Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Kto może być chrzestnym?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kto może być chrzestnym?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Iolla007 10 gru 2010, 22:06
    Zaproponowano mi bycie chrzestną. no i mam problem, bo w zasadzie to bym sie chciała z tego wykręcić. Głupio mi, bo to dziecko mojego brata, ale nie czuję sie odpowiednią osoba na to stanowiskoprzymrużenie oka
    Nie chodzę regularnie do kościoła, mam chłopaka, z którym mieszkam bez ślubu... chyba kazdy ksiądz by mnie pogonił jakby się poznał kim jest potencjalna chrzestnaprzymrużenie oka Muszę jakoś sprytnie odwieść brata z żona od tego "świetnego" pomysłu:/
    Cytuj
  • Eli2010 11 gru 2010, 0:27
    Właściwie oba powody, które wymieniłaś Cię dyskwalifikują jako chrzestną, więc luzikprzymrużenie oka Spytaj brata czy wie co ta funkcja oznacza, po co są chrzestni powoływani, bo chyba nie wie.
    Cytuj
  • WitoldEs 11 gru 2010, 7:42
    W naszej kulturze jest tak, że absolutnie nie wypada odmówić takiej propozycji, co jest bez sensu, bo jak ktoś ma być chrzestnym jesli nie ma do tego przekonania. Nie możesz powiedzieć, że czujesz sie niegodna czy coś w tym styluprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Iolla007 11 gru 2010, 9:02
    Mój brat wie jaka jest rola rodziców chrzestnych. Sęk w tym, że nie ma w naszej rodzinie zbyt wielu pobożnych osóbprzymrużenie oka Jak próbowali znaleźć kogoś wierzącego, po bierzmowaniu i nierozwiedzionego to wypadlo na mnie. A w dodatku brat chyba myśli, że ja co neidzielę na msze chadzam. Nie uśmiecha mi się wyprowadzanie go z błędu, ale jakoś go muszę przekonać, że nie jestem dobrą osobą do tej roli...
    Cytuj
  • nafnafff 11 gru 2010, 9:59
    No to jest ewidentnie funkcja o charakterze religijnym, więc podstawowy argument to czy chodzisz do kościoła.
    Cytuj
  • Cloudy 11 gru 2010, 11:39
    Bez przesady, kto ci będzie sprawdzał czy jesteś co niedzielę na mszy? Znam mnóstwo ludzi, którzy są chrzestnymi, a nie chodzą do kościoła częściej niż na Boże Narodzenie i Wielkanoc... Tylko bierzmowanie musisz mieć, i możesz być chrzestną.
    Cytuj
  • nafnafff 11 gru 2010, 13:21
    To prawda, jest mnóstwo takich ludzi. Tylko pytanie czy należałoby brac z nich przykład? Nie mozna nikogo zmusić do przyjęcia roli rodziców chrzestnych, więc po co udawać i oszukiwać?
    Zresztą, jak przyjrzysz się pierwszej wypowiedzi Iolli to przeczytasz, że ona raczej nie pali się do tej funkcjiprzymrużenie oka Moim zdaniem powinnaś wytłumaczyc delikatnie bratu, że nie jesteś najlepszą kandydaturąuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 11 gru 2010, 16:33
    Ja chciałam poprosić swojego brata ciotecznego żeby został chrzestnym mojego synka, bo jest bardzo fajnym, życzliwym ludziom człowiekiem. Ale mama mi zwróciła uwagę, że on sam ma troje dzieci i mogłoby to być dla niego obciążeniem jakby chciał mojemu dziecku jakieś prezenty robić.
    Cytuj
  • zsp 15 gru 2010, 15:34
    W sumie to dobrze, że masz taki dylemat. Wielu ludzi nie stać na stawianie sobie takich pytań: nie chodzę do kościoła więc czy mogę być chrzestnym. To dobrze o tobie świadczy ale myślę, że dylematu tego nie pomogą ci rozwiązać wpisy na forum internetowym. Sama wyważ argumenty. Jeśli w waszej rodzinie i tak nie ma bardziej nadających się do tego osób, to może jednak warto się zgodzić...
    Cytuj
  • Bancroft 15 gru 2010, 16:54
    30m1n1k4 napisał:Ja chciałam poprosić swojego brata ciotecznego żeby został chrzestnym mojego synka, bo jest bardzo fajnym, życzliwym ludziom człowiekiem. Ale mama mi zwróciła uwagę, że on sam ma troje dzieci i mogłoby to być dla niego obciążeniem jakby chciał mojemu dziecku jakieś prezenty robić.
    Warto to wziąć pod uwagę, ale przecież nie do końca o to chodzi prawda? Jeśli masz dobry kontakt z tym potencjalnym chrzestnym to na pewno nie będzie to dla niego ciężaremuśmiech Fajnie, że tak odpowiedzialnie podchodzisz do tego.
    Cytuj
1 2 z 2  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum