Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jak nie dać się oszukać na Allegro

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak nie dać się oszukać na Allegro

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • MustafaB 13 gru 2010, 10:04
    Temat może nienowy, a wciąż aktualny. W tym wątku można pisać jak nie dać się oszukać na Allegro, ale też innych serwisach aukcyjnych Swistak.pl czy eBay. Ja korzystam sporadycznie z Allegro tam są takie okazje czasami, że mam chęć kupić tylko reputacja sprzedawcy jest jakaś dziwna.

    Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie kupowania na Allegro?
    Cytuj
  • 100euro 15 gru 2010, 11:19
    Najbardziej narażeni na takie super okazyjne zakupy są osoby, które sporadycznie kupują w sieci. Oni wierzą, że każdy jest uczciwy, bo przecież to Allegro znana marka i miejsce handlu.
    Ale Allegro to taki bazar, gdzie każdy może wejść i narozrabiać. Kasę zgarnie i szukaj wiatru w polu.
    Cytuj
  • Basia26 15 gru 2010, 14:50
    Zdrowy rozsądek to najlepszy doradca.

    Teraz jest taka opcja kup teraz bez konieczności posiadania konta na Allegro. To jest dobre rozwiązanie, bo przecież jak wchodzisz do sklepu czy galerii to nie musisz mieć karty członkowskiej. Tyle, że wiele ludzi właśnie myli Allegro ze sklepem, a ten serwis organizuje rynek sprzedawca-kupujący.
    Cytuj
  • Greed 15 gru 2010, 16:02
    Ja nie chcę kupować drogo, ale naiwnym też nie jestem. Jak widzę cenę bardzo atrakcyjną i wiem że taki produkt kosztuje dużo więcej to włączają się mechanizmy ostrzegawcze.
    Gorzej jak produkt jest tańszy o kilka czy kilkanaście procent. Wiadomo że sprzedawcy narzucają różne marże i jeden jest bardziej pazerny od drugiego. Wtedy trudno mi stwierdzić czy to jakaś ściema czy rzeczywista okazja.

    A pamiętacie panią Szczypińską i jej markową torebką za 50 zł.
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 15 gru 2010, 19:35
    Greed napisał:A pamiętacie panią Szczypińską i jej markową torebką za 50 zł.
    No a jak ją nosiła dumnie. A tu torebka kosztowała kilkaset złotych. To jest przykład, że każdego można nabrać jak się znajdzie dobry sposób.
    Cytuj
  • Studencik 15 gru 2010, 21:40
    Studenci nie dają się nabierać na tanie okazje bo korzystają z porad innych.
    Wystarczy wejść na podane strony

    www.allekicz.pl
    www.alleprawda.pl
    www.forum.mojeaukcje.net
    www.allegro.pl/spolecznosc

    i czytać uważnie to inny piszą !!!! za tą pierwszą stronką

    Tak na serwisach aukcyjnych można kupić podróbki torebek LV już za 300 zł.
    Jeżeli cenimy sobie dobrą jakość możemy zainwestować 1500 zł w inne podróbki sprzedawane na Allegro.

    Oryginalne torebki Louis Vuitton kosztują około 3000$ !!!.

    Cytuj
  • MasaKasa 15 gru 2010, 22:55
    Trzeba patrzeć na komentarze o sprzedającym. Jeśli jest dużo negatywów to omijać.
    Ważne, aby sprzedawca odpowiadał na zarzuty bo jeśli olewa kupującego to taki sprzedawca jest nic nie warty.
    Niestety początkujący użytkownicy dają od razu negatywa bo przesyłka szła 4 dni zamiast 3. To przecież nie wina sprzedawcy, ale on na tym cierpi.

    Czasem na Allegro trzeba sprzedawać coś znacznie poniżej wartości zwłaszcza ten kto zaczyna przygodę z Allegro. Musi zachęcić jakoś kupujących, aby wyrobić sobie opinię. Jeśli wystawi coś po cenie sklepowej i doliczy przesyłkę to kto to kupi?
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 16 gru 2010, 6:47
    Oryginalne torebki Louis Vuitton kosztują około 3000$ !!!. O matko, to z czego one są robione??? Za 3000USD to ja się mogę ubrać elegancko, męża też i pokupować pełno markowych ciuchów dla dzieciaków i pewnie jeszcze zostanie.
    Cytuj
  • Joomla 16 gru 2010, 8:29
    Najgorsze na Allegro jest to, że po jakimś czasie nie da się zobaczyć co dany allegrowicz sprzedawał, bo transakcja została przeniesiona do archiwum.
    Może być przecież tak, że sprzedawał przedmioty o niskiej wartości aby nabić sobie komentarze pozytywne i później wystawi jakieś drogie ale atrakcyjnie cenowo przedmioty. Ludzie patrzą się, że ma masę pozytywów i kupują. Później towar nie dochodzi i zaczyna się lament.
    Cytuj
  • MustafaB 16 gru 2010, 9:28
    No właśnie te komentarze niby są pomocne ale tak nie do końca. gdyby to jakoś automatycznie było dodawane, że przedmiot już nie ważnie jaki poszedł za taką a taką kwotę, to łatwiej byłoby się zorientować czym ten sprzedający się zajmuje.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum