favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia motoryzacja i transport

Zlecenia warsztatowe

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 7 z 14  

7 popularnych rodzajów zleceń dla mechanika

Duże, czy małe, terenowe, czy miejskie, osobowe czy ciężarowe – każde prędzej czy później będzie wymagało naprawy. Auta to najpopularniejszy i najpowszechniejszy środek transportu na Ziemii. Nic więc dziwnego, że dobry mechanik rzadko kiedy cierpi na brak klientów.

W wyniku rozwoju technologicznego oraz poprawy jakości średnich zarobków, na polskich drogach możemy zauważyć co raz więcej aut – wiele z nich jest nowych bądź o niskim przebiegu. Liczba pojazdów – zarówno osobowych, jak i ciężarowych, autobusów, ciągników i motocykli rośnie na przestrzeni lat. Według statystyk GUS liczba zarejestrowanych w 2005r. pojazdów samochodowych i ciągników wynosiła 16816, w roku 2010 - 23037, w 2015 – 27409, a w 2016 – 28601 .

Ta tendencja wskazuje na to, że Polacy chętnie kupują i wymieniają samochody. Niestety, nawet nowe, wysokiej jakości auto ma swoje potrzeby. Nawet jeśli mamy szczęście i pojazd nie wymaga napraw powstałych w wyniku zderzenia, awarii mechanicznej, uszkodzenia elektrycznego, czy zużycia, każdy samochód wymaga stałej konserwacji, uzupełniania i wymian płynów, opon, czy żarówek. Dlatego też usługi warsztatowe cieszą się wśród właścicieli aut, dużą popularnością, przez cały rok.

Zlecenia dla mechaników samochodowych

Zlecenia związane z motoryzacją to temat bardzo rozległy. Ze względu na ich różnorodność, nie każdy warsztat zajmuje się nimi kompleksowo. Usługi warsztatowe wymagają wielu kwalifikacji i różnego rodzaju, specjalistycznego sprzętu. Nie każdy mechanik może więc zająć się każdą pracą związaną z funkcjonowaniem pojazdów mechanicznych. Przy wyborze odpowiedniego warsztatu warto więc wcześniej zorientować się, czy dane miejsce oferuje wszystkie usługi, jakich akurat potrzebujemy.

Do najczęściej poszukiwanych prac należą te, wykonywane okresowo, takie jak: wymiana opon na letnie lub zimowe, łatanie opon, przeglądy okresowe, przeglądy i wymiany olejów silnikowych i przekładniowych, klocków hamulcowych, tarcz, płynów hamulcowych i chłodzących, pasków klinowych, rozrządu, wielorowkowych, przewodów elektrycznych, świec zapłonowych i żarowych, filtrów, elementów zawieszenia, układów kierowniczych i wydechowych.

Nierzadko potrzebne są również usługi związane z mechaniką lub blacharstwem, np. wymiana sprzęgła, naprawa układu hamulcowego, zawieszenia, wymiana szyb, progów, podłużnicy, zaprawki uszkodzeń lakierniczych, blacharstwo powypadkowe, odtworzeniowe, reperacyjne lub remontowe, kompleksowe naprawy alternatorów i rozruszników, silników, układów napędowych.

Czasem zlecane są również takie prace jak: serwis, wymiana, czyszczenie lub montaż klimatyzacji, montaż, naprawa szyberdachu, naprawy i przeglądy elektroniki samochodowej, montaż anten i radia samochodowego, montaż instalacji gazowej, dorobienie kluczy do samochodu, zabezpieczenie antykorozyjne, woskowanie, odnowienie lakieru, tuning samochodowy.

Popularne usługi warsztatowe

1. Blacharstwo i lakiernictwo – obejmuje wszelkie prace związane z konserwacją, malowaniem i wymianą blach oraz powłok pojazdu. Blacharze i lakiernicy zajmują się naprawą aut po wypadkach, a także samochodów uszkodzonych na skutek korozji. Do najczęściej zlecanych prac tego typu należą: formowanie uszkodzonego nadwozia, wymiana skorodowanych elementów, naprawy powypadkowe, konserwacja podwozia, naprawa i konserwacja zabytkowej karoserii, mieszanie i dobór lakieru, lakierowanie wybranych elementów po naprawach blacharskich, zmiana koloru lakieru nadwozia.

2. Silniki – jednym z najważniejszych zajęć mechanika samochodowego jest naprawa i konserwacja silnika, a także związanych z nim układów mechanicznych. Prace naprawcze często sprowadzają się do wymiany poszczególnych części, takich jak: paski napędowe lub klinowe, uszczelki głowicy oraz dekla zaworowego, zestawy, wałki rozrządu, pompy płynu chłodzącego, pierścienie tłokowe i tłoki, popychacze, interkulery, kolektory wydechowe, zawory, śruby, filtry powietrza, paliwa, oleju, świece zapłonowe, żarowe, różnego rodzaju czujniki. Zlecenia mechaniczne mogą dotyczyć również kompleksowej wymiany silnika.

3. Instalacje LPG – LPG to mieszanina propanu i butanu. Instalacje gazowe tego typu są używane do wielu różnych celów np. jako paliwo do promienników, nagrzewnic, grilli gazowych, kuchenek domowych i turystycznych, ale również jako paliwo silników aut (tzw. autogaz). Instalacje LPG są instalowane głównie ze względów ekonomicznych – gaz jest tańszy od benzyny i oleju napędowego. Ponadto zapewnia cichszą pracę silnika, a w dodatku produkuje mniej szkodliwych dla środowiska spalin.

4. Elektronika samochodowa – pod tym pojęciem znajdziemy prace dotyczące elementów sterowanych elektrycznie. Istnieją trzy główne kategorie elektroniki samochodowej: elektronika sterująca pracą silnika oraz przenoszeniem napędu, elektronika sterująca systemem bezpieczeństwa oraz elektronika sterująca pozostałymi urządzeniami funkcjonalnymi lub poprawiającymi komfort (np. lusterka, szyby samochodowe, urządzenia muzyczne, czy klimatyzacja).

5. Opony, koła – to jedne z najczęściej wymienianych części samochodowych, zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym. Niektórzy kierowcy podejmują się czynności wymiany kół lub opon i wszelkich prac z tym związanych na własną rękę, większość właścicieli aut jednak zwykle woli zlecić to profesjonaliście. Czy chodzi o sezonową zmianę opon na letnie lub zimowe, czy o wymianę jednego koła – zawsze należy pamiętać o geometrii oraz o odpowiednim wyważeniu, a także o sprawdzeniu ciśnienia.

6. Klimatyzacja – w nowoczesnych autach klimatyzacja jest już standardem. Istnieje oczywiście możliwość montażu takiej instalacji w starszym samochodzie, niemniej jednak rzadko kiedy się to wykonuje, ze względu na stosunkowo wysokie koszty montażu, szczególnie w starych autach o niskiej wartości ogólnej. Klimatyzację należy regularnie czyścić i napełniać czynnikiem chłodniczym. Najczęściej zlecane prace dotyczące klimatyzacji samochodowej to m.in.: regeneracja sprężarek i przewodów ciśnieniowych, a także innych części, dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji, wymiana filtrów.

7. Układy wydechowe – najczęściej wspomina się o nich w momencie, gdy należy wymienić lub naprawić zepsuty tłumik. Układ wydechowy jest jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu. Często zleca się również regenerację lub wymianę katalizatora. Układy wydechowe składają się z wielu różnych części, których działanie wpływa bezpośrednio na jakość pracy silnika samochodu, zużycie paliwa i komfort jazdy kierowcy i jego pasażerów.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację