Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Do kiedy podawać dziecku wit. D?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Do kiedy podawać dziecku wit. D?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • D3niCle0 9 paź 2010, 0:12
    Mam pytanie do mam na forum, jak długo podawałyście swoim dzieciaczkom witamine D3? Bo nasza lekarka zapowiedziała, że do trzeciego roku życia mam podawać (synek ma ponad dwa latka) a koleżanka, która też ma dziecko w tym wieku postraszyła mnie, że ponoć przedawkowanie też może być groźne w skutkach...
    Cytuj
  • Labradorka 9 paź 2010, 0:52
    Ja bym raczej posłuchała lekarzauśmiech Ale mojej siostry dzieci dostawały takie kropelki Devikap na pewno do dwóch lat... Nie wiem w którym momencie przestała im podawać, ale jak miały 2 to dostawały na 100%
    Cytuj
  • Stinaa 9 paź 2010, 7:49
    Hmm a moja znajoma pediatra zaleca przez pierwszy rok podawanie vit.D
    Cytuj
  • D3niCle0 9 paź 2010, 10:47
    No właśnie, jedni lekarze mówią jedno inni drugie, ja wiem, że niedobór jest szkodliwy, bo krzywica, słabe kości itd. A wiecie jakie mogą być skutki przedawkowania tej witaminy?
    Cytuj
  • latynowska8 9 paź 2010, 14:22
    Mi lekarz powiedział, że mam dawać dziecku D3 w pierwszym roku życia. Ale potem sie okazało, że ciemiączko jeszcze nie było zarośnięte i podawaliśmy przez kolejne pół rokuuśmiech Wydaje mi się, że to troche indywidualna kwestia i nie można z góry powiedzieć. Powinien decydować pediatra, który bada dziecko.
    Cytuj
  • Bancroft 9 paź 2010, 15:08
    Wit. D pobudza wchłanianie wapnia, który jest tak ważny w okresie silnego wzrostu jaki zachodzi u dzieci. Nadmiar wapnia może odkładać się w różnych narządach, czytałam nawet, że może powodować opóźnienie w rozwoju.
    Pytanie jaka jest ta prawidłowa dawka, skoro zdania lekarzy są podzielone?
    Cytuj
  • pacjentka 9 paź 2010, 17:30
    Moja córka dostawała witaminę D3 d otrzeciego miesiąca, potem pediatra kazała odstawić, bo nadmiar jest szkodliwy, a karmilam córkę mlekiem modyfikowanym,które zawiera tę witaminę.
    Cytuj
  • franusia 9 paź 2010, 20:26
    Moim dzieciom dawalam tę witaminę przez trzy lata. Na początku lekarz mówił o dwóch, ale moje dzieciaczki był duże jak na swoj wiek i pediatra orzekł, że jak tak szybko rosna to trzeba podawać dalej.
    Cytuj
  • Ronjaa 9 paź 2010, 21:20
    Bancroft napisał:Wit. D pobudza wchłanianie wapnia, który jest tak ważny w okresie silnego wzrostu jaki zachodzi u dzieci. Nadmiar wapnia może odkładać się w różnych narządach, czytałam nawet, że może powodować opóźnienie w rozwoju.
    Pytanie jaka jest ta prawidłowa dawka, skoro zdania lekarzy są podzielone?
    Wiecie co ja pytałam pediatrę o to przedawkowanie, bo nam zalecila podawanie kropelki do 3 lat. Powiedziała mi, że przy tych dawkach jakie teraz się stosuje to raczej nie ma ryzyka przedawkowania, bo w takije kropelce jest bodajće 500 jakichs mikrojednostek, a kiedyś podawało sie dzieciom kilka razy większą dawkę,
    Cytuj
  • D3niCle0 9 paź 2010, 22:05
    A jak daję jeszcze małemu danonki? Może jak dostaje danonka to już bez tej kropelki rano?
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum