Firma JP Drzwi i Okna zajmuje się sprzedaż i montażem drzwi i okien.
Powstała ona na doświadczeniu zdobywanym od 10 lat , pracując w firmie obsługującej branżę stolarki otworowej i okuć budowlanych
W swojej ofercie posiadamy produkty czołowych polskich producentów takich jak Porta, DRE, Pol-skone , Centurion,Invado, Wikęd ,Delta oraz okna firmy Drutex , co pozwala nam znaleść produkt dla każdego klienta.Staramy się , aby cena sprzedawanych przez nas produktów była adekwatna do jakości.Wszystkie produkty , które sprzedajemy są skatalogowane, posiadają odpowiednie certyfikaty z podaną ceną producenta.Nie znajdziesz u nas np.,,Drzwi antywłamaniowych " niewiadomego producenta za cenę ,,PROMOCYJNĄ Z MONTAŻEM 1300 zł "
Bardzo mocno zależy nam na dobrej opinii u klientów dlatego dbamy o szczegóły i jeżeli pojawjają się problemy nie zostawiamy klienta samego bez pomocy.
Posiadamy również w ofercie drzwi od tzw.,,RĘKI" co powoduje , że jesteśmy w stanie bardzo szybko sprostać potrzebom klientów.
Wybór dobrych drzwi powinien być przemyślaną decyzją. Zakup drzwi nie jest tani, zwłaszcza gdy musimy za jednym razem wyposażyć cały dom. Poza tym ten element wykończenia wnętrz będzie służył nam przez długie lata, każde drzwi otworzymy tysiące, a może miliony razy. Dlatego wybrany produkt musi spełniać trzy podstawowe wymagania: być trwały, estetyczny i funkcjonalny. Do realizacji tego przedsięwzięcia warto wybrać rzetelnego partnera, który posiada wiedzę zarówno na temat oferowanych na rynku drzwi, jak też technologii ich montażu.
Montaż stolarki otworowej jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o bezproblemowym i długotrwałym użytkowaniu zakupionych drzwi bądź okien. Błędnie przeprowadzony montaż powoduje uszkodzenie a nawet zniszczenie elementów stolarki. Zakupione drzwi lub okna zamontowane nieprawidłowo nie spełniają swoich parametrów i mogą powodować dyskomfort w użytkowaniu (nie domykać się , blokować , ryglować ,niszcząc okucia). Dlatego wykonanie montażu należy zlecić doświadczonym ekipom. Wówczas macie Państwo pewność , że zostanie on przeprowadzony rzetelnie , starannie z zachowaniem wszystkich zasad sztuki budowlanej.
Montaż wykonany profesjonalnie można podzielić na następujące etapy
- Przygotowanie do montażu
Należy zapewnić dostęp do narzędzi tj. dyble lub kotwy montażowe , pozimica , kliny, młotek, niezbędne elektronarzędzia , pianka montażowa niskoprężna, taśma do zabezpieczenia ościeżnicy. Wyznaczyć poziomy i piony, przyporządkować poszczególne elementy stolarki do odpowiadających im otworów , zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność (strona otwierania). Sprawdzić , czy dostarczone elementy stolarki pasują do otworów i zapewniają luz montażowy 10-15 mm na każdą stronę. Dokładnie oczyścić ościeże z resztek zaprawy. Ściany ościeży powinny zachować pion i poziom.
- Zamocowanie stolarki w otworze
Stolarkę przeznaczoną do montażu należy rozpakować uważając aby nie uszkodzić poszczególnych elementów. Opakowanie należy pozostawić do końca montażu na wypadek potrzeby zwrotu do producenta. Następnie należy sprawdzić czy dostarczona stolarka jest kompletna , czy nie posiada widocznych wad konstrukcyjnych , materiałowych lub uszkodzeń transportowych. W przypadku , gdy zdarzy się jakaś nieprawidłowość , produkt należy ponownie zapakować w fabryczne opakowanie i rozpocząć procedurę reklamacyjną. Przed rozpoczęciem montażu jeżeli jest taka konieczność należy zdjąć skrzydła z ościeżnicy. Zaleca się montowanie ościeżnicy za pomocą dybli lub kotew a nie na samą piankę. Ościeżnicę należy wstawić w otwór, unieruchomić za pomocą klinów. Zbyt mocne wbicie klinów może spowodować odłupanie ościeżnicy. Po ustawieniu ościeżnicy należy dokładnie sprawdzić piony i poziomy. Jeżeli wyjdą jakieś odchylenia należy je skorygować. Prawidłowe ustawienie ościeżnicy w grubości muru jest szczególnie ważne z punktu widzenia uniknięcia mostka termicznego oraz gdy okno współpracuje z ościeżnicą ( montaż drzwi zewnętrznych i okien). Maksymalna odchyłka od pionu i poziomu powinna wynosić 1 mm/ 1 m długości elementu , ale nie więcej niż 3 mm na całej długości. Maksymalna różnica długości przekątnych przy długości 1,5 m odchyłka maksymalna 2mm , powyżej długości 1,5 m odchyłka maksymalna 3mm. Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione przystępujemy do trwałego mocowania ościeżnicy. W przypadku montażu za pomocą kotew montażowych należy je dogiąć do muru i przykręcić za pomocą kołków rozporowych. Przy montażu na dyble należy przewiercić ościeżnicę , gdy nie ma gotowych otworów , następnie należy wiercić otwory w murze. Trzeba pamiętać o odpowiedniej długości wiertła, aby nie uszkodzić ościeżnicy. Następnie wstawiamy rozpórki , które uniemożliwią odkształcenia ościeżnicy Po zamontowaniu ościeżnicy wieszamy skrzydła i sprawdzamy poprawność działania. Jeśli wszystko jest w porządku przechodzimy do uszczelniania (piankowania) i obróbki
- Uszczelnianie i obróbka
Uszczelnianie wykonujemy z pomocą piany montażowej niskoprężnej stosując się dokładnie do zaleceń producenta. Zalecane jest stosowanie pistoletów do nakładania piany , dzięki którym możliwe jest równomierne jej położenie i uniknięcie wycieków. Przed przystąpieniem do piankowania należy zdjąć skrzydła . Następnie należy zabezpieczyć ościeżnicę i ścianę taśmą malarską.(należy pamiętać aby ją zdjąć zaraz po piankowaniu). W celu zapewnienia lepszej przyczepności należy ścianę ościeża zwilżyć wodą. Wpływa to również na szybsze utwardzenie piany. Zdejmujemy taśmy malarskie. Po wyschnięciu należy nadmiar piany odciąć nożem . Po wykonaniu tych czynności montujemy opaskę regulacyjną za pomocą silikonu.
- Prace zakończeniowe ,kosmetyka , regulacja
Po zakończeniu montażu , należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Powłoki należy czyścić za pomocą wody i łagodnym detergentem. Po zawieszeniu skrzydeł należy sprawdzić poprawność działania okuć , jeżeli jest potrzeba wyregulować.
- Uwagi końcowe
Do zabezpieczeń powłoki stosować tylko i wyłącznie taśmy papierowe malarskie. Nie można stosować taśm pakowych ( z tworzyw sztucznych). Długotrwałe pozostawienie taśm (nawet papierowych malarskich) na stolarce grozi jej bezpowrotnym uszkodzeniem.
Montaż stolarki powinien odbywać się po zakończeniu tzw. prac mokrych (tynkowanie ,wylewanie posadzek, itp.) Wysoka wilgotność może powodować pęcznienie stolarki . W trakcie budowy oraz do momentu usunięcia wilgoci budowlanej , należy intensywnie wentylować pomieszczenia.
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.