Linea Corporis
O nas
Linea Corporis powstała dzięki połączeniu praktyk trzech doświadczonych lekarzy, nowej filozofii działania i wytrwałemu dążeniu do realizacji wspólnego marzenia.
Postrzegamy piękno jako atut w dążeniu do pełni życia, jako formę wolności. Nasza praca jest dla nas ważna, ponieważ mamy ambicję być czymś więcej niż jeszcze jednym ośrodkiem chirurgii plastycznej. Chcemy być nicią łączącą medycynę i sztukę.
Stworzyliśmy wrażliwy i komunikatywny zespół z indywidualnym podejściem do problemów każdego pacjenta. Zespół pracujący w atmosferze wzajemnego zaufania, ciepła, optymizmu, zrozumienia innych i dyskrecji.
PLASTYKA POWIEK
Na czym polega operacja?
Plastyka powiek polega na wycięciu nadmiaru skóry, poprawie jej napięcia oraz takiej zmianie jej ułożenia aby uzyskać rozprostowanie zmarszczek, zlikwidowanie "worków pod oczami" oraz młodszy bardziej wypoczęty wygląd oka. Zabieg ten nie likwiduje jednak zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych łapek) i nie zmienia rysunku brwi. W związku z tym, w celu kompleksowego odmłodzenia górnej części twarzy bywa też łączony z plastyką czoła, skroni, całej twarzy lub zastrzykami z botuliny czy wypełniaczy tkankowych (np. przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, kolagen) Efekty operacji są trwałe i bardzo rzadko istnieje potrzeba powtórzenia w przyszłości.
Kto jest odpowiednią kandydatką do tej operacji?
Zabieg ten wykonuje się u osób, które w wyniku naturalnego przebiegu procesu starzenia lub z powodu wpływów dziedzicznych posiadają znaczny nadmiar skóry na powiekach nadający im stary wygląd. Bywa też że, w niektórych przypadkach nadmiar ten utrudnia wykonanie makijażu a nawet patrzenie.
Czy plastyka powiek to właściwy wybór w Twoim przypadku?
Odpowiedzi na to pytanie może dostarczyć jedynie konsultacja ze specjalistą, który biorąc pod uwagę nadmiar skóry, warunki anatomiczne, stan zdrowia jak również dyskutując szczegółowo oczekiwania pacjentki pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.Należy sobie zdawać sprawę, że istnieje pewna grupa osób, które nie są dobrymi kandydatami do tego rodzaju operacji. Należą do nich przede wszystkim pacjentki z nisko położonymi, nawisającymi na powieki górne brwiami. W przypadkach takich w celu kompensacji niskiego położenia brwi dochodzi zazwyczaj do nadmiernej resekcji skóry na powiekach, co prowadzi do złych efektów kosmetycznych (zlewanie się skóry powiek z brwiami), a niekiedy nawet do zaburzenia czynności powiek. Również u pacjentek kompensujących nadmiar skóry na powiekach wzmożoną (nadmierną) czynnością mięśni czołowych resekcja skóry na powiekach nie przynosi zwykle pożądanych rezultatów. Dzieje się tak dla tego, że spadek napięcia mięśni czołowych, które po operacji nie muszą już kompensować swoją wzmożoną czynnością utrudniającego patrzenie nadmiaru skóry, powoduje opuszczenie brwi i skóry nad powiekami i w efekcie nawrót zniekształcenia. Ponadto także u pacjentek ze znacznego stopnia wytrzeszczem gałek ocznych oraz u tych, które w przeszłości miały już wykonaną plastykę powiek z reguły wyniki kosmetyczne i czynnościowe są dużo gorsze. Na koniec należy podkreślić, że podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych operacji kosmetycznych wygórowane, nie możliwe do spełnienia oczekiwania pacjentki, co do rezultatu operacji stanowią dodatkowe przeciwwskazanie do jej wykonania.
Czego należy spodziewać się przed operacją?
Wielu chirurgów skłania się ku przeświadczeniu, że przed plastyką powiek celowe jest zasięgnięcie opinii okulisty, co aktualnego stanu narządu wzroku. Nie należy się więc dziwić jeżeli zlecona zostanie oprócz rutynowych badań laboratoryjnych również konsultacja okulistyczna. W większości przypadków plastyka powiek, zwłaszcza górnych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, nie ma więc potrzeby pozostawania na czczo. Tuż przed zabiegiem, po zrobieniu kompletu zdjęć, na skórze zaznaczana są linie cięć oraz obrysowany jest nadmiar skóry.
Co zdarzy się podczas operacji?
Powieki górne - po znieczuleniu skóra przecinana jest wzdłuż zaznaczonych uprzednio linii (dolna linia zlokalizowana jest w załamku powieki ok. 10 mm powyżej brzegu rzęskowego) a następnie oddzielana od podłoża, które tworzy mięsień okrężny oka. Na tym etapie operacji jeżeli istnieje taka potrzeba, przez rozwarstwione włókna mięśnia okrężnego usuwana jest tkanka tłuszczowa (tzw. przepuklinki tłuszczowe) przyczyniająca się u niektórych pacjentek do złego wyglądu powieki. Po usunięciu wyznaczonego przed operacją nadmiaru skóry jej brzegi zeszywane są cienkimi szwami.
Powieki dolne - po znieczuleniu skóra przecinana jest tuż poniżej brzegu rzęskowego, a następnie oddzielana od podłoża, które tak jak w przypadku powieki górnej stanowi mięsień okrężny oka. Podobnie jak przy operacji powiek górnych można w tym momencie usunąć lub odprowadzić do oczodołu uwypuklającą się tkankę tłuszczową (przepuklinki tłuszczowe). Odwarstwiony płat skóry podciąga się następnie ku górze i na zewnątrz usuwając zwykle jego niewielki kilkumilimetrowy nadmiar.Na uwagę zasługuje fakt, że plastyka powiek dolnych wbrew pozornej prostocie jest operacją dużo bardziej złożoną i trudniejszą niż plastyka powiek górnych. Opisany powyżej sposób przeprowadzenia zabiegu jest tylko jednym z wielu jakie istnieją. Nowsze metody korekcji wyglądu powiek górnych wykorzystują dostęp od strony spojówki oraz zmianę położenia bocznego kąta oka (tzw. kantoplastyka) jak również dermabrazję laserową.
Czego należy się spodziewać po operacji?
Niewielkie dolegliwości bólowe w pierwszej dobie po zabiegu należą do rzadkości i są z łatwością kontrolowane za pomocą powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Niekiedy dochodzi do zaczerwienienia i świądu spojówek wymagającego stosowania kropli do oczu. U wszystkich pacjentek występują różnego stopnia, niekiedy bardzo znaczne obrzęki i zasinienia zwłaszcza w obrębie dolnych powiek. Ustępują one w znacznym stopniu, stając się mało widoczne w ciągu pierwszych 7-10 dni po zabiegu, a znikają całkowicie po upływie 2-3 tygodni. Szwy zdejmowane są najczęściej po 3-5 dniach od operacji. Pierwszy makijaż można zrobić po upływie kolejnych 5-7 dni od chwili ich zdjęcia.
Jakie są możliwe komplikacje?
Do najczęstszych powikłań należą krwiaki lub znacznie przedłużające się zasinienia i obrzęki oraz niekorzystne wyokrąglenie kształtu oka lub niedomykanie powiek spowodowane resekcją nadmiernej ilości skóry. Infekcja po plastyce powiek należy do rzadkości. Szczegółowe omówienie wymienionych powikłań oraz sposobów ich leczenia powinno mieć miejsce podczas konsultacji przedoperacyjnej, która jest najwłaściwszą okazją do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.
Konsultacja
Cena wizyty wynosi 100 zł
Wizyta obejmuje: konsultację chirurgiczną oraz przedoperacyjną konsultację anestezjologiczną w przypadku wszystkich zabiegów wykonywanych w znieczuleniu innym niż miejscowe.
W przypadkach, w których z góry można przewidzieć, że stan zdrowia pacjentki ze względu na poważne obciążenia może uniemożliwić wykonanie planowanej przez nią operacji ustalany jest termin dodatkowej, oddzielnie płatnej konsultacji anestezjologicznej. Konsultacje odbywają się codziennie za wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni świątecznych. Cena takiej konsultacji wynosi również 100 zł.
Konsultacja chirurgiczna obejmuje szczegółowe omówienie nie tylko samego zabiegu i jego efektów (albumy ze zdjęciami) ale również wszystkich aspektów związanych z rekonwalescencją i możliwymi powikłaniami. Ponadto we wszystkich przypadkach, w których ma to sens istnieje możliwość skorzystania z symulacji komputerowej obrazującej spodziewany efekt zabiegu. Symulacja komputerowa nie jest oddzielnie płatna.
UWAGA!
Należy zdawać sobie sprawę, że wynik symulacji komputerowej nie jest gwarancją uzyskania takiego samego efektu podczas operacji. Spowodowane jest to tym, że na zgodność efektu operacji z efektem symulacji wpływa bardzo wiele czynników (np. rodzaj operacji, budowa ciała, wiek, właściwości skóry i inne). Symulacja komputerowa wyznacza jedynie kierunek, w którym ma podążać operacja i stanowi jedynie dodatkowe ułatwienie w komunikacji z pacjentem mające na celu lepsze poznanie jego oczekiwań.
Cennik
1
|
Plastyka powiek górnych
|
3 100
|
Znieczulenie miejscowe, zabieg, wszelkie niezbędne opatrunki, zdjęcie szwów,wizyty kontrolne
|
2
|
Plastyka powiek dolnych
|
3 800
|
Znieczulenie miejscowe, zabieg, wszelkie niezbędne opatrunki, zdjęcie szwów, wizyty kontrolne
|
3
|
Plastyka powiek górnych i dolnych
|
6 600
|
Znieczulenie miejscowe, zabieg, wszelkie niezbędne opatrunki, zdjęcie szwów,wizyty kontrolne
|
Dodatkowe
1
|
Znieczulenie ogólne dożylne na życzenie pacjentki zamiast znieczulenia miejscowego
|
400
|
bez zniżki!
|
|
2
|
Dodatkowa doba pobytu w dni powszednie
|
400
|
bez zniżki!
|
Pełne wyżywienie, opieka pielęgniarska
|
3
|
Dodatkowa doba pobytu w sobotę lub niedzielę
|
600
|
bez zniżki!
|
Pełne wyżywienie, opieka pielęgniarska
|
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.