Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Kto powinien walczyć z podróbkami na aukcjach w sieci

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kto powinien walczyć z podróbkami na aukcjach w sieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ROB77 31 lip 2011, 10:19
    Kilkanaście dni temu zapadł jakiś wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. eBay i L'Oreal dotyczącego sprzedaży podróbek na aukcjach internetowych. Wniosek z tej sprawy jest taki serwis musi walczyć z podróbkami na aukcji poprzez ich usuwanie i aktywnie filtrować treści. Przy 1000 aukcji jest to wykonalne, ale przy 1 mln już nie za bardzo.
    Tak się zastanawiam, kto powinien walczyć z podróbkami i jakby to miało wyglądać. Może należałoby pozwolić koncernom do jakiegoś zdalnego blokowania aukcji z fałszywkami?
    Cytuj
  • BluRay 31 lip 2011, 13:59
    Ta sprawa ciągnie się od 2008 czy 2009 roku. Ten francuski koncern kosmetyczny chciał po prostu kasę za sprzedaż fałszywek.
    A skąd niby serwis miałby wiedzieć czy to fałszywka czy? Atrakcyjna cena o niczym nie świadczy, choć jest zapewne jakimś wyznacznikiem.
    Cytuj
  • CezarIII 31 lip 2011, 17:39
    W 2009 roku sąd we Francji orzekł, że eBay nie może sprzedawać produktów LVHM, produkującej m.in. torebki marki Louis Vuitton i nałożył 38 mln euro kary na serwis aukcyjny.
    Co ciekawe w 2009 roku również sąd we Francji w podobnej sprawie wytoczonej eBay-owi ale prze L'Oreal odrzucił pozew i nakaz zapłaty.
    A czym się różnią torebki o d kosmetyków jako towarów luksusowych?
    Cytuj
  • CIT 31 lip 2011, 21:10
    Ten wyrok ETS L'Oreal przeciwko eBay zapadł dokładnie 12 lipca 2011 (C-324/09). Wniosek jest taki, że na aukcjach internetowych można zakazać sprzedaży towarów nieprzeznaczonych na dany rynek. Czyi kupując laptopa w USA nie będzie można sprzedać go w Europie jeśli taką chęć wyrazi producent. To jakiś nonsens i wypaczenie globalnej sprzedaży.
    Cytuj
  • Bracho6 31 lip 2011, 22:36
    Tym sposobem można zablokować dosłownie każdą sprzedaż obojętnie co to by nie było. Kupię windowsa po angielsku to go nie sprzedam w Polsce, bo to nie ten język. Kupię laptopa w Polsce przeznaczonego na rynek niemiecki to mi gwarancji europejskiej nie uznają, bo Polska to nie Niemcy.
    Nie znam się na tych wszystkich trybunałach i niuansach prawnych, ale ten trybunał na głowę upadł wydając takie a nie inne postanowienie.
    Cytuj
  • 7nowela 1 sie 2011, 1:29
    Dyrektywa 2000/31 o handlu elektronicznym wyłącza odpowiedzialność host providera za skutki działań osób trzecich (np. wystawianie podróbek) bo momentu kiedy nie wiedział on, że nastąpiło naruszenie prawa.
    Orzeczenie z 2009 ws. tych luksusowych torebek łamie niejako tą dyrektywę, bo nie można skazać portalu za cudze działania, a jednak to zrobiono.
    Zupełnie inną kwestią jest filtrowanie treści i usuwanie tych naruszających prawo oraz to, że jakiś serwis mało w tym względzie robi. Żaden przepis prawa wspólnotowego nie narzuca takiego obowiązku i nie można za to karać, chyba że host privider o tym wie.
    Cytuj
  • CoolerFan 1 sie 2011, 9:13
    Z tego orzeczenia czy wyroku nasuwa mi się wniosek, że jak serwis promuje jakieś usługi czy produkty jak robi to Allegro z windowsami po 60 zł to po prostu nie korzysta z tej ochrony, bo to serwis zamieszcza takie ogłoszenia odpłatnie i czerpie z tego korzyści finansowe. A soft może być nielegalny lub pochodzić z chińskiego odzysku.
    Cytuj
  • Buyer 1 sie 2011, 11:34
    Ja jestem za walką z podróbkami wszelkimi metodami. Nie chcę któregoś dnia kupić szmelcu w cenie oryginału tylko dlatego że serwis ma to wszystko gdzieś.
    Tylko zakaz sprzedaży produktów nie przeznaczonych na dany rynek jest jakiś niesensowny i oderwany od rzeczywistości. Co to znaczy, że firma nie życzy sobie sprzedaży jej produktów na innych rynkach? Przecież jak ja kupiłem i zapłaciłem a jakiś koncern powie mi że teraz nie mogę sprzedać tego gdzie chcę to to jawna ingerencja w prawa człowieka i osobistą wolność!!!!
    Cytuj
  • Market 1 sie 2011, 14:50
    Z tego wyroku to będą zadowoleni sprzedawcy gier komputerowych. Oni już walczą aby coś takiego było. Chcą też zakazać odsprzedaży używanych gier bo to osłabia sprzedaż nowych - oczywiście tych za normalną cenę.
    Cytuj
  • DjBram 1 sie 2011, 16:01
    W serwisach takich jak ebay, swistak czy allegro powinień być przycisk zgłoś naruszenie regulaminu czy prawa. Tymczasem trzeba do nich pisać na e-mail i jeszcze szczegółowo uzasadniać dlaczego uważamy, że ktoś łamie prawo. Serwisy powinny ponosić odpowiedzialność za to co robi się na ich stronach!
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum