Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ile można dorobić do emerytury?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile można dorobić do emerytury?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tessa56 24 lip 2010, 16:02
    Dzień dobry.
    Od początku tego roku jestem na emeryturze. Pojawila się możliwość dorobienia trochę pieniążków, z której chcialabym skorzystać. Wiadomo, przyda się każdy grosz. Nie wiem tylko ile można sobie zarobić będąc na emeryturze. Nie chciałabym żeby mi przepadły te dodatkowe dochody jak przyjdzie co do czego dlatego będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś zechce mi pomóc.
    Cytuj
  • marek_kk 27 lip 2010, 23:04
    Ograniczenia w uzyskiwaniu dochodów dotyczą głównie osób na wcześniejszej emeryturze. Z tego co wiem, po osiągnięciu wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, można mieć dochody bez limitu, z jakiejkolwiek działalności.
    Cytuj
  • Tessa56 28 lip 2010, 1:27
    Ja zapomniałam właśnie dodać, że to jest wcześniejsza emerytura, mam 60 lat.
    Cytuj
  • Barbra67 28 lip 2010, 6:09
    Witam, w przypadku renty lub wcześniejszej emerytury można dorobić do 70% wysokości średniego wynagrodzenia. Jeżeli Twój dochód wyniesie od 70% d o130% tej kwoty, to świadczenie zostaje pomniejszone o kwotę, która jest nadwyżką w stosunku do tego wynagrodzenia. Mówiąc innymi słowy - o kwotę przekroczenia. Czyli np jeśli ten limit wynosi np 2.238,50 zł, a zarobi pani 2.400 zł, to potrącą z emerytury różnicę tych kwot czyli 161,50 zł. (Limitem jest to 70% średniego wynagrodzenia)
    Cytuj
  • Mizantrop 28 lip 2010, 10:59
    Dodam jeszcze, że emeryturę lub rentę można zmniejszyć jedynie do kwoty maksymalnego zmniejszenia.
    Cytuj
  • Cloudy 28 lip 2010, 14:18
    A czy wiecie gdzie to sprawdzić? Te kwoty i limity... Bo wiem, że to podają ca jakiś czas na nowo, w zależności od tego jakie są te przeciętne płace.
    Cytuj
  • 77henry 28 lip 2010, 17:15
    Na stronie ZUSu:
    http://www.portalzus.pl/235703_ile_mozna_dorobic_aby_nie_utracic_emerytury_lub_renty_od_1_wrzesnia_2010_r.html
    zawsze najświeższe daneprzymrużenie oka
    Cytuj
  • 28 maj 2012, 16:21
    A czy jeżeli kupuję monety inwestycyjne zloto i srebro, to czy to też ma jakiś wpływ na emeryturę?
    Cytuj
  • camper01 30 maj 2012, 10:53
    Nic się nie przejmuj pracując na czarno. Olać progi, trzeba z czegoś żyć a nie tylko pożyczki gotówkowe ciągle pobierać aby starczyło od 1 do 1.
    Cytuj
  • Melvena 5 cze 2012, 12:44
    Jakiej emerytury, proszę Was...?przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum