favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia remontowo - budowlaneZlecenia remontowe

Zlecenia - elewacje, ocieplanie

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 7 z 39  

Na czym polegają zlecenia związane z ocieplaniem i elewacjami?

Ocieplenie i wykonanie elewacji to jedne z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o budowę budynków. Wygląd budynku wpływa na nasze doznania wizualne, a chyba każdy z nas lubi mieszkać i pracować w budynku o ładnym wyglądzie. Ocieplenie to równie ważny element składający się na funkcjonalność budynku. Na czym dokładnie polega wykonywanie elewacji i ocieplanie domu?

Ocieplanie oraz wykonywanie elewacji - na czym polega?

Ocieplanie jest to warstwa izolująca znajdująca się tuż pod elewacją budynku, a zarazem uważana za najlepszy sposób na komfort i oszczędność . Dzięki niemu unikniemy wysokich rachunków za ogrzewanie, gdyż ocieplając dom zapewniamy mu warstwę trzymającą ciepło w środku. Do izolacji budynku stosuje się przede wszystkim styropian, jednak można to zrobić również za pomocą polistyrenu ekstrudowanego bądź wełny mineralnej. Ocieplanie budynku polega na przytwierdzeniu płyt styropianowych do zagruntowanych ścian budynku. W tym celu używa się kleju i kołków mocujących. Ściana, która jest ocieplana powinna być osłonięta folią, aby uniknąć powstawania szczelin pomiędzy płytą a ścianą. Każda ewentualna szczelina powinna być wypełniona pianką. Po tym kroku można zabrać się za zrobienie elewacji.

Wykonywanie elewacji jest to zewnętrzna powierzchnia ścian budynku, na której znajdują się wszystkie elementy (np. drzwi, okna i zdobienia). Elewacja budynku znajdująca się od jego frontu nazywana jest fasadą. Obecnie coraz więcej elewacji powstaje z drewna, kamienia, cegły oraz tynku strukturalnego. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, jednak wiele zależy od jakości i dokładności wykonania. Wykonywanie elewacji polega na położeniu jakiegoś materiału stałego bądź tynku i farby na ścianach budynku dla ładnego efektu estetycznego.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację