BIZNESPLAN warsztat samochodowy  auto detailing (przykład) 2018

BIZNESPLAN warsztat samochodowy auto detailing (przykład) 2018 nr 17606

Produkt dostępny na obszarze: cała Polska

INFORMACJE
Cena
34,90
Stan
Nowy
Dostawa
Wysyłka do kupującego
Sprzedawca
fachowaporada ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij wiadomość Wyświetl wizytówkę
Kontakt
FACHOWA PORADA
Wyślij e-mail
Brwinów
OPIS PRODUKTU

61. BIZNESPLAN warsztat samochodowy – auto detailing (przykład) 2018

- sporządzony wg wytycznych dla dotacji udzielanych w ramach przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy  w 2018 r.;

- wnioskowana kwota dotacji: 27 100,00 zł;

- objętość opracowania: 47 stron formatu A4;

- identyfikator ISBN: 978-83-951315-0-9;

 

Charakterystyka działalności

Za granicą auto detailing zyskał popularność na początku dekady. W Polsce zainteresowanie tego typu usługami rośnie z dnia na dzień, dlatego powstają nowe warsztaty auto detailingu, a firmy obecne na rynku od lat poszerzają swoją działalność o profesjonalną obsługę w tym zakresie. Rośnie liczba wysokiej jakości produktów, które umożliwiają dokładną opiekę nad samochodem.

Salony oferujące usługi detailingowe działają niczym samochodowe SPA. Detailing to dokładna i skrupulatna opieka nad samochodem (ang. detail – szczegół).

Auto detailing to skomplikowany proces pielęgnacji i zabezpieczenia przed uszkodzeniami wewnętrznych i zewnętrznych elementów pojazdu. W jego skład wchodzą między innymi: usuwanie wgnieceń, korekta powłoki lakierniczej, czyszczenie felg, regeneracja tapicerki i polerowanie szyb oraz reflektorów.

Auto detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłuża jego żywotność oraz zwiększa wartość rynkową. Wykonanie pełnego zakresu prac jest czasochłonne i może potrwać nawet do kilku dni. Osiągany efekt w pełni jednak rekompensuje nawet tak długi czas oczekiwania. Zasadniczym celem jest - oprócz efektu wizualnego - maksymalne oczyszczenie, a następnie zabezpieczenie pojazdu tak z zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje wydobycie głębi kolorów oraz faktury materiałów.

 

Warsztat samochodowy świadczący usługi auto detailingu jest rodzajem działalności, który co do zasady można prowadzić praktycznie pod każdą formą (wyjątek stanowi spółka partnerska). Jednak najczęściej wybieraną formą prowadzenia warsztatu samochodowego, ze względu na charakter branży, jest jednoosobowa działalność gospodarcza.

Prowadzenie warsztatu samochodowego należy zarejestrować w CEIDG lub w przypadku wybrania innej formy prowadzenia działalności niż jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka cywilna - w KRS.

 

Co do zasady osoba prowadząca działalność gospodarczą, która zamierza dokonywać sprzedaży towarów lub usług objętych opodatkowaniem VAT, musi najpóźniej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie danej sprzedaży złożyć formularz VAT-R.

W miarę rozwoju firmy bycie czynnym podatnikiem VAT może okazać się korzystniejsze a nawet konieczne, jednak ze względu, iż warsztat samochodowy co do zasady obsługuje głównie klientów indywidualnych, na początku działalności warto skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jeśli przedsiębiorca dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą, może z tego zwolnienia skorzystać bez dodatkowych wymogów.

 

Dodatkowo od 2015 r. działalność wykonywana w ramach warsztatu samochodowego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

 

Podstawowy PKD dla warsztatu samochodowego to: 45.20.Z.

 

Podczas wyboru formy opodatkowania dla warsztatu samochodowego niezmiernie ważne jest określenie zakresu wykonywanej działalności. Jeżeli usługi będą wykonywane samodzielnie, w budynku będącym własnością podatnika (przedsiębiorca będzie ponosił niewielkie koszty) - najkorzystniejszą formą opodatkowania może być ryczałt (8,5%). Jeśli natomiast warsztat samochodowy ma znajdować się w wynajętym lokalu znajdującym się w dobrej lokalizacji, właściciel planuje zatrudnić kilku wyspecjalizowanych mechaników, a wydatki na zakup materiałów chciałby wrzucić w koszty należałoby wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych wg skali podatkowej.

Warsztat samochodowy może znajdować się nawet w przydomowym garażu. Ważne jest jednak by miejsce przeznaczone na warsztat samochodowy spełniało wymogi techniczne. Zgodnie z przepisami BHP lokal musi posiadać wentylację, antypoślizgowe posadzki oraz odpowiednie oświetlenie.

 

Dodatkowo, w związku z coraz częstszym korzystaniem z nowoczesnej technologii w warsztatach samochodowych, konieczne może okazać się uzyskanie certyfikatów dla wykorzystywanych maszyn i urządzeń.

 

Spis treści opracowania:

 

I. DANE WNIOSKODAWCY

 

II. INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANOWANEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

1. Przewidywany termin rozpoczęcia działalności gospodarczej

2. Deklarowany okres prowadzenia działalności  po wymaganym ustawowym i umownym      okresie prowadzenia działalności gospodarczej

3. Rodzaj działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej

4.  Dane dotyczące lokalu

5. Niezbędne pozwolenia do prowadzenia działalności

6. Ocena rynku

7. Analiza SWOT planowanego przedsięwzięcia

8. Identyfikacja potencjalnego ryzyka niepowodzenia planowanej działalności gospodarczej oraz propozycja działań zaradczych

9. Czy wnioskodawca wcześniej prowadził działalność gospodarczą

10. Czy małżonek wnioskodawcy prowadzi lub prowadził działalność gospodarczą

 

III. ANALIZA FINANSOWA

1. Kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania

2. Szczegółowa specyfikacja wydatków do poniesienia w ramach dofinansowania

3. Źródła finansowania kosztów podjęcia działalności gospodarczej

4. Źródła finansowania kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa

5. Analiza finansowa

6. Marketing firmy

7. Szczegółowy sposób wyliczenia przychodów

8. Przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności

9. Rentowność wnioskodawcy

 

IV. FORMY ZABEZPIECZENIA ZWROTU DOFINANSOWANIA

 

V. OPIS PROJEKTOWANEGO PRZEDSIĘWZIECIA

1. Uzasadnienie potrzeby realizacji i cel planowanego przedsięwzięcia

2. Motywy rozpoczęcia działalności

3. Plany rozwoju planowanej działalności gospodarczej

4. Opis działalności głównej i dodatkowej

5. Źródło pomysłu

 

VI. ŻYCIORYS ZAWODOWY

1. Dane personalne

2. Wykształcenie

3. Posiadane kwalifikacje

4. Doświadczenie zawodowe

5. Posiadane umiejętności, przydatne w prowadzeniu planowanej działalności gospodarczej

6. Zainteresowania

 

Komplet materiałów wysyłamy e-mailem w formacie PDF / JPG.

 

INNE PRODUKTY TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
biznesplan, założenie firmy, warsztat samochodowy, auto detailing, blacharstwo, lakiernictwo, lakiernik, blacharz, myjnia, dotacja, wniosek, dofinansowanie, urząd pracy, unia europejska
Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.
BIZNESPLAN warsztat samochodowy auto detailing (przykład) 2018 (galeria) - wyświetleń 6549Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 9)