Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Zakładanie firmy w jeden dzień dzięki CEIDG

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zakładanie firmy w jeden dzień dzięki CEIDG

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Secularum 27 cze 2011, 10:59
    JUż za chwilę zaczną obowiązywać te przepisy o ograniczeniu barier w administracji i do życia zostanie powołana Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności gospodarczej CEIDG. Dzięki temu bez wychodzenia z domu będzie można już od 1 lipca założyć firmę nie wychodząc z domu i to w jeden dzień. No pewnie nie każdą, tylko tą wykonywaną osobiście.
    No nie wiem śmiać mi się chcę jak słyszę i czytam o takich rzeczach zważywszy, że dobrze wiemy jak w Polsce biurokracja potrafi urozmaicić życie, a na wszystko trzeba mieć papierek i to najlepiej z masą pieczątek.
    Cytuj
  • Brat_PIT 27 cze 2011, 12:10
    od 1 lipca to zaczną obowiązywać przepisy a nie rozwiązania. Te pojawią się ...eeee kiedyś tam w niedalekiej przyszłości. Chyba nikt nie wierzy, że zaraz 1 lipca ot tak sobie przed kompem założysz działalność gospodarczą. To czysta fikcja, takie political-fiction.
    Cytuj
  • Smallbiznes 27 cze 2011, 15:34
    Teraz firmę jest założyć znacznie proście niż kilka lat temu. Nie jest idealnie, ale jednak coś tam w kierunku poprawy zrobiono.
    TYlko założenie DG to pikuś w porównaniu z resztą. Mam tu na myśli sprawy podatkowe, kadrowe i ogólnie finansowe. Te przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie i średnim firmom trudno jest planować przyszłość, bo ciach i coś się zmieni z dnia na dzień.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 27 cze 2011, 17:49
    Problem polega na tym, że każda gmina na swój rejestr DG i nie ma kompletnie żadnej wymiany informacji. Nikt przecież Przemyśla nie będzie jechał do Szczecina aby uzyskać potrzebne odpisy o kontrahencie. To jakaś paranoja w XXI wieku i w dobie internetu.
    Cytuj
  • Druid 27 cze 2011, 19:18
    Cała ta rejestracja odbywać się będzie na stronie www.firma.gov.pl oraz www.ceidg.gov.pl
    Mają tam być odpowiednie formularze i objaśnienia. Zobaczymy czy wystartuje 1 lipca zgodnie z zapowiedzią.
    Też jestem ciekawy tego novum.
    Cytuj
  • Biznesmenik 27 cze 2011, 22:25
    Podobno ma być jeden formularz do wszystkiego - do rejestracji, zmian i likwidacji firmy. O właśnie, ciekawe czy będzie można przez net zlikwidować firmę. A tak w ogóle to jak odbywa się taka rejestracja, bo chyba przez jakiś system potwierdzeń czy autoryzacji.
    Cytuj
  • GazetaCodzienna 27 cze 2011, 23:50
    Wszystko odbywa się w oparciu o ustawę z 25 marca 2011 o ograniczeniu barier administracyjnych Dz.U. 2011 nr 106 poz. 622
    Na początku to będzie raczej jakby to nazwać, zamieszanie, ciekawostka. Może w dużych gminach poczyniono jakieś kroki do wdrożenia systemu bo małe wiadomo jak to jest, nie jest to dla nich priorytet.
    Założenie DG w jeden dzień to spełnienie marzeń i deklaracji o których słyszę od lat. Jeśli to będzie funkcjonować jak należy - może nie od razu - to będzie naprawdę spory krok na przód. Obecnie aby zarejestrować firmę trzeba ok 30 dni co dla mnie jest niepojęte.
    Cytuj
  • CIT 28 cze 2011, 6:22
    Gminy będą mieć pół roku na przeniesienie swoich baz do centralnej ewidencji. Tu jednak jest mały problem bo dane muszą być aktualne, ale niestety wiele firm nie uaktualniło swoich wpisów w ewidencji choć mieli taki obowiązek. Co te gminy tam przeniosą??? chyba puste wpisy, tak mi się wydaje.
    Cytuj
  • Firma24 28 cze 2011, 7:45
    O teraz nie będzie można załatwić dosłownie wszystko. Zgłosić płatnika składek ZUS, uzyskać REGON i wybrać formę opodatkowania. Wcześniej do US należało ekstra zasuwać jak wybierało się inną formę niż zasady ogólne. Tylko dalej są niedociągnięcia. Deklaracji VAT-R w dalszym ciągu system nie obsługuje. No jak już coś takie się wprowadza to należało kompleksowo od razu wszystko wrzucić a nie na raty się rozbijać.
    Cytuj
  • AngelDevil 28 cze 2011, 8:29
    Ta wspomniana ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych wnosi o wiele więcej niż tylko 1-dniową rejestrację firmy. Znika ok 220 zaświadczeń, które zastępują oświadczenia. To przyspieszy załatwianie wielu spraw, ale stworzy pole do nadużyć, bo ludzie zaczną wyłudzać różne pieniądze, a kontrola i tak wszystkiego nie wychwyci.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum