Grupa Money.pl
Brak zdjęcia

Ciąża poród połóg opieka okołoporodowa dzieckopatronaż położna nr 431046

Lokalizacja: Nowy Sącz, Chełmiec i okolice (woj. małopolskie)

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
INFORMACJE
Użytkownik
Vivere ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij wiadomość
Kontakt
Beata Buszek
Vivere Położna Środowiskowo-Rodzinna
Marcinkowicka7a
33-300 Nowy Sącz

Wyślij e-mail
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl
Godziny
pn-pt: 08:00-16:00
OPIS USŁUGI

 

Położna środowiskowa pomaga odpowiedzieć na pytania związane z ciążą, z przygotowaniem do szpitala i do porodu, z połogiem, z karmieniem piersią oraz dietą kobiety karmiącej, pomaga w opiece nad noworodkiem.
 
Kto może skorzystać z usług położnej? Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez NFZ położna ma obowiązek opieki nad matką od 21. tygodnia ciąży,  noworodkiem do 6. tygodnia po porodzie i całą rodziną. Z racji swojego wykształcenia położna środowiskowo-rodzinna ma kwalifikacje także do przygotowania pacjentki do porodu. Mogą to być kursy w szkole rodzenia, konsultacje, rozmowy indywidualne.
 
Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług położnej? Z położną środowiskową warto spotkać się przed porodem. Konsultacja dotyczy wtedy oceny samopoczucia fizycznego i psychicznego pacjentki. Położna pomoże rozwiązać dylematy związane z wyprawką dla dziecka, jak również opowie, co czeka mamę w poszczególnych okresach porodu, o pierwszym kontakcie z nowo narodzonym dzieckiem. Powie, jak przygotować dom i otoczenie na nowego członka rodziny. Poznana już położna odwiedzi rodzinę również po porodzie, w domu na wizycie patronażowej, na której można zadać wszelkiego rodzaju pytania dotyczące opieki, karmienia, kąpania, przewijania czy pielęgnowania dziecka. Warto ten czas dobrze wykorzystać i wcześniej się zastanowić, czego chcielibyśmy się dowiedzieć, nauczyć, o co zapytać. W czasie wizyty położna zbada noworodka, sprawdzi, czy pępek goi się prawidłowo, jak wygląda jego skóra i ciemiączko, czy dziecko ma prawidłowe odruchy neurologiczne. Wypełni odpowiednią dokumentację medyczną. Oprócz tego położna pyta też kobietę o jej krocze, bliznę (jeżeli poród był przez cesarskie cięcie), ocenia stan obkurczającej się macicy, stan piersi, uczy techniki karmienia piersią, pokazuje, jak przewija się dziecko. Położna może również zdjąć szwy i doradzić odpowiednią dietę dla matek karmiących lub skierować do dietetyka. W razie wątpliwości może odwołać się do rady specjalistów pediatrów lub ginekologów, zachęcić do zrobienia istotnych dla każdej kobiety badań, takich jak cytologia i badanie piersi. Wyjaśni, jak prawidłowo samemu badać swoje piersi, co może mieć istotne znaczenie dla wczesnego wykrycia nowotworu. Kobiety będące jeszcze w okresie połogu mogą uzyskać informacje na temat płodności, metod antykoncepcji i naturalnych metod planowania rodziny.
 
Jak skorzystać z usług położnej środowiskowej w ramach NFZ? Wystarczy zadzwonić: Wyślij e-mail i wyrazić chęć spotkania. 
SŁOWA KLUCZOWE
Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
- wyświetleń 417
Ciąża poród połóg opieka okołoporodowa dzieckopatronaż położna Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 4)
Poprzednia usługa: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ REMONTY WYKONAM ZLECENIE   Następna usługa: Złota rączka z praktyką w zawodzie, chętnie zaoferuje swój wolny czas