Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergiom, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci i włosów, hemoroidom, wysypkom, chorobom skóry, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym. Tea Tree Oil stosuje się w aromaterapii i weterynarii (skuteczny również na pchły).
ODROBINA Z HISTORII:
Czy to jest możliwe, aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak! Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak, dlatego że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten to właśnie najsilniejszy ze znanych naturalnych antyseptyków. Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry. Wielką popularność na całym świecie zawdzięcza swej wyjątkowej skuteczności. Według badań przeprowadzonych w Australii, preparaty zawierające olejek z drzewa herbacianego przyniosły ulgę u ok.70% chorych z egzemą atopową i niektórymi postaciami łuszczycy. Spośród wielu drzew herbacianych tylko olej z odmiany Melaleuca Alternifolia ma tak silne właściwości lecznicze. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie drzewa Melaleuca Alternifolia są uprawiane przemysłowo. To właśnie tu plemię Aborygenów Budialung odkryło uzdrawiające właściwości olejku. Stosowano go na rany i ukąszenia owadów. Wiedzę o tym przekazywano z pokolenia na pokolenie. W XIX wieku przejęli ją australijscy osadnicy. Pierwsza wzmianka o drzewku herbacianym pochodzi z dzieła kapitana Cooka. Drzewko odkrył na nowo w 1923 roku Arthur Penfoid, chemik z Nowej Południowej Walii, który następnie w 1930 roku wydał drukiem opis jego właściwości leczniczych. Co ciekawe, farmerzy pracujący przy uprawach drzew herbacianych i produkcji olejku, byli w Australii zwolnieni ze służby wojskowej w czasie II-giej wojny światowej ze względu na wagę ich pracy.
Nazwa drzewka nie ma niczego wspólnego z herbatą. Nazwał je tak słynny angielski podróżnik James Cook, obserwując jak liście z drzewa opadają do wody i zabarwiają ją na kolor herbaty.
PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA OLEJKU TEA TREE OIL.
UWAGA!! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić w pochwie. Pozostawić na 3-4 godziny.
Skóra i uroda: Oczyszczający, chłodzący i przeciw grzybiczy, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu się ran i chroni je przed infekcjami, przeciwdziała grzybicom skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpielach stóp i rąk lub do nacierań. W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nie rozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg trzeba powtarzać 1-2 razy dziennie, można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Na ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce wargowej stosuje się czysty, nie rozcieńczony olejek. Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym olejkiem.
Układ trawienny: Bakteriobójczy, przeciw wirusowy i przeciw grzybiczy, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę. Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.
Trądzik, wysypki: Delikatnie wsmarować olejek lub 2-3 krople olejku wymieszać z kremem i pocierać; zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.
Ukąszenia owadów: 2-3 razy dziennie nacierać olejkiem.
Bóle gardła: Płukać roztworem z 2-3 kropli olejku na 1 szklankę wody.
Zapalenie ucha środkowego, bóle uszu: 2 do 3 kropli olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 2-3 dni
Alergie skórne: 10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać zaatakowane miejsca.
Kleszcze: Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze możemy usunąć, jednocześnie miejsce to dezynfekujemy. Również dla psa użyć 10 kropel do szamponu i wykąpać go (działa przez 10 minut).
Poparzenia: (również od słońca). Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać poparzone miejsce lub zastosować chłodną, rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku Tea Tree.
Rany i zranienia: W celu dezynfekcji polać bezpośrednio na ranę.
Wysypki, wrzody, oparzenia, grzybice, ukąszenia owadów, otarcia, swędzenia, zapalenia zębów, przy półpaścu i opryszczce: Czysty 100% olejek aplikujemy bezpośrednio na chore miejsca.
Egzema, wysypka dziecięca i do masażu: Mieszamy z innym olejkiem, w proporcji 1:10.
Problemy z włosami (łupież, grzybica, zapalenie skóry): Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu (na 250 ml 10 kropli olejku).
Jako zastępstwo zasypki antybiotykowej przy zranieniach: Olejek możemy stosować na otwartą ranę, ponieważ posiada właściwości bakteriologiczne, głęboko penetruje rany, zostawiając czystą tkankę.
UWAGA!! Czystego olejku nie stosujemy bezpośrednio do oczu. Na okłady oczu 5 kropli olejku rozcieńczamy w szklance wody. Tea Tree Oil nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie podrażnia i nie uszkadza komórek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra uzyskuje młodszy wygląd. Pomaga również w pozbyciu się obumarłej tkanki i odkryciu świeżego naskórka.
MOŻLIWOŚCI OLEJKU TEA TREE NIE SĄ DO KOŃCA POZNANE, WCIĄŻ ZASKAKUJE NAS SWĄ SIŁĄ DZIAŁANIA...
Dodatkowe informacje na temat olejku i jego zastosowań znajdziesz w broszurze autorstwa Pani Elżbiety Janik-Rasmus
p.t. “Olejek Drzewa Herbacianego - Właściwości i Zastosowania”.
WIĘCEJ INF O PRODUKTACH , NIZSZYCH CENACH I WSPÓŁPRACY UDZIELI
Autoryzowany Dystrybutor ID-452
Jolanta Duczmalewska
Tel. 022 -728 49 21 lub kom. Wyślij e-mail
Email- Wyślij e-mail LUB Wyślij e-mail