Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Dlaczego ludzie omijają MVNO

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dlaczego ludzie omijają MVNO

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eru 14 paź 2011, 11:01
    Ostatnio zastanawiałem się, że dlaczego ludzie omijają MVNO czyli tych wirtualnych operatorów komórkowych. Miała być rewolucja, stawki niższe a tu jedna wielka kicha. 4 operatorów komórkowych zdominowało rynek i reszta nie ma szans.
    Cytuj
  • Harrpon 14 paź 2011, 14:38
    Może reklama jest mała. Oprócz Mobilkinga nie widziałem innych operatorów. A ten wspomniany i tak już nie istnieje.
    Nawet gdybym chciał kupić karte SIM to nie wiem gdzie tego szukać. Normalnie jak na pustyni - szukasz wody a dookoła tylko piach.
    Cytuj
  • HDTV 14 paź 2011, 15:38
    Gadu Air kończy swoją działalność. To miał być hit. Popularny komunikator miał przyciągnąć klientów, ale nic z tego nie wyszło.
    To jest dosyć drogi biznes. Firma klupuje hurtowo połączenia a później sprzedaje je pod własną marką. To jest tajemnica - marka. Jeśli coś nie jest promowane to nikt o tym nie wie.
    Ja osobiście też nie widziałem żadnej reklamy oprócz mobilkinga i ich żałosnych seksistowskich pomysłów.
    Cytuj
  • Asusek 14 paź 2011, 17:09
    Kilka lat temu kiedy Streżyńska została wybrana na prezesa UKE padła deklaracja, że udział MVNO w rynku wyniesie 15%.
    Teraz kiedy UKE podał raport o stanie rynku okazuje się, że jest to ledwie ponad 1%.
    Tak naprawdę tu nie chodzi o cenę połączenia, bo te operatorzy wirtualni mają niższą, ale chodzi i stabilność usługi i zakup telefonu w promocji. A tego wirtualni nie mogą i nie czynią.
    Cytuj
  • X69 14 paź 2011, 20:53
    To może być prawda. Kupujesz kartę a za rok operatora już nie ma. I zostajesz się z niczym. na nowo trzeba tworzyć kontakty informować o numerze itd. To nie ma sensu, za parę groszy różnicy. Podejrzewam, że być może przy stawce 5 groszy za minutę coś by zmieniło, ale nie na pewno. Głównie kartowicze by się skusili.
    Cytuj
  • MSBulk 15 paź 2011, 0:19
    Podobno gaduAiR miał w szczycie tylko kilka tysięcy użytkowników, a teraz kilka set. Z taką bazą nie da się robić biznesu.
    Poza tym operatorzy wirtualni nie oferują dosłownie niczego. Może ciut tańsze rozmowy i koniec. Telefon musisz sobie kupić sam, kartę nie wiadomo gdzie dostać, żadnych usług dodanych, no jednym słowem wielkie zero.
    Cytuj
  • Barnaba56 15 paź 2011, 7:44
    Jak to nie ma reklamy. Nie wiem czy to operator wirtualny czy nie ale wielki mały prezes PiS zrobił reklamę telefonii wRodzinie i to na Jasnej Górze. No lepszej reklamy nie można wymyśleć. Tylko czy ta telefonia jeszcze istnieje? Jak prezes się za nią wziął to pewnie padła, jak wszystko czego się dotknie. 6 porażek z rzędu już mógłby sobie odpuścić.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum