Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Dodatkowe płacenie za leczenie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dodatkowe płacenie za leczenie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • evKa 1 sie 2011, 11:35
    Czy publiczny szpital może pobierać opłaty za leczenie. Koleżanka chciała ominąć te kolejki i chciała zapłacić za to, ale usłyszała że nie można (nie chodzi mi o przysłowiową kopertę), bo szpital nie może świadczyć innych usług komercyjnych czy jakoś tak.
    Cytuj
  • UHTy 1 sie 2011, 12:17
    Jak nie może to znaczy że nie może. A co prywatnych klinik nie ma?
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 1 sie 2011, 13:49
    U mnie jak chłopaki byli u dentysty to ten chciał ekstra kasę. Już nie pamiętam za co, ale też słyszałam, że nie miał prawa za to pobierać dodatkowego wynagrodzenia, bo to co robił jest w ramach umowy z NFZ. Nie będę dochodzić tych kilkudziesięciu złotych, bo szkoda czasu i nerwów.
    Cytuj
  • Minister 1 sie 2011, 16:09
    Może nie może. Od 1 lipca jest nowa ustawa o działalności leczniczej (zastąpiła ustawę o ZOZ), ale nowe przepisy są niejednoznaczne. Minister zdrowia E.Kopacz twierdzi że szpitale nie mogą pobierać pieniędzy na te usługi które mają zakontraktowane z NFZ nawet jakby pacjent chciał za to zapłacić z własnej kieszeni np. ominąć kolejkę czy mieć lepszy standard leczenia.
    Z drugiej strony żaden przepis nie zabrania pobierania pieniędzy od pacjentów. Tu decydujący głos ma.. no właśnie kto? minister, NFZ a może właściciel szpitala czyli gmina?
    Cytuj
  • FastLoan 1 sie 2011, 18:21
    Płacę składkę zdrowotną i ie wiem za co, skoro idąc do lekarza chodzę prywatnie. A ci to sobie liczą po 90 zł za wizytę podczas której popukają, zmierzą ciśnienie, i przez 80 procent czasu piszą coś na komputerze. Dopiero potem zaczynają się wydatki, które oczywiście też pokrywam z własnej kiesy.
    Cytuj
  • ekonomista 1 sie 2011, 19:24
    Płacenie za to samo dwa razy to zwykłe zdzierstwo a nie żadne komercyjne świadczenie usług. Jak to możliwe, że przy takim budżecie jaki ma NFZ szpitale ledwo ciągną, a prywatne kliniki w biednym kraju jakim jest Polska mają się dobrze? To jakiś cud normalnie.
    Jestem za płaceniem z własnej kieszeni za niektóre procedury medyczne, ale nie może być, że służy to do omijania kolejki. Co to współczesna eugenika przy wykorzystaniu ekonomii?
    Cytuj
  • Barnaba56 1 sie 2011, 23:13
    bo wszyscy jesteśmy równi jeden ma wszystko a drugi ma ... no. A jak jest ze składką zdrowotną? Przecież ją się płaci od każdej umowy o pracę czy zlecenia, ale nie pociąga to za sobą zwiększenia komfortu leczenia.
    Cytuj
  • Mom07 2 sie 2011, 6:05
    A jak to jest ze składkami, jeśli prowadzi się firmę z której opłaca się składkę NFZ i jednocześnie chce się otworzyć punkt przedszkolny. Podobno wtedy nie płaci się składki drugi raz, bo nie ma żadnej podstawy prawnej? Być może to jest sposób na biznes, bo punktów przedszkolnych brakuje.
    Cytuj
  • PrawkovsPrawy 2 sie 2011, 7:46
    A co za problem ominąć zapisy ustawy o działalności leczniczej? Szpital podpisuje z pacjentem umowę o świadczenie usług medycznych w której pacjent wyraża chcę płacenia za zabieg. W końcu ZOZ to niezależny podmiot, który sam ustala jak chce funkcjonować i za czyje pieniądze. Skoro jest niezależny to żaden minister nie może mu narzucić własnej woli. Za wszystko odpowiada organ założycielski i dyrektor placówki. Jak coś pójdzie nie tam to minister nabierze wody w usta i powie, że to nie jego/jej problem.
    Cytuj
  • evKa 2 sie 2011, 11:24
    Czyli jednak szpital może pobierać opłaty. A nie jest to przypadkiem zagrożeniem, że taka placówka będzie chciała tylko tych co mają pieniądze i będą płacić więcej niż robi to fundusz zdrowia.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Modne dodatki