Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Ogromne dyski twarde liczone w terabajtach

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ogromne dyski twarde liczone w terabajtach

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • SawkaE 22 mar 2011, 13:43
    Nie tak dawno słyszałam o dyskach 3TB od Segate a teraz benchmark pisze o dyskach 6 TB. Czy to nie lekka przesada. Po co do domu takie molochy. To już nie tysiące zdjęć a dziesiątki tysięcy fotografii się tam zmieści.
    Dla mnie to jakiś kompletny absurd, który spowoduje, ze programiści zaczną olewać wielkość programów i tworzyć będą monstra.
    Cytuj
  • AMD64 22 mar 2011, 16:17
    Przy takich pojemnościach to HD powinniśmy zmienić na IMAX. Ciekawe jaka jest ceną takich dysków i jakość.
    Te SDD o pojemności 960 GB to koszt ... 16 tys. zł.
    Cytuj
  • HTTP404 22 mar 2011, 18:30
    Raczej interesujące jest to ile trwa skanowanie antywirem takiej objętości, bo u mnie Kaspersky skanował 1 TB prawie 12 godzin.
    Cytuj
  • Holo_gram 22 mar 2011, 19:31
    Kiedyś słyszałem o technologii dzięki której na jednej płycie DVD można zapisać ich aż 10 tysięcy.
    Policzcie sobie. 1 DVD to 4,7 GB * 10 000 = 47 000 GB. Zamieniając GB na TB to wynosi 47 TB na jednej płycie. Ale co się stało z tą technologią to już nie śledziłem wątku.
    Także te 6 TB to jeszcze nic.
    Cytuj
  • Fotok 22 mar 2011, 20:12
    4 lata temu za pendrivea o pojemności 1 GB płaciłem 90 zł. Teraz za taką cenę mam 16 GB i jest prawie dwukrotnie mniejszy jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne. Ja mam dysk zewnętrzny, ale mały przenośny a nie taki klocek.
    Cytuj
  • DDR 22 mar 2011, 21:35
    Ja mam tylko 465 GB a bałagan mam straszny i już nie wiem co do czego.
    Przy 6 TB to bym chyba się zgubił totalnie. Więcej czasu spędziłbym na szukaniu niż na oglądaniu.

    Cytuj
  • Kompik22 23 mar 2011, 0:08
    I to jest problem, że do takich dysków zewnętrznych nie dodają żadnego oprogramowania do zarządzania zasobami.
    Na początku to pewnie nie problem, ale w miarę czasu pojawia się masa katalogów i podkatalogów.

    Ja do tego nie potrzebuję 465 GB. U mnie bajzel zrobił się już przy 30 wielki uśmiech
    Cytuj
  • colalongo 23 mar 2011, 6:30
    Dla mnie też 500 GB jest wystarczającą ilością póki couśmiech
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum