Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Steve Jobs nie żyje

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Steve Jobs nie żyje

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Mesko 6 paź 2011, 9:11
    Wchodzę rano na portal a tu widzę czarne zdjęcie i podpis, że Steve Jobs nie żyje. Dopadł go rak z którym walczył przez 7 lat.
    Szkoda, bo to był wizjoner jakich mało. Cały ten Ballmer z Microsoftu może się schować.

    56 lat, naprawdę szkoda [*]
    Cytuj
  • Borewicz07 6 paź 2011, 9:17
    No to był szok dla mnie. Branżą IT się nie interesuję, ale jak ktoś taki odchodzi to wywołuje to spore zamieszanie.
    To był wizjoner i szkoda tylko że takich nie ma w Polsce. To on był główną siłą napędową Apple.
    Z tego wszystkiego pamiętam, że akcje firmy wahały się na każda informację o stanie zdrowia Jobsa.
    Teraz jest jakiś nowy co pokieruje firmą, tylko właśnie: pokieruje czy też będzie taki innowacyjny co Jobs.
    Cytuj
  • CellPS3 6 paź 2011, 9:27
    Wielka szkoda człowieka. Taki bogaty i nie dał rady.
    To on stworzył Apple (i ten Wozniak), ale to dzięki niemu firma jest tym czym jest.
    Jego pomysły i projekty dały te ogromne zyski. Design to już majstersztyk.
    Inni tylko naśladują Apple tylko na razie im jakoś nie wychodzi.
    Cytuj
  • FireWaLL 6 paź 2011, 9:35
    Sukces firmy to cała masa zbiegów okoliczności. Z życiorysu wiem, że chodził do elitarnej i bardzo drogiej szkoły Reed College w Portland. Tylko ją porzucił i to był punkt zwrotny w jego życiu. Gdyby skończył szkołę czy college jak to sie w USA mówi, to może miałby jakaś firmę, ale na pewno nie taką.
    Drugą ważna zmianą to pobyt w Indiach. Dokładnie nie wiem o co chodzi, ale po powrocie spotkał odpowiednich ludzi a nazwa Apple wzięła się z przyżyć w Indiach.

    Co mnie zawsze ciekawiło, Jobs zawsze chodził w dżinsach, normalnie jak nastolatek.
    Cytuj
  • ElectronicsSX 6 paź 2011, 12:03
    To jest dopiero osiągnięcie. Firma była na dnie, a obecnie jest najbardziej wartościową na świecie.
    Kiedy przyjrzeć się dochodom, to połowa z nich pochodzi ze sprzedaży produktów, które 3-4 lata temu w ogóle nie istniała !!!

    iPhone wszedł na rynek w 2007 a teraz będzie premiera 5 wersji.
    iPad, któremu nie wróżono sukcesu stał się ikoną która wywołała wojnę o patenty.

    Jeśli chciałbym być kimś innym, to Jobs jest wzorem do naśladowania.
    Cytuj
  • BluRay 6 paź 2011, 13:19
    Gościu stał się legendą za życia. Nigdy nie patrzył się na to co mówią inni tylko robił swoje.
    Miał niezwykłe wyczucie rynku i potrzeb konsumentów. iPad jest tego przykładem. Nikt nie wierzył w sukces urządzenia.
    Szkoda, go, jak widać nawet będą miliarderem nie zawsze wygra się z chorobą.
    Cześć jego pamięci.
    Cytuj
  • LaikPC 6 paź 2011, 13:35
    Sprzęt Apple jest dla mnie za drogi, ale chylę czoła założycielowi firmy.
    Te urządzonka są obiektem pożądania i już nawet nie urządzenia tylko styl życia i wyznacznik trendów.

    Nawet dzisiaj Tusk jak gdzieś występował to wspomniał o Jobsie trzymając w ręki chyba iPada.
    Kurcze wielka szkoda.
    Cytuj
  • RecoveryHDD 6 paź 2011, 15:14
    Już widzę spamerów wykorzystujących śmierć Jobsa.
    tak z resztą jest za każdym razem, kiedy ktoś sławny odejdzie czy coś się dzieje.
    Na skrzynce pojawiają się info, że można zyskać to i to jako upamiętnienie tego czy tamtego.
    Cytuj
  • TechNews 6 paź 2011, 15:58
    Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego produkty Apple mimo wysokiej ceny tak dobrze się sprzedają.
    Mac Pro w wersji rozbudowanej to ok 10 tys. zł. Taki sam PC kosztuje w granicach 3500 zł.
    I później zdałem sobie sprawę, że Apple nie tworzy produktów tylko ikony pożądania, firma sama tworzy trend na którym jedzie. Poza tym klientela tej firmy to osoby zamożne, które chcą się wyróżnić od innych.
    Nawet coś tak mało istotnego jak opakowanie jest u nich jak dzieło sztuki, aż żal wyrzucać pudełko.
    Cytuj
  • Zgredzik 6 paź 2011, 19:32
    Ja tam nigdy nie kupię żadnego "i" coś tam. Uważam, że ich produkty są przewartościowane, ale faktycznie coś w nich magicznego jest. Smartfone w cenie od 2700 zł, podczas gdy u konkurencji o 1000 zł tańszy. A mimo to sprzedają i są liderem. Ludzie kupują coś więcej niż urządzenie. Mnie na szczęście to nie grozi. Nie jestem fanem Apple.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum