Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak uzyskać mieszkanie socjalne

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak uzyskać mieszkanie socjalne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pomorzanin 12 sty 2011, 0:10
    Witam. Chciałbym się starać o mieszkanie socjalne, gdyż wydaje mi sie, że to w mojej sytuacji obecnie jedyna możliwość uzyskania własnego lokum. Mam za niskie dochody żeby w ogóle starać się o kredyt na mieszkanie. Muszę się dowiedzieć kto może się ubiegać o takie mieszkanie i co trzeba zrobić w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 12 sty 2011, 0:42
    Nie liczyłabym na zbyt wiele na Twoim miejscu. Ludzie czekają na takie mieszkania z 10 lat albo i więcej... Mam znajomego, który czeka 8 lat i nic sie w tej sprawie nie dzieje. Jak nie masz dziesięciorga dzieci i nie straciłeś pracy to nie ma o czym marzyć.
    Cytuj
  • Pomorzanin 12 sty 2011, 7:29
    No ale gminy mają takie mieszkania prawda. To dla kogo one sa, jak nie dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Nie mam rodziców, z którymi mógłbym wziąć kredyt, to dla mnie praktycznie jedyna szansa żeby zdobyć mieszkanie więc chcialbym spróbować tylko musze wiedziec jak to zrobić.
    Cytuj
  • Gaik 12 sty 2011, 8:36
    Gminy dysponują lokalami komunalnymi dla osób i rodzin o niskich dochodach, jest to nawet regulowane przez ustawę o ochronie praw lokatorów. Problem w tym, że popyt na nie zwykle sporo przewyższa podaż i dlatego każda gmina wprowadza dodatkowe kryteria dla tych co chcą się o takie mieszkania ubiegać. Trzeba by się było dowiedzieć w urzędzie miasta czy gminy jakie są te kryteria i jakie dokumenty wymagane, bo nie ma jednolitych wymagań dla całego kraju.
    Cytuj
  • freshuser 12 sty 2011, 10:07
    No niestety nie ma sie co za bardzo nastawiać, że przyznaja takie mieszkanie, bo moi rodzice od 5 lat sa na liście oczekujacych! Ale trzeba sie dowiadywać, wydeptywac te ścieżki, pilnować swojego. Inaczej ktoś może Cię wygryść z listy i można tak czekać w nieskończoność.
    Cytuj
  • Cloudy 12 sty 2011, 13:52
    Gwoli ścislości to mieszkania komunalnego nie dostaje się na własność jeśli już. Zawiera się na czas nieokreslony umowę o odpłatne używanie lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu danej gminy.
    Cytuj
  • Piekarzowa 12 sty 2011, 14:23
    Pomorzanin napisał:Witam. Chciałbym się starać o mieszkanie socjalne, gdyż wydaje mi sie, że to w mojej sytuacji obecnie jedyna możliwość uzyskania własnego lokum. Mam za niskie dochody żeby w ogóle starać się o kredyt na mieszkanie. Muszę się dowiedzieć kto może się ubiegać o takie mieszkanie i co trzeba zrobić w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Najpierw musisz odwiedzić Urząd Gminy (lub Urząd Miasta) i poprosić o kryteria przynzawania mieszkań socjalnych. Każdy zainteresowany może za darmo przeczytać sobie uchwałę, w której jest to opisane. Jak się łapiesz według tych wytycznych to pytaj o dokumenty, ktore są wymagane. Chyba tylko wniosek o przydzial mieszkania, ale dokładnie nie pamietam.
    Cytuj
  • Labradorka 12 sty 2011, 18:07
    To że nie masz zdolności kredytowej to jeszcze raczej nie oznacza, że możesz liczyć na lokum z gminy. Z tego co wiem to wg tych wymagań próg dochodu na osobe jest naprawdę niski, to są mieszkania dla tych raczej najuboższych, ktorych nie stac na wynajem. może gdyby tych mieskzań było więcej to byłoby inaczej, ale zwykle jest tak, ze to chętnych jest o wiele więcej niż mieskzań do rozdania. Ale życze powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • Farrel 12 sty 2011, 19:10
    No niestety na mieszkania komunalne czeka się latami... po części wynika to z tego, że gmina musi zapewnić jakieś warunki przed przekazaniem tych lokali, a to są często gęsto totalne ruiny po patologicznych lokatorach, ktorych eksmitowano. Nie nadaja się do zamieszkania i gmina musi je najpierw wyremontować, a na to potrzebne sa pieniądze i czas...
    Cytuj
  • 77henry 12 sty 2011, 20:33
    Moja mama była samotną matką z trojgiem dzieci i czekała na mieszkanie kwaterunkowe (tak to się wtedy nazywało) 12 lat! a mieszkalismy w jednopokojowym mieszkanku, w kamienicy, gdzie toaleta była jedna na caly korytarz. Wątpię aby sie wiele zmieniło w tej sprawie. Radzę się uzbroić w cierpliwość.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum