Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Windows 7 czyszczenie dysku twardego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Windows 7 czyszczenie dysku twardego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Valdy 4 gru 2011, 10:09
    Mam problem z ilością miejsca na dysku twardym. Powiem nieładnie, że coś kradnie mi powierzchnię dysku.
    Opróżniłem kosz, wykasowałem niepotrzebne programy, ale niewiele to dało. Odzyskałem może 4 GB dysku.
    Wcześniej miałem 360 GB a teraz 310 GB. Nic nie instalowałem, a mimo to tego miejsca ubywa. O co chodzi? Może najlepiej to sformatować?
    Cytuj
  • Pentium4 4 gru 2011, 11:42
    Windows nigdy nie dbał o porządek na dysku.
    Posprawdzaj czy nic nie ściągałeś z sieci jakiś dużych plików po katalogach o których zapomniałeś.
    Spróbuj oczyścić dysk używając narzędzia systemowego.
    Uruchamiasz eksploratora zaznaczasz dysk C i prawym przyciskiem myszki wybierać właściwości, a tam oczyść dysk.
    Cytuj
  • PCdrom 4 gru 2011, 15:42
    Albo możesz tam od razu zaznaczyć oczyść dysk z kopii zapasowej. Windows co jakiś czas tworzy coś takiego, a to może być nawet 20GB. Gorzej jak system padnie i nie będzie kopii, ale zawsze można sformatować, choć tego nigdy nie polecam. Dużo czasu zajmuje odtworzenie tego co się usunęło.
    Zrób defragmentację dysku po usunięciu niepotrzebnych plików.
    Cytuj
  • Valdy 4 gru 2011, 16:23
    Skorzystałem z opcji oczyszczania dysku i w zasadzie nic się nie zmieniło. Myślałem że to może antywir zabiera miejsce bo jest codziennie aktualizowany, ale to przecież co najwyżej 3-4 MB dziennie. Po roku może wyszłoby 1 GB.
    Z 310 GB wolnego wzrosło po oczyszczeniu do 318 GB więc nie trochę tego odzysku jest, ale ciągle mniej niż bym się spodziewał.
    jakieś inne propozycje. Formatować nie chcę, chyba tylko wtedy gdyby winda padła i już nie chciała wstać.
    Cytuj
  • MSWin 4 gru 2011, 19:09
    Możesz skorzystać z programów typu Cleaner czy Utility do usuwania śmieci z dysku, czyszczenia rejestru i innych rzeczy. Ale to trochę niebezpieczne dla kogoś kto nie ma pojęcia co można usuwać a co nie. W sumie to tylko to pozostaje.
    Cytuj
  • Divix 4 gru 2011, 22:22
    Zainstaluj sonie Ninja system
    http://www.idg.pl/ftp/pc_26345/system.ninja.2041.html

    darmowy program do usuwania śmieci z dysku. działa na 7 32 i 64 bit więc nie powinno być problemu.
    jest to bezpieczny program bo usuwa tylko wybrane elementy, jak cache różnych programów, jakieś pliki typu temp itd.
    Szkód nie wyrządzi a może naprawdę pomóc.
    Cytuj
  • Valdy 4 gru 2011, 22:51
    Ninja system, zainstalowałem i wyskoczył błąd 740 czy jakoś tak.

    "Program wymaga podniesienia uprawnień".

    Dziwne, bo konto admina więc do czego mógłbym je podnieść?
    Cytuj
  • Desktop7 5 gru 2011, 1:38
    Wejdź do katalogu gdzie zainstalowałeś program i tam go odpal. Nie wyskoczy już ten błąd.
    Wiem co mówię, ninja system jest dobrym softem, więc się go używało przymrużenie oka
    Cytuj
  • Valdy 5 gru 2011, 6:59
    Ok spróbowałem i faktycznie znalazł ponad 30GB różnych śmieci. W sumie usunął ponad 2000 plików! i komp chodzi normalnie.
    Jakieś pliki avi było po folderach Dane Aplikacji czy coś takiego. Myślałem, że to już zostało usunięte, a to właśnie to mi zabrało sporo miejsca. nawet nie myślałem, że tyle może tego być.
    Cytuj
  • 4Alien 5 gru 2011, 10:16
    Dlatego warto kupować pakiety do konserwacji systemu jak Norton 360 czy Gdata Total Care.
    Opcje tam wbudowane usuwają wszystko to co niepotrzebne, a tego może być naprawdę sporo.
    Choćby pliki po updacie Windows. W sumie to one są niepotrzebne, ale za to zabierają masę powierzchni dysku.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum