Favore.pl

Informacje o użytkowniku "CIT"

Informacje o użytkowniku "CIT"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
24 sty 2011, 17:18
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 47
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Ile lat ma fiskus na dochodzenie należności?
  • więcej Generalnie to faktycznie jest 5 lat, ale są wyjątki od zasady ogólnej. Poza tym czego to ma dotyczyć? Powstanie zobowiązania podatkowego czy zapłaty podatku. Bo jakby nie było to zupełnie inne sprawy. Jeśli organ nie ustali podatku od nieruchomości - ma na to 3 lata - i nie zrobi tego, to zobowiązanie się przedawni. Nawet jak wystawią je po terminie to i tak jest nieważne. Terminy minęły i fiskus obejdzie się smakiem.
E - booki są z VATem?
  • więcej To trochę dziwne, bo z tego by wynikało, że jak ściągach audiobooka z sieci to powinno się go opodatkować stawką 23% a nie 5%. Gdy jest kupowany na CD to wtedy w grę wchodzi niższa stawka podatku tak?
Zakładanie firmy w jeden dzień dzięki CEIDG
  • więcej Gminy będą mieć pół roku na przeniesienie swoich baz do centralnej ewidencji. Tu jednak jest mały problem bo dane muszą być aktualne, ale niestety wiele firm nie uaktualniło swoich wpisów w ewidencji choć mieli taki obowiązek. Co te gminy tam przeniosą??? chyba puste wpisy, tak mi się wydaje.
Zerwana umowa handlowa a koszty podatkowe
  • więcej Tak sądy administracyjne bardziej zdrowo rosządkowo podchodzą do sprawy i często stają po stronie podatnika. To jednak nie przeszkadza fiskusowi ciągle twierdzić, że lepiej stracić więcej ale wykonać umowę niż zapłacić karę i sporo zaoszczędzić. Problem w tym, że tu nie ma związku między karą a przychodem. Jest za to racjonalne działanie i próba ograniczenia straty. Też mnie to dziwi, bo co prawda ustawa o CIT i PIT zabrania wliczania kar w koszty, ale tylko gdy firma zawaliła np. dostarczyła złej jakości towar, coś źle wykonała i musiała za to płacić. Ale w sytuacji gdy zmieniają się warunki rynkowe często zrywa się umowy lub je negocjuje się na nowo.
Wypowiedzenie bezterminowego angażu bez przyczyny
  • więcej Takie wymówienie świadczenia pracy powinno zawierać 3 elementy: - przyczynę rozstania - art 30 par 4 k.p. -długość okresu wypowiedzenia, które jest uzależnione od stażu zatrudnienia (od 3 dni roboczych do 3 miesięcy) -pouczenie o przysługującym odwołaniu do sądu. Jeśli coś takiego wymówienie zawiera to jest w porządku, co nie oznacza, że nie można tego podważać.
Czy każdy ubytek towaru można wliczyć w koszty?
  • więcej Nie tylko interpretacje podatkowe wyjaśnią temat. To zresztą częsty spór przed sądami administracyjnymi. Kosztem uzyskania przychodu mogą być tylko takie straty, których występowanie w toku działalności danego rodzaju jest nieuniknione i gdy przyczyny utraty towaru zostały wykazane (por. wyrok NSA z dnia 7 sierpnia 2001 r. - III SA 2041/00), a utrata nie była następstwem niewłaściwego działania podatnika, czy też osób z nim związanych (por. wyrok NSA z dnia 4 sierpnia 1999 r. - III SA 5669/98). W 2009 roku w wyroku WSA z Kielc wyraził zdanie, że jeśli skarżący (podatnik) nie dopełnił obowiązku pełnego wyjaśnienia różnic inwentaryzacyjnych (protokoły, wyjaśnienia, notatki), nie udowodnił także w toku postępowania podatkowego przed organem II instancji przyczyn powstania strat, to nie sposób przyjąć, że wnioskowane przez skarżącego w uzupełnieniu odwołania ubytki ponadnormatywne stanowią koszty uzyskania przychodu ( art. 22 u.o.p.d.o.f.) - I SA/Ke 202/09 - Wyrok WSA w Kielcach z 2009-09-17 Co do kamer, to może to być nawet i fikcja bezpieczeństwa, ale są i to jest ten cudowny sposób, którym podatki udowadnia, że zrobił sporo, aby ograniczyć straty. A że mu nie wychodzi, to trudno, takie życie.
Pracownikom lepiej dać wodę czy paczkę herbaty
  • więcej Przekazanie zatrudnionym (a także zleceniodawcom) danie do ręki paczki herbaty nie jest świadczeniem rzeczowym wynikającym z przepisów BHP ani ekwiwalentem pieniężnym i trzeba wartość tych "darów" trzeba oskładkować ZUS-em (reguluje to rozporządzenie Rady Ministrów z 1998 roku ws. szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne DZ. U 2003 nr 161 poz 1106 ze zmianami.).
Kształcenie pracownika na koszt firmy
  • więcej Ogólnie to jest sporo interpretacji podatkowych przychylnych zaliczeniu wydatków na kształcenie do kosztów podatkowych. To tylko wybrane interpretacje: [b]IBPBI/1/415-1144/09/BK z 12 marca 2010 (Katowice)[/b] Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu usług projektowych np. kanalizacji. W związku z działalnością, aby projekty mogły być wykonywane muszą być podpisane i opieczętowane przez osoby posiadające takie uprawnienia, co wiąże się w przypadku Wnioskodawczyni, z dodatkowymi kosztami w działalności. Od 1 października 2009r. Wnioskodawczyni podjęła naukę w Wyższej Szkole Zawodowej, co pozwoli jej uzyskać tytuł zawodowy "inżynier" i uprawnień do podpisywania ww. projektów. [b]IBPBI/1/415-1270/10/WRz[/b] Czy wydatki ponoszone na czesne oraz zakup literatury niezbędnej w toku trwających studiów licencjackich stanowią koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. TAK - wydatki ponoszone w związku z podjęciem nauki na ww. kierunku studiów (czesne, zakup niezbędnej w toku studiów literatury), choć trudno je przypisać konkretnym przychodom, to jako przydatne do prawidłowego wykonywania działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, pod warunkiem ich należytego udokumentowania. I pewnie wiele podobnych interpretacji można znaleźć. Warunek takie wydatki muszą być bardzo dobrze dokumentowane.
Odpowiedzialność materialna urzędnika za błędne decyzje
  • więcej Odpowiedzialność urzędnika za błędną decyzję wynosi do 12 pensji lub bez ograniczeń, jeśli Skarb Państwa wypłacił poszkodowanemu odszkodowanie. Jasne, taki urzędnik zwróci państwu np. 10 mln zł? Każda durnota ma swoje granice, a tu te granice zostały przekroczone. Zanim jednak ktokolwiek zobaczy od urzędnika choćby 1 zł odszkodowania zestarzeje się i dawno umrze. To są fakty, bo droga dochodzenia roszczeń jest długa i bardzo skomplikowana.
Leasing konsumencki co to jest?
  • więcej Taki leasing konsumencki jest dostępny już od dawna, tylko od 1 lipca ma to być lepiej uregulowane. W zasadzie z punktu widzenia podatków dla Kowalskiego nie to znaczenia. Firma w ramach leasingu może taki przedmiot amortyzować, zaliczać w koszty odliczać VAT itd. Kowalski tego nie może robić ani przy leasingu anu przy kredycie bankowym. Leasing konsumencki w zasadzie nie istnieje w Polsce, bo nie ma żadnych ofert.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.