favore.pl
Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 7 z 11  

Praca z prądem

Praca przy urządzeniach oraz instalacjach elektrycznych wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, a co za tym idzie, możliwością utraty zdrowia, a nawet życia. Drobne prace, takie jak wymiana żarówki, nie powinny sprawiać najmniejszego kłopotu osobom, które nie są elektrykami, jednak wykonywanie poważniejszych zadań często wymaga wiedzy i doświadczenia specjalisty. Inaczej możemy nie tylko jeszcze bardziej zepsuć naprawiane czy nowo montowane urządzenia, ale także zrobić sobie krzywdę.

Zlecenia elektryczne

Zlecenia elektryczne możemy podzielić na te wymagające większej i mniejszej ilości czasu. Najbardziej pracochłonne jest wykonanie instalacji elektrycznej. Zajmuje często nawet kilka tygodni- w zależności od wielkości domu czy mieszkania. Jest to ułożenie kabli w taki sposób, aby zachować pełne bezpieczeństwo oraz zapewnić komfort korzystania z urządzeń wymagających podłączenia prądu. Podczas projektowania instalacji elektrycznej należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, m.in. bliskości od wody.

Mniej pracochłonnymi czynnościami jest wymiana gniazdek i włączników, czy też podłączenie lamp w pomieszczeniach. Elektryk również może zająć się podłączeniem kuchenki indukcyjnej.

W przypadku awarii powinno się niezwłocznie powiadomić elektryka. Wszelkiego rodzaju zwarcia mogą powodować ogromne szkody- to nie tylko chwilowy brak prądu. Elektryk zajmie się sprawdzeniem uszkodzonego kabla, wykonaniem odpowiednich pomiarów, czy też naprawą niesprawnego urządzenia elektrycznego.

Dobry elektryk- cechy i zalety

Każdy elektryk musi posiadać specjalne uprawnienia SEP. W innym wypadku, nie może on wykonywać czynności dotyczących prądu elektrycznego. Musi on także ukończyć odpowiednią szkołę oraz kursy.

Elektryk powinien cechować się analitycznym umysłem, a matematyka oraz fizyka nie powinny być mu obce. Musi potrafić czytać plany oraz dokumentacje techniczne, jak i instrukcje urządzeń elektrycznych. Oprócz wiedzy i doświadczenia, powinien posiadać rozwinięte zdolności manualne, w końcu jego praca nie polega na siedzeniu przed komputerem.

Praca elektryka często wykonywana jest na zewnątrz, niekiedy niezależnie od warunków atmosferycznych. Jest więc to praca, która wymaga wysokiej sprawności fizycznej oraz wytrzymałości.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację