FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zasilacz UPS

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • USB123 6 gru 2010, 9:58
    Zastanawiam się na zakupem zasilacza UPS do komputera a raczej notebooka.
    Normalnie komputer powinien chodzić na takim zasilaczu min 5 minut więc notebook z godzinę? Tylko jaki ten zasilacz ma być? Myślałem o takim zasilacz UPS Ever Duo II 500 za 230-240 zł.
    Cytuj
  • Unimatryca01 6 gru 2010, 10:13
    Przed zakupem najlepiej sprawdzić ile zużywa prądu komputer i do niego dobrać zasilacz. Ale to jest dość trudne. Niektórzy producenci UPS-ów na swoich stronach WWW udostępniają specjalne kalkulatory pozwalające na ustalenie (mniej więcej), jaki zasilacz powinniśmy kupić.
    Przykład: komp z prockiem AMD Phenom, pamięcią DDR3, kartą graficzną Radeon średniej klasy i 300-watowym zasilaczem powinien zostać podłączony do UPS-a o mocy 500 VA.

    Cytuj
  • USB123 10 gru 2010, 10:23
    No właśnie z tym zużyciem prądu to kłopot jest bo to notebook. Słyszałem, że UPS powinien mieć moc 2x większą od zasilacza? A jaki zasilacz jest w notebooku?
    Cytuj
  • Atomowiec 10 gru 2010, 11:06
    Zasada jest prosta im dłużej ma trzymać napięcie tym UPS będzie większy i droższy.
    Z tańszych UPS proponuję APC Smart-UPS 750VA USB & Serial 230V
    http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SUA750I&total_watts=500
    lub nieco lepszy
    APC Smart-UPS 1000VA USB & Serial 230V
    http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SUA1000I&total_watts=500
    Generalnie polecam APC, najlepiej z serii Smart-UPS, bo nawet te słabsze UPS z tej serii charakteryzowały się większą wydajnością niż podawał producent.
    Cytuj
  • Ronaldek 4 gru 2012, 12:46
    Podobnie do Atomowca proponuję produkty APC. Jest ich dość duży wybór. Zawsze można znaleźć coś pod swoje zastosowanie. Posiadam trzy zasilacze UPS tej firmy i jestem bardzo zadowolony, a obsługują niemałą sieć.

    Moje urządzenia kupiłem w następującym miejscu:

    Zasilacze APC
    Cytuj
  • pirver 6 gru 2012, 13:47     (ostatnio zmieniony przez autora 5 sie 2013, 9:52, w całości zmieniany 1 raz)
    Zasilacz nie ma tu nic do tego na ile starczy nam bateria w laptopie, ponieważ to wszystko zależy od tego jaką mamy baterię, a nie zasilacz.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum
Następna: Telewizory OLED