favore.pl
Favore.plZlecenia

Zlecenia it - Informatyka i telekomunikacja

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 z 6  

Usługi IT – co to znaczy w praktyce?

Technologia informacyjna to obszar, który aktualnie cieszy się wielką popularnością. Zlecenia informatyczne i telekomunikacyjne mogą brzmieć dla laika zagadkowo, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywają te prace w codziennym życiu współczesnego człowieka.

Branża IT (technologia informacyjna, ang. information technology) to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów we współczesnym świecie. Postępująca informatyzacja życia, rozwój nowych technologii i szybko zmieniające się trendy to czynniki gwarantujące popyt na szeroko pojęte usługi zlecane informatykom, programistom i zawodom pokrewnym.

Internet, komputery i elektronika towarzyszą nam w codziennym życiu; używamy ich zarówno w pracy jak i sytuacjach prywatnych. Wiele firm nie wyobraża sobie komunikacji zewnętrznej bez udziału mediów społecznościowych, nie mówiąc już o stronie internetowej, która stała się już praktycznie standardem w sektorze dużych i średnich przedsiębiorstw. W obliczu nowych potrzeb rośnie ilość zleceń IT, kierowanych do fachowców powiązanych z tą branżą.

Istnieje powszechna opinia, że programiści, informatycy i inni specjaliści w dziedzinie telekomunikacji to zawody dobrze płatne. Wynika to z faktu, iż na rynku pracy ich kwalifikacje wciąż są poszukiwane. Najczęściej zlecane prace dotyczą usług związanych z programowaniem, wsparciem technicznym, projektowaniem stron internetowych, administracją systemów i baz danych. Zlecane są również prace z zakresu dziedzin pokrewnych, takich jak marketing internetowy, web design, projektowanie grafiki, czy obsługa profili w mediach społecznościowych.

Rodzaje usług IT

Branża telekomunikacyjna to w potocznym znaczeniu pojęcie bardzo szerokie, skupiające specjalistów z różnych dziedzin. Można je podzielić na te związane z tworzeniem i projektowaniem stron internetowych, usługi programistyczne, informatyczne oraz serwis i naprawę komputerów, grafikę komputerową, usługi z zakresu baz danych oraz usługi typowo telekomunikacyjne.

Tworzenie stron www

W dzisiejszych czasach niemal każda firma i instytucja posiada własną stronę internetową. Coraz częściej powstają również sklepy i portale internetowe oferujące towary i usługi za pośrednictwem Sieci. W 2015r. odsetek przedsiębiorców prowadzących sprzedaż internetową w Polsce wynosił 12%. W krajach takich jak Irlandia, Dania, Szwecja czy Niemcy procent ten dochodził nawet do 28-30% . Warto również zaznaczyć, że wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie rosnąca.

Usługi projektowania, wdrażania i hostingu stron internetowych cieszą się więc dużą popularnością. Co więcej, trendy internetowe zmieniają się bardzo szybko – mowa tu nie tylko o kwestiach estetycznych, ale również kwestiach UX (doświadczenie użytkownika, ang. user experience). By strona, portal lub sklep osiągnął popularność musi być atrakcyjny dla użytkownika zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie, w zgodzie z aktualnymi tendencjami. Dużym wzięciem cieszą się również usługi i zlecenia z zakresu SEO (ang. search engine optimization), czyli optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Programowanie

Programiści to osoby odpowiedzialne za tworzenie różnego rodzaju programów komputerowych za pomocą języków programowania. Zajmują się pisaniem aplikacji wykonujących nowe, konkretne czynności bądź rozwijają systemy zarządzające pracą sprzętu komputerowego. Firmy przyjmujące zlecenia dla programistów tworzą m.in. aplikacje desktopowe, webowe lub mobilne na zamówienie, programy magazynowe, programy dla firm produkcyjnych, czy systemy do zarządzania dokumentami. Często oferują również serwis i rozbudowę oprogramowania. Najbardziej popularne języki programowania to Java, Javascript, PHP, SQL, Python, Scala, C#, czy C++.

Usługi informatyczne

Podobnie jak pojęcie „IT” „informatyka” może być rozumiana bardzo szeroko. Powszechnie utarło się, że w zakres usług informatycznych wchodzą prace dotyczące sprzętu komputerowego i oprogramowania. Często pod tą nazwą znajdziemy również serwis, naprawę komputerów. Specjaliści z dziedziny informatyki zwykle podejmują się zleceń związanych z wykonawstwem, projektowaniem i administrowaniem sieci komputerowych, odzyskiwaniem danych, konfiguracją oprogramowania, a także konsultacjami informatycznymi.

Grafika komputerowa

Usługi grafika, w zależności od specjalizacji, wymagają zwykle kompetencji z zakresu IT, sztuki (umiejętności manualnych oraz poczucia estetyki) oraz marketingu internetowego i brandingu. Większość grafików oraz firm zajmujących się realizacją zleceń graficznych, oferuje nie tylko wykonanie docelowych grafik, ale również kompleksowe prace projektowe w zakresie ich tworzenia. Usługi obejmują zwykle projektowanie graficzne na potrzeby wizerunkowe, reklamowe i informacyjne, opracowywanie systemu identyfikacji wizualnej, projektowanie szablonów, banerów i innych grafik na potrzeby stron internetowych, tworzenie logo, sporządzanie projektów materiałów drukowanych. Czasami graficy podejmują się również zleceń dotyczących marketingu internetowego, optymalizacji treści, grafik i ustawień stron internetowych pod kątem wyszukiwarek.

Administrowanie bazami danych

Usługi zarządzania bazami danych wychodzą naprzeciw potrzebom głównie dużych firm. Dzięki nim możliwe jest tworzenie zaawansowanych, dynamicznych stron www, a także nierzadko obniżenie kosztów zarządzania systemami operacyjnymi. Bazy danych to także zabezpieczenie, kopie zapasowe dla ważnych plików, a także monitoring oraz zapewnienie integralności danych. Administrowanie takimi bazami jest często zlecane w ramach outsourcingu i wchodzi w skład kompleksowych usług wsparcia IT. Popularne systemy do zarządzania bazami danych to Firebird, MySQL, Oracle, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, MariaDB, Informix Dynamic Server, BD2.

Usługi telekomunikacyjne

Terminem usług telekomunikacyjnych określa się głównie prace polegające na przekazywaniu sygnałów w sieci. Dotyczą one więc transmisji i odbierania informacji za pośrednictwem telefonii, internetu, radia, czy telewizji. Umożliwiają one dostęp do sieci telekomunikacyjnej (np. sieć telefonii komórkowej, czy internet) oraz świadczenia dodane, czyli te niestandardowe, takie jak serwis prepaid, czy możliwość wysyłania i odbierania wiadomości mms. Wśród podobnych usług zaliczanych jako telekomunikacyjne znajdziemy często również serwis urządzeń, dzierżawę łączy czy outsourcing call center.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację