Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Kiedy można się zarejstrować w UP?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy można się zarejstrować w UP?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Iolla007 23 mar 2011, 19:06
    Drodzy forumowicze! Orientujecie się może, czy będąc w ciąży można się zarejestrować jako bezrobotna? Mam znajomą, która nie pracuje od jakiegoś czasu, namawiam ją by spróbowała się zarejestrować, żeby nie musiała płacić za wszystkie badania...
    Cytuj
  • DR_ZYSK 23 mar 2011, 19:29
    najlogiczniej rzecz ujmując wtedy, gdy tracisz pracę. Pierwsze kroki kieruje się do urzędu pracy, choćby po to, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne. Co do ofert tak składanych to ja bym raczej liczył na własną inwencję.
    Cytuj
  • FabianM 23 mar 2011, 21:43
    Na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 2. ust. 1 pkt.2 - Dz.U.2008 nr 69 poz 415) osobą bezrobotną jest osoba zarejestrowana we właściwym dla miejsca zameldowania stałego lub czasowego powiatowym urzędzie pracy oraz poszukującą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.
    Definicja jest prosta i ale nie do końca klarowna. Jeszcze do niedawna ci co zawieszali działalność gospodarczą nie mogli rejestrować się w UP.
    Cytuj
  • FreeDOOM 23 mar 2011, 22:52
    Tylko każdy myśli, że od razu dostanie zasiłek dla bezrobotnych co nie jest zgodne z prawdą. Z resztą co tu dużo mówić. Statystyki pokazują, że 80 % zarejestrowanych nie ma prawa do zasiłku.
    Ten kto mówi, że państwo przeznacza krocie na zasiłki uprawia czystą demagogię. Oczywiście nikomu nie życzę bycia bezrobotnym ale w UP można znaleźć głównie prace dorywcze i sezonowe. A potem. No cóż znowu zawracamy do UP.
    Cytuj
  • Krajan 24 mar 2011, 10:53
    W UP pracują osoby nie mające pojęcia o rynku pracy. Wszystko co robią, robią na odwal się bo mi kawa stygnie.
    Najlepiej poszukać pracy pytając się znajomych lub spróbować na własną rękę. Tak najszybciej znajdzie się zajęcie.
    W UP jeśli jest praca to tylko dla tych którzy ... tam pracują.
    Cytuj
  • IceBerg 24 mar 2011, 12:37
    UP, PUP, WUP to jedna granda gdzie wynagrodzenia nie są zależne od od wyników pracy tylko od przychodzenia do pracy.
    Gdyby je sprywatyzować to urzędnicy aktywnie pomagaliby bezrobotnym, a nie ograniczali się do pokazywania ofert które akurat jakiś zakład zgłosił.
    Cytuj
  • EasymakeMoney 24 mar 2011, 14:13
    Co do zasiłku to faktycznie nie każdy go dostanie. Za bezrobotnego nie uważa się tego co ma staż, jest na przygotowaniu zawodowym, szkoleniu czy jest skierowany do prac interwencyjnych lub robót publicznych. Kolejnym warunkiem do zasiłku jest przepracowanie przez osobę bezrobotną w okresie 18 miesięcy przed rejestracją co najmniej 365 dni :

    na umowę o pracę z minimalnym wynagrodzeniem,

    na umowę o prace nakładczą lub na podstawie umowy agencyjnej,

    na umowie zleceniu,

    prowadzenie własnej działalności gospodarczej,

    praca w okresie tymczasowego aresztowania, tutaj warunkiem jest, by podstawę wymiaru składek stanowiła kwota w wysokości co najmniej połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę,

    zwolnienie nastąpiło po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, jeśli jej okres odbywania wynosił 240 dni,

    bezrobotny opłacał składkę na fundusz pracy w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej u pracodawcy zagranicznego,

    pracował za granicą i przybył do Polski jako repatriant,

    pracował w państwach Unii Europejskiej
    Cytuj
  • Kadra5 24 mar 2011, 16:19
    Nie wiem czy w tej materii coś się zmieniło od 2010 roku, ale od tamtego roku zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która zmieniła system przyznawania zasiłków dla bezrobotnych oraz ich wysokość.

    Zasiłek wynosił - może dalej wynosi - 717 zł brutto i jest wypłacany przez pierwsze trzy miesiące. Po tym czasie spada do kwoty 563 zł. Nie jest to majątek i nie sądzą, że za takie pieniądze da się przeżyć. Uważam, że ludzie pracują na czarno, a statystyka bezrobotnych jest zawyżona.
    Cytuj
  • InspektorABC 24 mar 2011, 17:37
    Aby dokonać rejestracji, należy zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na zameldowanie w miejscu pobytu stałego lub czasowego, a jeżeli nie jest zameldowany (dotyczy osób bezdomnych) – do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa.
    Jeżeli ktoś nie jest zameldowany lub posiada stałego zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowany w innym powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotny.
    To w zasadzie tyle. Później odbiera się wezwania do podjęcia ofert pracy.
    Cytuj
  • C_ZAK 24 mar 2011, 18:36
    Ale rejestracja jako bezrobotny nie jest obowiązkowa. Znam wielu ludzi co UP omija i na własną rękę szuka zajęcia. I jakoś źle na tym nie wychodzą.
    Plusem rejestracji jest możliwość skorzystania z ubezpieczenia zdrowotnego. To chyba jedyny powód dla którego ewentualnie warto się rejestrować.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum