Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Najlepszy wiek na dziecko?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Najlepszy wiek na dziecko?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • caipirinha 26 lis 2010, 21:28
    Ciekawa jestem w jakim wieku zdecydowałyście się na dziecko? Czy też nie decydowałyście, ale się doczekałyścieprzymrużenie oka wiem, że mój mąż bardzo by już chciał dzidziusia, ja ze swojej strony też bym chciala, ale waham się ze względu na pracę, która jest dla mnie dużym wyzwaniem, niedawno awansowałam no i szkoda by mi było teraz wszystko rzucić... Ale też wiem, że można tak kombinować i zawsze trzeba z czegoś zrezygnować... A jak było u Was? Jaki wiek uważacie najlepszy dla kobiety na pierwsze dziecko?
    Cytuj
  • D3niCle0 27 lis 2010, 0:47
    Zgadza się, że jak chcesz sobie wszystko poukładać to natura płata figleprzymrużenie oka Ja zaszłam w ciążę w wieku 28 lat, nie była to ciąża planowana, ale zrozumiałam, że bardzo dobrze się stało, bo nigdy nie mogłam się zdecydować... a to firma,wczesniej chciałam pojeździć po świecie, zawsze coś. A teraz mam cudownego syneczka i patrzę na to inaczej.
    Cytuj
  • Stinaa 27 lis 2010, 1:19
    Ja mam teraz 27 lat, a moje dziecko 3 miesiąceuśmiech Wcześniej chciałam mieć dziecko, ale uznalam, że rozsądniej będzie skończyć studia i znaleźć pracę. Wszystko ułożylo się po mojej myśliprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Iolla007 27 lis 2010, 6:46
    Podobno z punktu widzenia biologii kobiety najlepszy wiek to 20-25 lat. Tylko że w dzisiejszych czasach ciężko się usamodzilenić, a decydowac sie na dziecko żeby z nim mieszkać gdzieś kątem, nie mając dobrej pracy i perspektyw na lepsze warunki... moim zdaniem bez sensuuśmiech Gdybym zaszła w ciążę to tragedii by nie było, ale wolałabym jeszcze zaczekaćuśmiech Poza tym moj facet chyba się nie pali jeszcze do bycia tatusiem...
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 27 lis 2010, 8:37
    Mój raczej też nie. Zegar biologiczny to jedno, ale moim zdaniem trzeba dojrzeć emocjonalnie do roli rodzica.
    Cytuj
  • franusia 27 lis 2010, 8:56
    Tak tylko czasy mamy takie, że coraz więcej dzieci rodzi się z wadami, a z wiekiem wzrasta ryzyko urodzenia chorego dziecka. Jeszcze pare lat temu ciąża podwyższonego ryzyka była od 35 roku zycia, teraz podobno mówi sie tak o ciąży po 30 roku życia!
    Ja urodziłam dwójkę dzieci w wieku 23 i 25 lat. To prawda, że jest taki okres, w którym człowiek nie pojeździ, nie ma czasu dla siebie i ogólnie jest uwiązany. Ale dzieci rosną, teraz możemy zwiedzac świat razem z nimi i uwierzcie, to jest jeszcze lepszeuśmiech
    Cytuj
  • Halma60 27 lis 2010, 10:12
    Powiem tylko tyle, że jedno dziecko urodziłam mając 22 lata, a drugie w wieku 30 i naprawdę czułam różnicę, Poród był cięższy, dłużej dochodziłam do formy. Jak byłam młodsza to miałam też lepsze nastawienie, jakas taka bardziej energiczna byłam. Ale może to nie tylko kwestia wieku...
    Cytuj
  • warkoczyk 27 lis 2010, 13:28
    Ja mam 26 lat, ale nie mam jeszcze ani męża, ani własnego mieszkania, nie wyobrażam sobie teraz ciąży i dziecka. Owszem słyszałam,że płodność po trzydziestce u kobiet spada, ale z drugiej strony tyle kobiet teraz rodzi pierwsze dziecko w wieku nawet 40. lat, u mnie w rodzinie trzy kobiety urodziły pierwsze dziecko po 30. zupełnie zdrowe. Więc chyba nie ma powodu do panikiuśmiech
    Cytuj
  • franusia 27 lis 2010, 15:51
    Wiesz, to zależy na pewno od genów, od trybu życia i innych czynników, ale ogólnie wiadomo, że między 30. a 35. rokiem życia płodność gwałtownie spada no i chyba nikt nie chce ryzykować, że urodzi chore dziecko prawda?
    Cytuj
  • latynowska8 27 lis 2010, 19:34
    Urodziłam swojego syna w wieku 20 lat. Wtedy uważałam, że to za wcześnie, teraz widzę plusy - syn jest prawie dorosły, a ja nie jestem jeszcze taka staraprzymrużenie oka Ogólnie to myślę, że czasem los zdecyduje za nas i to może nam wyjść na dobre.
    A poród miałam ciężki, więc to też nie jest reguła. Jak rodzimy w późniejszym wieku to też wclae nie musi być cięższy poród.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum