Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Procedura przenoszenia rachunku bankowego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Procedura przenoszenia rachunku bankowego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • RamzesV 28 mar 2011, 8:53
    Czy jest jakaś procedura przenoszenia rachunku bankowego z jednego banku do drugiego oraz czy zostanie przeniesiony mi numer tego rachunku. Do którego banku mam się zgłosić w związku z tym - tam gdzie się chcę przenieść czy tam w banku, w którym mam obecnie konto?
    Cytuj
  • Micro 28 mar 2011, 12:35
    Raczej nie będzie tak łatwo. Banki robią trudności i lepiej samemu przenieść konto. No niby są tam jakieś ułatwienia, ale wiadomo jak one działają. Twój bank pewnie nie puści ciebie tak łatwo.
    Cytuj
  • Carington 28 mar 2011, 16:07
    Słyszałem, że miesięcznie konto między bankami przenosi 1000 osób. Rocznie dałoby to 12 tys.
    Nie jest to dużo, a w zasadzie nic w porównaniu z ilością kont w Polsce coś koło 15 mln. Widać, że ci co są w jednym banku nie kwapią się z transferem. Być może dlatego, że są zadowoleni z ceni jakości usług.
    Cytuj
  • Brat_PIT 28 mar 2011, 19:24
    Oj sytuacja jest jeszcze inna bo konta samodzielnie zmienia nawet 20 tys. W skali roku to 240 tys. zmian ale to jest kilka procent ogółu. Ja podejrzewam, że jest to związane z brakiem czasu. Praca, dom to zajmuje sporo dnia, a jeszcze użerać się z bankiem to już nikomu się nie chce.
    Cytuj
  • Druid 28 mar 2011, 21:34
    Ten kto decyduje się na przeniesienie konta, powinien osobiście udać się do oddziału nowego banku tam gdzie chce otworzyć konto, oraz złożyć wniosek o przeniesienie rachunku/ usług płatniczych (wzór dostępny w oddziałach banków oraz na stronie WWW każdego banku). W przypadku, gdy klient uczyni nowy bank swoim pełnomocnikiem, to podpisuje również pełnomocnictwo dla nowego banku w celu realizacji procesu przeniesienia w jego imieniu, które składa bezpośrednio w oddziale nowego banku.

    Wymagana jest forma pisemna pełnomocnictwa oraz zgodność podpisu tak pełnomocnictwa, jak i wniosku z wzorem podpisu Klienta złożonym w dotychczasowym banku.
    Cytuj
  • FabianM 28 mar 2011, 23:52
    We wniosku o przeniesienie rachunku/ usług płatniczych ten kto przenosi konto powinien wyraźne wskazać nowemu bankowi, jakie usługi chce przenieść z dotychczasowego banku (wraz ze wskazaniem wszystkich niezbędnych parametrów tych płatności). Wniosek nie musi być całościowo wypełniany przez przenoszącego – dopuszczalne jest dokonywanie niezbędnych uzupełnień przez pracownika banku.
    Czyli mówimy bankowi, że opłacanie rachunku za prąd przypada na 5 dzień każdego miesiąca i tak powinien zrobić, aby najpóźniej do tego dnia został wykonany przelew.
    Cytuj
  • GUEST 29 mar 2011, 7:20
    Może i można przenieść usługi ale nie wszystkie. Przeniesienie wybranych usług płatniczych do nowego banku może odbywać się jedynie w przypadku, gdy są one dostępne w ofercie nowego banku, i po przeniesieniu ich obsługa przebiegać będzie zgodnie z zasadami obowiązującymi w nowym banku. W przypadku, gdy przenoszący konto zdecyduje się na takie przeniesienie, nowy bank zapozna go ze swoją ofertą usług oraz warunkami, na jakich świadczy te usługi.
    Jeśli stary bank prowadzi do konta inne konto np. walutowe, a nowy nie, to taka usługa nie zostanie przeniesiona.
    Cytuj
  • EasymakeMoney 29 mar 2011, 10:28
    Niski współczynnik przenoszenia kont wynika też z innego powodu. Przenosząc się z jednej sieci komórkowej do innej możemy zachować numer, a przy zmianie banku dostajemy nowy numer konta. A każdy wie co z tym się wiąże. Trzeba wszędzie zgłaszać nowe konto.
    Cytuj
  • Procencik 29 mar 2011, 11:39
    Ale jak ktoś nie ma dużo danych to powinno to pójść bez problemu. Korekta informacji o nowy numer też nie powinna być uciążliwa ale czasochłonna. Trzeba zawiadomić US, ZUS i inne instytucje o zmianie rachunku. I to może być wkurzające.
    Cytuj
  • AutoRun 29 mar 2011, 13:57
    Ja kiedyś z ciekawości liczyłem co by było jakbym zmieniał bank. I wyszło mi, ze musiałbym zmienić numer konta w 20 instytucjach. ZUS, fundusze inwestycyjne, US, pracodawca i inne. To mi się już odechciało. No chyba że bank zacznie świrować z opłatami to nie daruję i przeniosę.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Następna: Kredyt na PIT