Separator sorpcyjny produktów naftowych SORP 1-R
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI PRODUKT RENOMOWANEJ FIRMY EKOSYSTEM
POSIADA CERTYFIKAT "CE"
Separatory sorpcyjne składają się z podstawowego zbiornika cylindrycznego, do którego jest włożony wyjmowany kosz z wkładem sorpcyjnym i kosz osadu do wychwytywania osadów i zanieczyszczeń pływających. Dostarczane są w dwu wariantach wykonania, z dopływem poziomym, do podłączenia poziomego rurociągu kolektora wody deszczowej, albo z dopływem pionowym do podłączenia bezpośrednio pod rurą spustową wody deszczowej. Właściwy separator z tworzywa sztucznego jest w całości zgrzewany z wygiętych płyt polipropylenowych. Jedynie kosz osadu separatora ze względu na zwiększenie masy jest wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo. Dostęp do separatora podczas konserwacji jest możliwy po wyjęciu kratki wpustu wody deszczowej i osłony nadającej kierunek (wykonanie z dopływem pionowym) albo po zdjęciu pokrywy z tworzywa sztucznego, ewentualnie pokrywy żeliwnej o średnicy ø 600 mm (wykonanie z dopływem poziomym).
Zalety
• urządzenie kompletne, z wyposażeniem, do zabudowy,
• wysoka sprawność oddzielania,
• zagwarantowana wodoszczelność i trwałość urządzenia,
• łatwość manipulacji przy transporcie i instalacji,
• osadzenie w wykopie bez potrzeby obetonowania, co obniża koszty instalacji,
• małe wymagania odnośnie konserwacji i eksploatacji.
Instalacja
Podstawowy zbiornik separatora osadza się w wykopie na betonowej płycie fundamentowej. Po wypoziomowaniu i podłączeniu do kanalizacji należy zbiornik obsypać ziemią lub obetonować zgodnie z projektem. Przy wykonaniu z dopływem pionowym lub z pokrywą żeliwną należy koło włazu do zbiornika separatora wybetonować wieniec i osadzić ramę. Po skończeniu obsypywania, ewentualnie po stwardnieniu betonu należy do zbiornika włożyć kosz z wkładem sorbentu (FIBROIL, siatka tekstylna Welt Blown, ...itp.) oraz kosz osadowy i zamknąć separator. Przed oddaniem do eksploatacji należy zbiornik separatora napełnić czystą wodą tak, aby wkład sorpcyjny był pod lustrem wody.
Parametry techniczne
ne Podstawowe
Przepływ znamionowy 1 l/s
Przepływ maksymalny 2 l/s
Powierzchnia odwadniana (m2) < 150 m2
Maksymalne dopuszczalne zanieczyszczenie ropopochodnymi na wejściu 100 mg/l
Gwarantowane maksymalne zanieczyszczenie substancjami nie emulgowanymi na wyjściu 5 mg/l
Przewidywane zużycie sorbentu ( SNZ 1.0 mg/l) 5 kg/rok
Przewidywany okres wymiany sorbentu ( SNZ 1.0 mg/l) 6 miesięcy
Rurociąg na wejściu DN 100
Rurociąg na wyjściu DN 125
Masa całkowita 75 kg
Użyte materiały zapewniają szczelność i długotrwałość urządzenia praktycznie bez konserwacji. Urządzenie tylko okresowo należy kontrolować i czyścić w związku z wymianami wkładów sorpcyjnych. Terminy kontroli i czyszczenia są zależne od obciążenia zanieczyszczeniami odwadnianej powierzchni i należy je określić na podstawie ruchu próbnego.
Zalecane terminy kontroli i czyszczenia:
• 1 x na miesiąc - kontrola i czyszczenie kosza osadu
• 1 x na 6 miesięcy - kontrola, ewentualnie wymiana wkładu orpcyjnego po wyczyszczeniu kosza osadowego. Zanieczyszczony sorbent po odsączeniu wody włożyć do szczelnego naczynia lub worka plastikowego.
• 1 x w roku – wyczyszczenie dna zbiornika podstawowego separatora od drobnych osadów po przepompowaniu całej zawartości separatora, np. za pomocą pompy mułowej, ...itp. W przypadku, że przy kontroli stwierdzono warstwę produktów naftowych na powierzchni wody, należy koniecznie usunąć ją za pomocą naczynia zbiorczego z uchwytem lub sorpcyjnego materiału włókienniczego (tkaniny), którą rozłożyć należy na powierzchni wody (po jej nasyceniu i odsączeniu nadmiaru wody należy zebrać produkty ropopochodne do odpowiedniego pojemnika).
Unieszkodliwianie odpadów
Warunki dotyczące dostawy
Separatory można transportować zwykłymi środkami transportu, należy jednak zabezpieczyć je przed przesuwaniem i uszkodzeniem (pasy mocujące, itp.). Na życzenie odbiorcy wyłączny przedstawiciel zapewni transport do miejsca przeznaczenia. Termin dostawy to 7 dni do 3 tygodni od otrzymania zamówienia (lub według umowy).
Gwarancja i serwis
Okres gwarancyjny dla korpusu zbiornika z tworzywa sztucznego wynosi 10 lat od odbioru przez zamawiającego. Naprawy wyrobu w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym zapewnia przedstawiciel. Firma INSTALEKO Sp. z o.o. dostarcza również zapasowe wkłady sorpcyjne.
KONTAKT:
INSTALEKO SP. Z O.O.
32-626 JAWISZOWICE
UL. MICKIEWICZA 36
TEL/FAX Wyślij e-mail " usunieto="" info="Call Wyślij e-mail ;0; Wyślij e-mail ;0;" isdynflag="1">Wyślij e-mail "> Wyślij e-mail
KOM. Wyślij e-mail " usunieto="" info="Call Wyślij e-mail ;1; Wyślij e-mail ;1;" isdynflag="1">Wyślij e-mail "> Wyślij e-mail
KOM. Wyślij e-mail " usunieto="" info="Call Wyślij e-mail ;2; Wyślij e-mail ;1;" isdynflag="1">Wyślij e-mail "> Wyślij e-mail
E-MAIL: Wyślij e-mail