Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jaki dysk zewnętrzny wybrać

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki dysk zewnętrzny wybrać

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Zgredzik 25 lis 2010, 12:34
    Chciałbym sobie zewnętrzny dysk przenośny lub może stacjonarny. Im większy tym lepszy, ale tak powiedzmy do 300 zł? Czy "kloce" są lepsze od tych nowoczesnych 2,5", czy lepsze takie "duże pendrive'y" czy dyski z systemem backupu, czy może wszystkie ten system mają?

    Czy to ważne jest, że dysk ma złącze USB 2 czy USB 3. Na co ma się zdecydować?
    A może powinienem zwrócić uwagę na coś innego o czym nie wiem?
    Cytuj
  • CoolerFan 25 lis 2010, 13:27
    Czyli sam nie wiesz czego szukasz. Dysk 3,5 (jak go nazwałeś klocek) jest tańszy, lecz musi być podłączony do gniazdka sieciowego 230V aby działał (samo podłączenie do USB to za mało). Jak masz dużo danych to lepiej wybrać taki dysk. Obecne mają już pojemność 1 TB i więcej.
    Inną kwestią jest to czy kupić gotowy dysk czy dysk + obudowę i poskładać to samemu. Drugie rozwiązanie jest lepsze bo masz dłuższą gwarancję (na gotowe daje się 2 lata), większa trwałość obudowy (te w gotowcach są ładne dopóki nie są użytkowane) i wychodzi taniej. Ale omijaj Segate, ta firma wprowadziła jakieś dziwaczne warunki gwarancji.
    Cytuj
  • Zgredzik 25 lis 2010, 16:53
    A co z tymi USB. Może ten nowszy warto wybrać?
    Cytuj
  • CoolerFan 25 lis 2010, 18:08
    Mobilnie najlepsze są dyski 2.5'' są najlepszym rozwiązaniem.
    Co do kwestii usb 2.0 a 3.0 różnice są wielkie ale pod warunkiem, że masz w kompie złącze usb 3.0 - jeśli nie to działa on w standardzie 2.0 czyli z mniejszą prędkością nagrywania czy przegrywania plików. Ze względu na niewielkie różnice cenowe pomiędzy 2.0 a 3.0 zdecydowałbym się na zakup 2,5'' na usb 3.0 a potem zakupił kartę PCI-E z usb 3.0 (jeśli w kompie masz tylko usb 2.0).
    Pendrivery, na małe pliki są OK., ale do reszty to nie.
    Cytuj
  • Komputerowiec 25 lis 2010, 20:39
    Jeśli dysku używasz tylko ajo nośnika danych, to nie ma sensu się przejmować tymi wszystkimi parametrami. Propomuję dysk mobilny Sansungam WD czy Iomega.
    Jeśli dysk miałby służyć np. do przesyłania czegoś przez siec to wtedy należło by poszukać dysków NAS.
    Cytuj
  • PCdrom 6 gru 2010, 15:40
    Możesz pomyśleć też o dyskach SSD, gdzie nie ma ruchomych części. Ich wadą jest cena i w sumie ograniczona pojemność oraz żywotność.
    Ale takie dyski sprawdzają się wpodróży. Może telepać notebookiem, a dysku i tak nie uszkodzi.
    Cytuj
  • Unimatryca01 6 gru 2010, 18:23
    Przeczytaj sobie o dyskach SSD

    Jak działa dysk SSD
    http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2010/01/jak-dziala-dysk-ssd.aspx

    Takie dyski to ostateczność. Lepiej na razie nie pakować się w ich zakup. Przy takich pokemnościach to lepiej kupić pendrivera.
    Cytuj
  • jarek7 17 lut 2011, 13:12
    Z tego co zrozumiałem to dysk przenośny zewnętrzny ma mieć standardowe zastosowanie, ma rozszerzać pamięć masową użytkownika. Najlepiej wybrać dysk jakiś 500- 640GB, 1TB to za dużo miejsca, śmieci się zbierają, za dużo danych w jednym miejscu. Do 300zl możesz spokojnie rozważyć kupno dysku USB, 500GB
    Cytuj
  • AMD64 17 lut 2011, 15:45
    Dysk SDD o pojemności ok 1TB to wydatek rzędu 16 tys. USD.
    Kiedyś dyski po 320 MB kosztowały tyle język ale to było ze 30 lat temu
    Cytuj
  • jarek7 19 lut 2011, 20:01
    Jeżeli już nawiązujemy do historii, to kto by pomyślał, że pod USB będzie można podpinać taki duży dyskuśmiech. Ja się kiedyś cieszyłem, że mam kilka dyskietek twardych, tych 3,5 calowych w plecaku, przy czym inni moi koledzy mieli tylko miękkie dyskietki wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Następna: Kino 5D