to może być i 50 dolarów czy euro.
    Cytuj
  • Buyer 24 gru 2010, 13:17
    Kupowanie przez Internet szczególnie w USA jest o niebo bezpieczniejsze niż w Polsce. Ceny będą niższe ale chyba podatek VAT i cło trzeba doliczyć no i koszty przesyłki.
    Jeśli ktoś kupuje np. laptopa to najlepiej wybierać markę która daje międzynarodową gwarancję (ASUS czy DELL), a gwarancje otrzymujesz rejestrując swój sprzęt online nawet w Polsce.
    Pojęcie kupowanie za granicą jest mało precyzyjne - z USA to zdecyduj się na sklepy Ofice Depot,Office Max czy Staples.
    Cytuj
  • Eru 28 gru 2010, 9:29
    Jeżeli ktoś szuka pojedynczej okazji do zakupu ale nigdy nie kupował za granicą to jest spora szansa, że zmarnuje pieniądze. Nie znasz się na tym, to daruj sobie.
    Co innego jak masz znajomego za granicą. Przesyłasz mu kasę a on kupuje.
    Cytuj
  • AutoRun 28 gru 2010, 9:36
    Przy imporcie są limity wartościowe i ilościowe. Nie wiem jak to jest w tym roku, ale w zeszłym jak ktoś wracał z kraju spoza strefy UE to mógł przywieźć towary których wartość wyrażona w złotych nie przekraczała 300 euro. Wtedy nie płaci się VAT.

    W przypadku podróżnych w transporcie lotniczym i morskim zwolnienie stosuje się do importu towarów, których wartość nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych 430 euro.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum