Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Koniec palarni w firmach

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Koniec palarni w firmach

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Smallbiznes 3 wrz 2011, 12:52
    Słyszałem w radio, że zmieniają się przepisy odnośnie palarni w firmach. Coś mówili o całkowitej likwidacji tego pomieszczenia, ale może się przesłyszałem. O co chodzi co się zmienia?
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 3 wrz 2011, 13:11
    A to się zmienia, że stare przepisy sprzed 1,5 roku idą do lamusa. Tak one utrudniały życie i podnosiły koszty że już dawno temu powinny się posłowie tym zająć. Palarnia była wymieniona jako obiekt sanitarno-higieniczny i musiała po prostu być dostępna. Co za idiotyzm.
    Cytuj
  • AdamSaM 3 wrz 2011, 16:44
    Palarnia jak palarnia, ale te normy wentylacji i usytuowanie, to był koszmar. Osobne pomieszczenie dobrze wentylowane odizolowane od reszty innych powierzchni. To napędziło koniunkturę na kabiny których cena mocno wzrosła. Niektóre kosztowały po 15-20 tysięcy tylko po co aby 2 pracowników mogło sobie dymka puścić.
    Cytuj
  • CBA_ABW 3 wrz 2011, 20:09
    Wcześniej to w ogóle była sprzeczność przepisów BHP i ustawy tytoniowej.
    Nowela ustawy tytoniowej z 8 kwietnia - zaczęła obowiązywać 15 listopada 2010 Dz.U 81 poz 529 skreśliła wymóg tworzenia palarni w miejscu pracy, ale przepisy BHP nakładały obowiązek tworzenia palarni. No i pojawił się problem, które przepisy są ważniejsze, bo przepis szczególny uchyla przepis ogólny. Ale który przepis był ogólny a który szczególny nie było wiadomo. dobre nie.
    Cytuj
  • Smallbiznes 3 wrz 2011, 21:58
    ale od kiedy to przestaje obowiązywać, z końcem 2011 roku? Wydaje mi się, że wcześniej, ale za późno włączyłem radio.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 4 wrz 2011, 0:33
    Nie z końcem 2011 a od 6 września 2011. Wtedy zaczyna obowiązywać nowela rozporz. ministra pracy z 4 sierpnia 2011 Dz. 173 poz. 1034.
    Jeśli firma ma już palarnię to nie sobie stoi. Nie wymaga się ich likwidacji tylko zniknął obowiązek ich tworzenia.
    Przy okazji przepisy mówią o tym, że nie trzeba już wentylować pomieszczenia 10razy na godzinę. To pociągało za sobą spore wydatki w system wentylacyjny.
    Cytuj
  • BORowik 4 wrz 2011, 7:28
    Nikt płakać po tych przepisach nie będzie. pamiętam zamieszanie wokół tego problemu, nie wiadomo było co i jak. Tyle lat stare regulacje się sprawdzały i nagle politycy zapragnęli zadbać o zdrowie pracowników. Szkoda, że nie dali na to ze swoich diet. Może wtedy ruszyliby tymi łepetynami.
    Cytuj
  • Druid 4 wrz 2011, 8:12
    Firmom nie opłaca się likwidować palarni zwłaszcza w biurowcach. Idzie taki klient do firmy a tu przed budynkiem sznur pracowników puszczających dym. Jak klient jest niepalący to może się rozmyślić i pójść tam gdzie się nie pali. Poza tym jak ktoś musi zapalić to i tak zapali i lepiej aby to zrobił w bezpiecznym kącie a nie na dziko. Rzuci niedopałek i tragedia gotowa.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 4 wrz 2011, 10:00
    Szkoda, bo niektórzy na tych przepisach zarabiali. Ale mimo wszystko ci co chcą mieć palarnię i tak muszą spełnić wymogi. Co prawda nie tak restrykcyjne ale jednak.
    Z tego co wiem to palarnia będzie mogła mieć mniej niż 4 m.kw. To tak mniej więcej na dwie osoby bo trzy to już tłok.
    Cytuj
  • Declaration 4 wrz 2011, 12:13
    Bob_Budowlaniec napisał:Szkoda, bo niektórzy na tych przepisach zarabiali. Ale mimo wszystko ci co chcą mieć palarnię i tak muszą spełnić wymogi. Co prawda nie tak restrykcyjne ale jednak.
    Z tego co wiem to palarnia będzie mogła mieć mniej niż 4 m.kw. To tak mniej więcej na dwie osoby bo trzy to już tłok.
    Art 2 ust 9 ustawy tytoniowej mówi jakie warunki techniczne musi spełniać palarnia. Dalej to musi być wyodrębione pomieszczenie od innych ciągów komunikacyjncyh służące do plenia wyrobów tytoniowych. Teraz pytanie czy kabina dla palaczy to pomieszczenie?
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Ślub w plenerze