Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Fundusz Inwestycyjny czy lokata?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Fundusz Inwestycyjny czy lokata?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Melvena 5 cze 2012, 12:36
    Nie można chyba powiedzieć, że któreś rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze - bo to zależy od tego, jaki kto ma kapitał do zainwestowania/oszczędzenia, od tego, po jakim czasie chce widzieć jakieś wymierne zyski, korzyści, czy chce ryzykować, czy nie, więc nie ma chyba jednoznacznie najlepszego rozwiązania dla wszystkich - dlatego tyle tych różnych możliwości oszczędzania czy inwestowania się pojawia.
    Cytuj
  • miko6687 20 cze 2012, 9:26
    Grunt to dobra dywersyfikacja portfela. Jeżeli ktoś nie wie, jak oszczędzać propopnuję doradztwo finansowe We Wrocławiu działa co najmniej kilka rzetelnych firm. Jeżeli mamy oszczędności, warto część zostawić w lokacie, a część możemy zainwestować w fundusz albo w obligacje. Możemy też zainwestować w kruszce. Złoto ostatnio robiło furorę.
    Cytuj
  • marek100 21 cze 2012, 9:40
    Fundusze chyba nadal nie odzyskały stabilności i mają tendencje spadkową. Ale może się mylę.. (?)
    Cytuj
  • zylek 4 lip 2012, 12:30
    Ani jedno, ani drugie. Fundusze to ogromne możliwości straty, a lokaty to zysk, ale ledwie przekraczający inflację.
    Dobre pieniądze można zarobić na nieruchomościach np. halach i magazynach. Inwestujemy w hale firmy Jartom od dawna - efekty finansowe są naprawdę zadowalające.
    Cytuj
  • Deneb 11 lip 2012, 19:10
    Do ZYLEK: Masz rację, że inwestowanie w nieruchomości się opłaca, ale lokaty też dają radę. Tylko nie takie lokaty bankowe ale lokowanie w kruszce. Ja od kilku lat kupuje polskie monety ze złota i srebra i złote sztabki. Taka 1 gramowa sztabeczka to koszt około 290 zł (zależy od kursu). Aktualnie złoto idzie w górę, więc zarabiam wielki uśmiech No i do tego moje oszczędności są zabezpieczone przed inflacją
    Cytuj
  • Aquarella 26 lip 2012, 13:39
    Niektóre banki mają bardzo atrakcyjne oprocentowanie lokat, więc warto spróbować.
    Cytuj
  • zylek 30 lip 2012, 12:02
    Ale teraz kurs złota nie jest sprzyjający dla kupowania tylko sprzedawania. A ja piszę o halach takich jak te - które teraz warto kupić. Jednak wiadomo - to inwestycja dla wybranych.
    Cytuj
  • moneymaker913 22 sty 2013, 13:12
    jokerr napisał:Przejrzałem dawniejsze wpisy i natknąłem się na dyskusję co lepsze fundusz czy lokata.
    Moim zdaniem jeśli mam nadwyżkę środków finansowych-czytaj pieniędzy , nigdy ich nie "oddam" do banku na lokatę, gdyż sam moge zrobic to samo co zrobi z nimi bank czyli zainwestować. Lokata to "półśrodek". Realne zyski z lokat sięgają 1.5% w skali roku po odliczeniu "podatku Belki". Prawie nikt inwestujący w ten sposóbie bierze pod uwage inflacji. A przecież jest możliwość inwestowania krótkoterminowego w funduszach.
    Czekam na opinie
    Obecne lokaty na rynku sa malo oplacalne, wiec ja bym zdecydowal sie na fundusze. Jak szukasz dobrej ofert zobacz ta stronkę maja wyszukane najlepsze oferty na rynku.
    Cytuj
  • wiktora-kowalska 24 cze 2013, 16:00
    Zdecydowanie fundusze inwestycyjne, ja lokuje w i całkiem nieźle zarabiam
    Cytuj
  • inaho 25 cze 2013, 14:48
    Ja bym jednak zdecydował się na lokatę. Rzeczy, w które warto inwestować bardzo szybko się zmieniają i coś co przynosi Ci zyski nagle może przynieść Ci ogromne straty.




    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum