Favore.pl

Informacje o użytkowniku "100euro"

Informacje o użytkowniku "100euro"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
15 gru 2010, 8:46
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 81
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
UE ratuje Grecję
  • więcej Ciągle nie mogę wyjść z podziwu dla tego zadłużenia Grecji. Taki mały naród a tak się zadłużyć. Ale najbardziej zadłużonym krajem na świecie jest Japonia. Nad długi wynoszą coś koło 220 proc. PKB. Tylko te pieniądze przynajmniej posłużyły do stworzenia potęgi w dziedzinie nowych technologii. A Grecy? Nawet Zeus by im nie pomógł.
UE ratuje Grecję
  • więcej No tak ale skąd się wzięły te problemy finansowe Greków? Oni szastali na prawo i lewo. Tam pracownicy mieli masę różnych dodatków jakieś 13, 14 pensje, osoby będące w związku małżeńskim dostawały ekstra 5%. Wcześniejsze emerytury, które są wyższe od pensji! I inne dziwne dodatki i świadczenia. Nie mówiąc o przywilejach branżowych molochów. Czy komuś to coś przypomina? Żywcem to co mamy w Polsce prawda. My jednak aż tak zadłużeni nie jesteśmy.
Jaka stawka VAT na montaż rolet
  • więcej Interpretacje podatkowe do dnia 31 grudnia 2010 kompletnie straciły rację bytu przy usługach remontowo-budowlanych, bo zmieniły się przepisy do których się odwoływały. Innymi słowy zabawa w kotka fiskusa i myszkę podatnika zaczyna się od nowa.
Ile kosztuje spór z fiskusem?
  • więcej Reguła jest taka, że wszelkie opłaty służące uregulowaniu kosztów sądowych zaraz na początku postępowania wnosi strona, która jest niezadowolona z decyzji izby skarbowej. Tak się dzieje, kiedy odwołanie generuje koszty lub wydatki, a tymi w myśl art 213 ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi są opłaty sądowe jak opłacenie tłumacza, ustanowienie kuratorów itd. Na szczęście jeśli pozew/odwołanie w tej samej sprawie wnosi kilka osób w tej samej sprawie opłata sądowa jest jednak. Inaczej każdy płaci osobno.
Odpowiedzialność materialna urzędnika za błędne decyzje
  • więcej Raczej zblokuje, strach że będzie kara i to dotkliwa oddziałuje na wyobraźnię. Tylko jako to będzie funkcjonowało w praktyce to pokaże życie, ale ja już mogę zgadywać. Ustawa na papierze od czasu do czasu coś tam z tego będzie i wszystko zostanie po staremu.
Koszty procesu o prawa pracownika
  • więcej Zupełnie inna podstawa prawna jest w przypadku bezpodstawnego rozwiązania stosunku pracy. Roszczenia pieniężne ustala się w oparciu o art 19 KPC. Przepis ten mówi, że w sprawach o roszczenia pieniężne, zgłoszone choćby w zamian innego przedmiotu, podana kwota pieniężna stanowi wartość przedmiotu sporu. Zapis jest dość lakoniczny i trzeba go rozpatrywać w oparciu o konkretne sprawy.
Odszkodowanie za stres w pracy
  • więcej Pytanie proste odpowiedź trudna. W zależności od sytuacji sytuacji różnie to bywa, bo przecież stres to element naszego życia i nie da się go wyeliminować całkowicie. Gdyby szef znęcał się psychicznie, poniżał i tak dalej to zapewne to kwalifikowałoby się jako nękanie i można już dochodzić swoich praw.
Kredyt dla rolnika
  • więcej Czy można dostać w ogóle kredyt to najlepiej dowiadywać się w banku z którymi Agencja ma umowy. Wsparcie od ARiMR to kwestia drugorzędna, bo najpierw trzeba mieć kredyt prawda? Pewnie takie wspomagane kredyty łatwiej jest dostać, bo przecież część spłaty gwarantuje niejako państwo.
Opodatkowanie pożyczki z zakładu pracy
  • więcej Co to jest pożyczka wedle zapisów kodeksu cywilnego Art. 720. § 1. Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. W takim przypadku pożyczka nie może być przez firmę stosowana jako pewien element wynagradzania czy motywowania, bo trzeba pieniądze zwrócić. Ale firma, która coś takiego ma, pokazuje, że pracownik może liczyć na pewną formę pomocy z zakładu pracy, co pośrednio wiąże pracownika z firmą i naje mu "skrzydła" do lepszej pracy. Z tymi pożyczkami to trudna sprawa, bo choć pieniądze trzeba oddać, ale są one oprocentowane poniżej kredytu bankowego, które koszt to 15-20 % rocznie, a pożyczka z firmy to koszt ...1%. I tą różnicę należałoby opodatkować.
Ulga na kasę fiskalną - jak ją dostać
  • więcej No i co? Wszystko jest opisane w rozporzadzeniu dot. ulga na kasy fiskalne. § 6. 1. Podatnicy są obowiązani do zwrotu odliczonych lub zwróconych im kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących, w przypadkach gdy w okresie trzech lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania: 1) zaprzestaną działalności; 2) nastąpi otwarcie likwidacji; 3) zostanie ogłoszona upadłość; 4) nastąpi sprzedaż przedsiębiorstwa lub zakładu (oddziału), a następca prawny nie będzie dokonywał sprzedaży, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy; 5) dokonają odliczenia z naruszeniem warunków, o których mowa w § 2 i 3 Ten ostatni punkt dotyczy np. firm, które odliczyły wydatek na kasę, ale faktycznie za nią nie zapłaciły.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.