Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Czym czyścić matrycę laptopa

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym czyścić matrycę laptopa

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lapik 6 lut 2011, 10:42
    Mam starego laptopa i kiedy go wyciągnąłem na matrycy (ekranie) jest parę zaschniętych brudnych nawet nie wiem co to jest. Zdrapywać tego nie chcę, bo pewnie ślad zostanie. Jak coś takiego się pozbyć? Czy można użyć płynu do naczyń?
    Cytuj
  • CoolerFan 6 lut 2011, 14:35
    Ja tam monitor przecieram suchą szmatką, a jak jest brud to ciut wody i już.
    Cytuj
  • AMD64 6 lut 2011, 16:11
    Jak ci zaschło coś na ekranie to trochę ciepłej wody i namoczyć to coś. Ewentualnie trochę płynu do mycia naczyń, ale tego nie polecam bo to jest chemia i nie wiadomo jak wpłynie na ekran.
    Cytuj
  • DDR 6 lut 2011, 18:06
    Spróbuj Pronto do kurzu. Tylko nie pryskaj na ekran tylko na szmatkę. Lekko pocieraj ale nic na siłę.
    Cytuj
  • Ciekawski 6 lut 2011, 21:45
    Najlepiej przygotować 2 miękkie szmatki. Jedną zmoczyć wodą, przetrzeć nią matrycę, a następnie drugą zetrzeć na sucho.
    Tani, szybki i bezpieczny sposób czyszczenia matrycy.
    Cytuj
  • CellPS3 7 lut 2011, 0:52
    No najlepiej specjalną pianką i miękką ściereczką.

    Jeśli chodzi o domowy sposób to matryce CrystalBrite dobrze czyści się na sucho ściereczką do okularów i jakiś płyn do szkieł.
    Cytuj
  • Scann 7 lut 2011, 8:47
    Na rynku są dostępne pianki do czyszczenia i pielęgnacji matryc. Nakłada się piankę na ręcznik papierowy lub specjalną ściereczkę bezpyłową i przeciera matrycę. Są też wilgotne chusteczki do czyszczenia LCD TFT. sa to produkty do tego przeznaczone, więc masz pewność, ze nie uszkodzisz sobie matrycy jakimś domowym środkiem.
    Cytuj
  • Holo_gram 7 lut 2011, 12:30
    Wypróbuj LCD screen spray EMTECa. Najtańszy, a niczym skutecznością nie ustępuje tym dużo droższym. Oczywiście w połączeniu ze ściereczką z mikrofibry.
    Cytuj
  • Road66 7 lut 2011, 12:55
    Weź wilgotną mikrofibrę + płyn do naczyń. Płyn powinien być możliwe "czysty" pod względem składu, bez tej całej chemii.
    Nie leje się go bezpośrednio na matrycę, a jedynie rozcieńcza odrobinę na szmatce. Potem powtarzasz na czysto, aż do zmycia resztek płynu. Działa dobrze nawet na starym, brudnym, używanym sprzęcie.
    W ekstremalnych przypadkach typu pomazanie flamastrem czy własnie coś przyschniętego można spróbować dobrych dedykowanych środków chemicznych, ale tylko sprawdzonych! W innym przypadku ryzykujesz potencjalnym uszkodzeniem powłoki matrcy lub warstwy antyodblaskowej (w matrycach glare - błyszczących) przez agresywne składniki.
    Cytuj
  • evKa 7 lut 2011, 13:56
    E... panowie zbyt dużo kombinują. najlepiej wziąć szmatkę z mikrofibry. Wystarczy ją zwilżyć wodą i przetrzeć ekran i to wszystko- wszelkie plamy schodzą. Tak w teorii.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum