Favore.plZleceniaZlecenia remontowo - budowlaneZlecenia remontowe

Zlecenia glazurnicze - Glazura, gres, terakota

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 7 z 13  

Czym różnią się glazura, gres i terakota?

Glazura, gres i terakota to rodzaje płytek. Różnią się głównie wyglądem, tworzywem, z którego są wykonane oraz odpornością na ścieranie i mróz. W przypadku, gdy chcemy ułożyć płytki wewnątrz budynku, możemy wybrać zarówno glazurę, gres, jak i terakotę. Jeśli chcemy ułożyć płytki na zewnątrz, np. na balkonie, najlepiej jest wybrać gres, ponieważ jest on bardzo twardy i nisko nasiąkliwy, dzięki czemu jest odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz.

Glazurą nazywamy płytki ceramiczne, które pokryte są szklistą powłoką. Gres formowany jest z kamionki szlachetnej, zaś terakota- z gliny.

Zlecenia glazurnicze

Zdecydowana większość zleceń glazurniczych dotyczy ułożenia nowych płytek lub ewentualnie demontażu starych. Położenie płytek z pozoru może zdawać się prostą sprawą, jednakże jest to zadanie wymagające dużego skupienia, dokładności, a nawet cierpliwości. Ułożenie płytek to nie tylko rozmieszczenie ich na podłodze czy ścianie. Wcześniej muszą zostać dokonane dokładne pomiary, a następnie robi się wylewkę podłoża. Podczas układania płytek należy zwrócić szczególną uwagę na ich poprawne spoinowanie poprzez fugowanie. Fugi mają na celu nie tylko zdobić, ale również chronić przed wodą i wilgocią.

Kafle możemy układać nie tylko na ścianach i podłodze. Przykładem może być obudowa wanny kaflami, co jest jednym z częstszych zleceń glazurniczych.

Układanie płytek

Nie da się ukryć faktu, iż przy kładzeniu płytek głownie liczy się wygląd. Najlepiej jest rozpocząć układanie płytek od drzwi. Jest to jedno z najbardziej widocznych miejsc zaraz po wejściu do pomieszczenia. Jeśli płytki zostaną ułożone w ten sposób, osiągniemy lepszy efekt wizualny, ponieważ zauważymy od razu pełną płytkę, a nie jedynie jej część. Niestety nie ma możliwości, by płytki zawsze były odpowiedniej wielkości. Niektóre z nich najprawdopodobniej będą wymagać przycięcia do właściwego rozmiaru. Aby płytki zostały prawidłowo przycięte, specjalista powinien posiadać w swoim wyposażeniu niezbędne narzędzie, jakim jest przecinarka. Profesjonalna przecinarka jest wielkości stołu i jest zdecydowanie droższa. Ręczna maszynka do cięcia glazury ma te plusy, że jest przenośna i tańsza.

Dobry glazurnik- jak go znaleźć?

Dobrym glazurnikiem wcale nie musi być osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie. W tym przypadku wystarczą jedynie umiejętności oraz doświadczenie. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby osoba wykonująca prace glazurnicze była dokładna i sumienna- przecież nikt z nas nie będzie zadowolony z krzywo ułożonych płytek czy fug.