Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Więzienie za stalking

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Więzienie za stalking

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Micro 3 cze 2011, 8:51
    Już niedługo zaczną obowiązywać przepisy o stalkingu za który można trafić do więzienia. To jest chory pomysł, bo w ściganie nękaczy włączą się wszystkie organa państwa. Taki nękacz nawet jak pójdzie do paki, to wszystko na koszt podatnika, a bandyci będą chodzić wolno. Policja wiadomo lubi rozpatrywać proste sprawy, bo im statystyki "wykrywalności" rosną. Nie tędy droga.
    Cytuj
  • Cenzorek 3 cze 2011, 12:30
    Dla niektórych to problem bo ci stalkerzy dawali im się we znaki. Też nie jestem za karą więzienia, ale coś należało z tym zrobić i zrobiono. A jak już zrobiono to wieczne narzekanie, że źle że inaczej powinno. Jest jak jest i już.
    Cytuj
  • Fafikon 3 cze 2011, 14:54
    Słyszałem, że nawet na 10 lat można trafić za kratki. To sporo, bo nawet za nieumyślne zabójstwo jest chyba osiem lat. Od kiedy te przepisy zaczną obowiązywać, teraz jakoś na dniach nie.
    Cytuj
  • Kwacho 3 cze 2011, 15:30
    Od 6 czerwca dokładnie wchodzi w życie nowelizacja prawa karnego. Zobaczymy jak policja i cały wymiar sprawiedliwości będzie sobie z tym radził. Zgadzam się, że więzienie powinno być tylko dla najgorszych bandytów, a reszta powinna płacić i pracować społecznie. Więzienie jest jak hotel tylko z ograniczonymi przyjemnościami.
    Cytuj
  • FabianM 3 cze 2011, 17:53
    Te 10 lat paki to tylko wtedy gdy ofiara nękania targnie się na swoje życie. Podobno taki proceder nękania doświadcza wiele osób i rzeczywiście to jest jakiś problem. Tylko te kary więzienia jakby oderwane są od rzeczywistości.
    Co do policji to oni są rozliczani ze spraw rozwiązanych a nie prowadzonych. I niestety jest tak, że jak policja wie, że sprawa jest trudna to ociąga się z przyjęciem ją na tapetę. Ale zawsze można umorzyć ze względu na niewykrycie sprawcy.
    Te ich generała Papałę zabili w 1998 roku i do dzisiaj nie wiadomo kto go załatwił.
    Cytuj
  • Ciekawski 3 cze 2011, 19:00
    Gdzieś czytałem, że prokuratura nie chce przyjmować wniosków o ściganie tych co znęcają się nad zwierzętami, a w drastycznych sytuacjach prokurator mówi , że to nie jest znęcanie. Dopiero jak sprawa rypnie się w TV to wybucha skandal, ale ci co mieli śścigać przestępstwo nawet nie chcą wystąpić przed kamerą. Tu może być inaczej, bo to inwigilacja jest, podsłuchiwanie i namierzanie, a to nasi najbardziej lubią.
    Cytuj
  • Bracho6 3 cze 2011, 21:21
    Zawsze trzeba postawić się w roli ofiary i czy chciałoby się być na jej miejscu. Dla niej nękanie to koszmar, a niektórzy to mają wyrafinowane metody uprzykrzenia życia. Pół biedy jak ci sms- y ślą czy meile, ale jak ci koła przebijają czy niszczą coś to jest już groźnie. Do tej pory byli bezkarni w sprawie słania wiadomości tekstowych bo za niszczenie mienia mogli odpowiadać.
    Jednak też się obawiam, aby takie przestępstwa nie stały się głównym motywem działań policji kosztem innych spraw bo to może być bardziej niebezpieczne niż nam się wydaje.
    Cytuj
  • ekonomista 3 cze 2011, 22:45
    A mnie wkurza, że kolejna banda będzie żyła na koszt podatnika. Obecnie tysiące skazanych oczekuje na wolności na odbycie kary - brzmi to kuriozalnie a nawet groteskowo, aby czekać w kolejne do celi. W tych przepisach zapomniano uregulować co to jest uporczywe nękanie, jest to 10 obraźliwych e-maili a może już 100.
    Ile na komisariat zgłosi się facetów, którzy będą twierdzić że żona ich prześladuje, bo nie da się im piwa napić czy obejrzeć mecze. Takie przypadki też będą i mogę się o to założyć.
    Jeżeli karać na nękanie to tylko finansowo, a celę zostawić dla "potrzebujących".
    Cytuj
  • Barnaba56 4 cze 2011, 6:27
    No to będzie jazda. ABW będzie się zajmować nękającymi, w końcu antykomora łapu capu.

    Jeden taki kaszub co to na podróże wydaje 6 mln zł uporczywie wciska mi w drzwi ulotki, gada non stop w TV i obiecuje cuda (drugą Irlandię), a ostatnio nawet nasyła na ludzi jakiś rachmistrzów.
    Gdzie mogę zgłosić tego Ma-Tola?


    A tak w ogóle czy stalking to nie pochodzi od to stalk czyli skradać się, podchodzić?
    Cytuj
  • DzikiDzik 4 cze 2011, 7:48
    Więzienie będzie nawet za wykorzystanie czyjejś fotki czy filmu aby wyrządzić mu szkodę.
    Czy to oznacza, że nie będzie można wykorzystać zdjęcia polityka aby go śmieszyć tak samo jak oni ośmieszają nas.
    To też jest jakaś forma nękania.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum