Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Uważać na RRSO i koszt kredytu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uważać na RRSO i koszt kredytu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Mlekovit 25 mar 2011, 11:52
    Ostatnio mój znajomy dał się namówić na pożyczkę gotówkową jednego z banków. Niby fajnie oprocentowana tylko kiedy tania pożyczka stała się bardzo droga i znajomy co tu dużo ukrywać czuje się oszukany. Tłumaczyłem mu aby patrzył się na RRSO i sprawdził oferty kilku banków. Ten się uparł i stwierdził że jest promocja. No to ma "atrakcyjną" ofertę.
    Cytuj
  • ekonomista 25 mar 2011, 12:49
    Banki to takie finansowe hieny. Wykorzystają każdą okazję aby złupić klienta. Polacy nie są edukowani finansowo i mamy tego skutki. Odpowiednie organa też dały plamę i mam wrażenie że mają to gdzieś.
    Cytuj
  • Eurodolar 25 mar 2011, 16:18
    I tak jest lepiej niż kiedyś. Teraz ustawa o kredycie konsumenckim wprowadziła max. limit prowizji do 5 proc. kredytu. Ale jeśli się nie mylę to w te 5 proc. nie wlicza się ubezpieczenia, a to otwiera do eldorado bankowo-ubezpieczeniowego.
    Cytuj
  • MasaKasa 25 mar 2011, 19:00
    To po części wina reklam. Uwidacznia się jeden element z reguły małe oprocentowanie z gwiazdką a na dole coś przeleci małymi literami. A jakby życie zależało o tych zapisów na dole strony to też by to stosowali?
    Moim zdaniem reklama powinna być jasna bez kruczków. Jeśli jest napisane, ze koszt pożyczki to 8 proc. a bank naliczy mi 22 proc. to bank powinien zostać ukarany za takie praktyki. I szybko by się uporządkowało rynek.
    Cytuj
  • Buyer 25 mar 2011, 20:35
    Ubezpieczenie nie wlicza się do RRSO i to zaburza możliwość porównania ofert. Co z tego że kredyt jest tani jak ubezpieczenie jest obowiązkowe. Możesz z nie co prawda zrezygnować, ale opłaty rosną w niebotyczny sposób. To taki sam wybór czy mam ci przywalić w prawą czy lewą nogę.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 26 mar 2011, 0:11
    RRSO jest obliczane w bardzo uproszczony sposób. Zakłada się że jest to raty są stałe, jest harmonogram spłat i rata zawsze wpływa terminowo. Tak jest przy pożyczkach gotówkowych. Problem robi się gdy pożyczka jest spłacana nieterminowo. Wtedy RRSO o kant stołu rozbić.
    Cytuj
  • DexterII 26 mar 2011, 6:27
    Ale dokładnie tak samo jest z kartami kredytowymi, nie zawsze spłaca się cały kredyt na karcie i wyliczenie prawdziwego RRSO jest praktycznie niemożliwe.
    Cytuj
  • Kwacho 26 mar 2011, 9:20
    No ale banki przecież podają przykłady dla kart kredytowych i te całe oprocentowanie. Więc chyba jest to możliwe.
    Cytuj
  • DexterII 26 mar 2011, 12:24
    Kwacho napisał:No ale banki przecież podają przykłady dla kart kredytowych i te całe oprocentowanie. Więc chyba jest to możliwe.
    Banki podają bo nie mają wyboru. Ale ponieważ nie jest to możliwe w każdej sytuacji więc banki stosują taką sztuczkę, ze podają RRSO dla konkretnego przykładu. Zakładają z góry, że klient weźmie np. 8000 zł i spłaci je jednorazowo za rok. A widział ktoś taki mechanizm przy karcie kredytowej czy limicie w koncie (debecie)???
    Cytuj
  • Manko 26 mar 2011, 13:58
    Pożyczki gotówkowe to trzecie czy czwarte źródło przychodów banków. Łatwo się je pożycza i łatwo ściąga zaległości. Zatem banki zrobią wszystko aby tak omamić klienta aby ten wziął kredyt i jeszcze pomyślał, że to niezwykła okazja. A który klient chodzi do kilku banków - ma konto w jednym banku i tu załatwia formalności. I na tym banki robią swoje interesy.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum