Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Pralka ładowana od góry czy tradycyjna

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pralka ładowana od góry czy tradycyjna

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Prostownik 21 lis 2010, 11:11
    Chcemy z żoną kupić pralkę automatyczną, tylko ja chę taką ładowaną od góry, a żona tradycyjną ładowaną od frontu. Ceny są podobne i to nie stanowi problemu. Którą zatem wybrać?
    Cytuj
  • TechNews 21 lis 2010, 11:38
    To zależy ile masz miejsca na pralkę i gdzie stoi. Te ładowane od góry są węższe, ale za to głębsze. Te ładowane od frontu są szersze, ale mniej głębokie. Ja mam w kuchni ładowaną od góry, bo to jest jedyne rozwiązanie – na klasyczną pralkę za mało miejsca wzdłuż.

    Oba rodzaje pralek piorą tak samo. W końcu i tu i tu bęben się kręci tak samo.
    Cytuj
  • Mom07 21 lis 2010, 13:37
    A czy w domu są małe dziecii?
    Cytuj
  • Prostownik 21 lis 2010, 14:42
    A co mają dzieci do pralki?
    Cytuj
  • Mom07 21 lis 2010, 18:30
    Co mają? Małe dzieci mają przeróżne pomysły. Taką normalną pralkę może otworzyć i wejść do niej. Nawkłada różnych przedmiotów i zacznie prać.
    Tragedia gotowa, a później lament że się nie pomyślało.
    Cytuj
  • Domator30 21 lis 2010, 19:10
    Ja słyszałem od znajomych, że jedna dziewczynka zamknęła w środku swoją młodszą siostrę w pralce, dziadkowie sie zorientowali w porę, bo mogłoby się to tragicznie skończyć.
    Dzieci mogą też próbować wyprać kota czy psa.
    Na razie nie planujemy dzieci, a do domu wybraliśmy zwykłą pralkę. Przynajmniej widać, że coś się kręci. Jest jeszcze kwestia usuwania włosów i innych drobnych zabrudzeń. W niektórych pralkach ładowanych z górny trudno się do tego dostać. Trzeba w tym celu odhaczyć coś na dole bębna.
    Cytuj
  • TechNews 21 lis 2010, 19:27
    Ja bym raczej zwracał uwagę na długość gwarancji.
    np. w Indesit na swoje pralki wolnostojące za niewielką dopłatą daje aż 5 lat gwarancji. Warto też to mieć na uwadze, że w pralce są elementy ruchome, które mogą się łatwo popsuć.

    Cytuj
  • Barnaba56 21 lis 2010, 20:25
    Ja przy zakupie pralki wykupiłem ubezpieczenie w Allianz przedłużające gwarancję. I bardzo się przydało, bo w okresie przedłużonej gwarancji pralka zaczęła przeciekać. Zadzwoniłem do obsługi klienta w Allianz i za dwa dni przyszedł spec i coś tam wymienił. Koszty pokrył ubezpieczyciel.
    Cytuj
  • scrapi 3 lut 2011, 21:37     (ostatnio zmieniony przez autora 3 lut 2011, 21:39, w całości zmieniany 2 razy)
    Też podobny problem mnie nurtował ale ostatecznie wybór padł na pralkę otwieraną od góry. Mam dość małą łazienkę i do tradycyjnej pralki byłby trudny dostęp. Jedyne co mogę odradzić to kupowanie rzekomych innowacji. Kilka dobrych lat męczyłam się z pralką bąbelkową ładowaną od góry, która nie odwirowywała i przeciekałaskrzywienie
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum