Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Aktualizacja Joomla 1. 5 do Joomla 1. 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aktualizacja Joomla 1. 5 do Joomla 1. 6

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Scann 21 sty 2011, 8:57
    Mam stronę opartą o Jommla 1.5.x i teraz pojawiła się nowa wersja CMS a mianowicie Joomla 1.6. Czy warto aktualizować CMS do tej wersji i czy jest to łatwe. Ta nowa wersja wygląda jakoś inaczej od poprzedniej.
    Cytuj
  • WEBowy 21 sty 2011, 12:26
    A stara wersja ci działa? Jeśli tak to nigdy nie warto spieszyć się z aktualizacją czegokolwiek, bo jest to nowe i nie do końca sprawdzone. Pobierasz aktualizację a tu lipa. Zamiast poprawy wydajności czy wyglądu same problemy.
    Cytuj
  • Fotok 21 sty 2011, 13:44
    Tak jak z iPhonami. Ludzie rzucili się na nowe modele a tu rozczarowanie. Antenka nie działa, a to coś tam jest nie tak. Programy też tak mają.
    Cytuj
  • Gregori 21 sty 2011, 17:09
    Ta z pozoru mała zmiana oznaczenia Joomla 1.5 do 1.6 jest bardzo myląca. Wydaje się, że to jakaś aktualizacja tak jak każde do tej pory. Nic bardziej mylnego!!!. Prace nad Joomla 1.6 trwały z tego co wiem od 3 lata i jest to taki sam skok techniczny jak z Joomla 1.0 do Joomla 1.5.
    Cytuj
  • Scann 21 sty 2011, 20:24
    No właśnie widziałem, że jakoś inaczej wygląda dlatego pytam się czy warto. Joomla ma jakieś ładniejsze ikonki i może lepiej współpracuje z przeglądarkami.
    Cytuj
  • OpenUser 21 sty 2011, 23:38
    Może i ładniej coś tam wygląda, ale mogą nie działać dodatki i inne rozszerzenia. A jak jest w Joomla 1.5 . Jest tam opcja Legacy 1.0 aby można było instalować dodatki z poprzedniej wersji. Bo Legacy oznacza "dziedzictwo". Jeśli jest to nowe o innej strukturze to w chwili wypuszczenia na rynek przeważnie jest w jakimś stopniu kompatybilne z poprzednią wersją. Czy tak tu jest to nie wiem bo nie sprawdzałem
    Cytuj
  • CoolerFan 22 sty 2011, 1:04
    Nie ma sensu moim zdaniem. Joomla 1.5 jest taka mocna jak Windows XP mimo, że ma następcę Vistę i teraz 7.
    Kiedyś z biegiem czasu system się zestarzeje, ale zapewne jeszcze przez 2 lata a może 3 będą ukazywać się aktualizacje dla Joomla 1.5.
    To w końcu najpopularniejszy system zarządzania treścią ze wszystkich o jakich słyszałem.
    Jeśli ktoś stawia stronę to może mieć dylemat, ale przy aktualizacji nie powinien. Zaczekać.

    Cytuj
  • Joomla 22 sty 2011, 6:23
    Zaczekać. Polecam zaczekać. Ta aktualizacja nie jest prosta. Nie wystarczy zgrać nowe pliki na serwer, bo wszystko może się posypać, a większość dodatków nie będzie działać.
    Cytuj
  • Gregori 22 sty 2011, 9:15
    Najnowszą wersją jest 1.5.22 i tak bym zostawił. Można co prawda poeksperymentować, ale na początek trzeba zrobić kopię zapasową baz danych i wszystkiego innego. Niektórzy dostawcy hostingu mają opcję robienia kopii całej strony. Jeśli coś pójdzie nie tak to jednym kliknięciem przywraca się kopię i można dalej próbować.
    Cytuj
  • DeepSpace 22 sty 2011, 9:35
    Jak ktoś byłby zainteresowany to powstał mini poradnik jak przeprowadzać aktualizację (po polsku)

    [url=http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6]link[/url]


    Skomplikowanie to wygląda dla laika. Być może lepiej postawić Joomla 1.6 niż przeprowadzać aktualizację.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum