Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Kolczy kw języku - czy to bezpieczne?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kolczy kw języku - czy to bezpieczne?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • latynowska8 16 wrz 2010, 13:28
    Czy ktos z Was ma kolczyk w języku? Zastanawiam się czy pozwolic na to mojej córce. Wydaje mi się, że to jest niehigieniczne (względy estetyczne pomijam...) i obawiam się jakichś powikłań. Czy znacie opinie lekarzy na ten temat?
    Cytuj
  • casia1980 16 wrz 2010, 16:10
    Moja siostra ma od dziesięciu lat kolczyk w języku, więc po takim czasie można już stwierdzić czy to bezpieczneprzymrużenie oka Generalnie żadnych powikłań nigdy nie miała, ani po przekłuciu ani nigdy potem. Ważne żeby przekłuwać w profesjonalnym salonie z autoklawem, narzędzie i kolczyk musza być strylne, to jest podstawa. Ja akurat byłam przy tym i widziałam jak wyciągają przy nas z opakowań igłę i kolczyk. Wszystko tez dokładnie wytłumaczyli przed co i jak, jak potem postępować. Język trochę puchł, ale z tego co pamietam szybko się zagoił. Sama też chciałam sobie zrobić, ale moj facet był nastawiony antyuśmiech

    .
    Cytuj
  • freshuser 16 wrz 2010, 17:42
    Po pierwsze wybrac salon gdzie używają autoklawu a nie chemii, bez autoklawu to żadna sterylizacja.
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 16 wrz 2010, 19:50
    Ja też chciałam sobie zrobić kolczyk, ale ciagle się zastanawiam, bo trochę się obawiam infekcjiskrzywienie Z drugiej strony nie znam nikogo kto by miał jakieś problemy po zakolczykowaniu, a mam kilkoro znajomych z kolczykiem. Ale jak znam swojego pecha to mogłabym być pierwszaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Solniczka84 16 wrz 2010, 23:11
    Ja też mam kolczyk, po przekłuciu trochę ropiało, ale po zagojeniu juz było ok. Przekłuwałam trzy lata temu. Ale warto sobie zdawać sprawę, że kolczyk tak samo jak tatuaż czy jakikolwiek zabieg moze powodowac powikłania, nie da się tego przewidzieć w 100%. Aczkolwiek jak to robi fachowiec i w salonie z prawdziwego zdarzenia to ryzyko jest minimalne.

    Cytuj
  • yellowphone 17 wrz 2010, 6:44
    Z tego co mi wiadomo to przekłucie języka jest jednym z najlepiej gojacych się. Ale to normalne, że na poczatku puchnie, albo nawet ropieje. w koncu organizm walczy z obcym ciałemuśmiech
    Z minusów to może powodować odpryski szkliwa, bo kolczyk się obija no i ponoć u niektórych moga się obniżać dziąsła, ale to po długotrwałym noszeniu...


    Cytuj
  • caipirinha 17 wrz 2010, 9:18
    A ja mam pytanie czy jak się przekłuje język i nosi ten kolczyk przez jakisczas a potem wyjmie to ta dziurka się zarasta? Bo ja bym chciała zrobić sobie kolczyk, ale nie wiem czy mi się to bedzie podobało za jakić czas i nie chcę potem mieć takiej paskudnej dziury na stare lata.:/
    Cytuj
  • latynowska8 17 wrz 2010, 9:55
    No to z tego co piszecie to te minusy są dość sporeskrzywienie Jak mają być potem problemy z zębami to nie widzę sensu. Ale oczywiście moja córka ma na ten temat inne zdanie.
    A możecie jeszcze napisać jak wygląda to po zabiegu? Co trzeba robić, a czego nie wolno. Czy oprócz puchnięcia i ropienia coś się jeszcze dzieje po przekłuciu?
    Cytuj
  • Solniczka84 17 wrz 2010, 11:31
    Po przekłuciu troche boli, przez kilka dni mówienie jest utrudnioneuśmiech Po kilka razy dziennie trzeba płukać buzię rumiankiem albo szławią, w letniej temp. Można też ssać kostki lodu. Do mycia zębów miękka szczoteczka i łagodna pasta (albo przez kilka dni bez pasty) Nie jeść nic ostrego! Nie pić alkoholu, a gojenie będzie szybsze. A, jak się śpi to trzymać glowę wyżej, będzie mniej puchnąć. I pilnować żeby kuleczki były dobrze dokręcone (czystymi rękami sprawdać sobie)
    A potem jak się zagoi to zero problemu.

    Cytuj
  • freshuser 17 wrz 2010, 13:34
    Jeśli chodzi i objawy to ja miałem język spuchnięty i w sine plamy. Już się bałem, że mi tak zostanieprzymrużenie oka Ale te plamy zniknęły razem z opuchlizną.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum