Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Praca podczas urlopu wychowawczego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Praca podczas urlopu wychowawczego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 30m1n1k4 27 mar 2011, 20:56
    Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, rozważam czy nie złożyć podania o wychowawczy. Mam jednak możliwość dorabiania na umowę o dzieło i w związku z tym moje pytanie: czy podczas urlopu wychowawczego można podjąć inna pracę? Nie chcialabym sobie tej mozliwości blokować.
    Cytuj
  • yellowphone 27 mar 2011, 21:30
    Urlop wychowawczy jest po to żeby opiekować sie dzieckiem, więc albo sie pracuje, albo zajmuje dzieckiem. Można się przyczepić.
    Cytuj
  • Gaik 28 mar 2011, 1:04
    W zasadzie to można, przepisy mówią, że możesz podjąć pracę jeśli nie uniemożliwia to opieki nad dzieckiem. Ale dokładnie tego nie precyzują, więc nie sądzę żeby ktoś chcial z tego robić problem. Nie spotkałam się z czymś takim, aczkolwiek niewiele znam mam, które są z dzieckiem i jednocześnie pracująuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 28 mar 2011, 1:53
    Art. 1862 § 1 mówi, że w czasie urlopu wychowawczego masz prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Wyczytałam to na jakiejś stronceuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 28 mar 2011, 7:08
    nouv88 napisał:Art. 1862 § 1 mówi, że w czasie urlopu wychowawczego masz prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Wyczytałam to na jakiejś stronceuśmiech
    Przyznam, że nie bardzo to rozumiem... skoro podjęłabym pracę zarobkową u swojego pracodawcy to już chyba nie byłabym na urlopie prawda? A idąc do pracy wiadomo, że nie będę się w tym czasie zajmować dzieckiem...
    Cytuj
  • nouv88 28 mar 2011, 10:21
    Hm, może tu chodzi o to, że możesz w związku z urlopem pracować w mniejszym wymiarze godzin, albo w domu? Fakt, dziwnie to sformułowaneuśmiech
    Cytuj
  • Barbra67 28 mar 2011, 13:53
    Jeżeli kobieta jest uprawniona do urlopu wychowawczego, to może np wnioskować o obniżenie czasu pracy do pół etatu. Taki urlop, w przeciwienstwie do macierzyńskiego, może mieć różne formy. Można też pracować w innej firmie, ale nie na cały etat, bo wtedy faktycznie nie sprawuje opieki nad dzieckiem i pracowawca, który tego urlopu udzielił, może go odwołać.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 28 mar 2011, 17:04
    A czy pracodawca musi wiedzieć o tym, że pracuję dla kogoś innego w tym czasie? Muszę go o tym informować?
    Cytuj
  • Barbra67 28 mar 2011, 18:06
    Nie musisz informować, ale jeżeli pracodawca ustali, że nie sprawujesz trwale opieki nad dzieckiem, to może Cię wezwać do pracy.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 28 mar 2011, 21:48
    No ale co to znaczy trwale?
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum