Doskonałe potrawy, wina, orientalny wystrój

Doskonałe potrawy, wina, orientalny wystrój nr 2146

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

INFORMACJE
Cena
7 / sztuka
Kontakt
Wyślij e-mail
ul.Grochowska 56
04-282 Warszawa

tel: 22 3532211
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 12:00-23:00
sb: 12:00-23:00
nd: 12:00-23:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

HISTORIA


4 października 1883 roku po peronie paryskiego dworca nerwowo spacerował belgijski biznesmen. Nazywał się Georges Nagelmackers. Właśnie zaryzykował cały swój majątek, pokrywając koszty budowy całkiem nowego pociągu. Planował uruchomienie pociągu, który przemierzałby Europę po szlakach kolejowych kilku krajów. Wielu ludzi mówił mu, że to jest niemożliwe, gdyż trzeba przekonać kilka kłócących się ze sobą państw, by wyraziły zgodę na ten plan. Co więcej pociąg Nagelmackersa był najkosztowniejszym pociągiem, jaki można było zbudować. Towarzystwo kolejowe Nagelmackersa „Kompanie Internationale des Wagons List” powstało w 1876 roku. Do 1883 roku Nagelmackers uzyskał zezwolenie na przejazd pociągu przez kraje Europy Wschodniej aż do wybrzeży Morza Czarnego.

Nowy pociąg otrzymał nazwę Orient Express i spowodował ogromne zainteresowanie wśród bogatych podróżnych szukających przygód. Z pociągu korzystało tak wielu tajnych agentów, ze nazwano go  „expresem szpiegów”. Niemieckim szpiegiem była również tancerka Mata Hari, a także dwaj inni agenci, którzy zostali wypchnięci z pociągu i zginęli.


 

ELEGANCKI POSIŁEK

Nagelmackers włączył w skład swojego pociągu elegancki wagon restauracyjny i szybko wypracował tradycję podawania pasażerom doskonałych potraw i wykwintnych win. Podróżni zasiadali do posiłków w kosztownych strojach w eleganckim wagonie restauracyjnym oświetlonym wielkimi świecznikami.


POTRAWY I NAPOJE

 

Pierwsze posiłki w wagonie restauracyjnym Orient Expresu były przygotowywane na gazowym piecu w maleńkiej kuchni przez szefa kuchni, trzech kucharzy, trzech pomocników i dwóch pomywaczy. Dzisiaj kuchnia korzysta ze wszystkich zdobyczy techniki, ale jest równie mała.

 

UBIORY

Kelnerzy podający posiłki w czasie pierwszej podróży Orient Expresu nosili przypudrowane peruki, fraki, spodnie i jedwabne pończochy. Ale już wkrótce podróżni zaczęli narzekać, że puder sypie się do jedzenia.

 

WYSTRÓJ

 

Nie szczędzono wydatków na wyposażenie Orient Expresu. Boazeria z najszlachetniejszego drewna ułożone były w wyszukane wzory. Fotele w przedziałach obite były miękką hiszpańską skórą, a niektóre ściany wyłożone były jedwabiem.


MENU


 


Zapraszamy!

 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Doskonałe potrawy, wina, orientalny wystrój - galeria
Doskonałe potrawy, wina, orientalny wystrój Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 9)
Poprzednia usługa: Usługi inform. - naprawa komputerów, obsługa firm   Następna usługa: ## LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU## !! REWELACJA!!