Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

"przeskakiwanie" szczęki

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

"przeskakiwanie" szczęki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • Piekarzowa 22 wrz 2010, 22:33
    Witajcie szukam pomocy, bo od pewnego czasu mam problem, który sie pogłębia i zaczyna mnie to niepokoić. Pewnie będe musiala iść do lekarza, ale może ktoś z Was miał podobny problem, bo jest to dość uciązliwe! Mianowicie moja dolna szczęka zaczeła tak jakby przeskakiwać, kiedy jem coś twardego albo ziewam, to jest takie dziwne stukanie, po czym czuje ból w szczęce. Raz nawet zdarzyło sie, że przeskoczyło dość mocnno i nie mogłam potem przez kilka godzin domknąć buzi! Przeraziłam sie ale to się zdarzyło tylko raz... teraz staram się uważać. Ale może ktos mi podpowie z czego to sie bierze?
    Cytuj
  • Stinaa 23 wrz 2010, 1:53
    Witaj ja miałam jako nastolatka podobny problem, raz tez nie mogłam zamknąć ust jak mi wyjątkowo mocno strzyknęło. Wystraszona pobiegłam do lekarza, ten mnie skierował do chirurga szczękowego i zrobili mi taka specjalną szynę do zakładania na noc. Jak ją zakładałam to miałam wysuniętą do przodu dolną szczękęuśmiech Poza tym w ciągu dnia robilam takie ćwiczenie otwieranie i zamykanie buzi własnie z wysuniętą szczęką, tak jak w tym aparacie. Bardzo mi to wszystko pomogło, problem praktycznie zniknął, ale dalej robię czasem to ćwiczenie i unikam spania na brzuchu.
    Cytuj
  • Piekarzowa 23 wrz 2010, 7:23
    Dzieki za odpowiedź... ale powiedzieli Ci od czego to?
    Cytuj
  • Cloudy 23 wrz 2010, 9:39
    Moja siostra to miała i lekarz ja postraszył, że może sie skończyć wypadnieciem szczęki z "zawiasów" Też jej kazał robić ćwiczenia, ale aparatu nie nosiła.
    Cytuj
  • Stinaa 23 wrz 2010, 11:51
    Mi lekarz mówił, że powodem może być stres lub na przykład zbyt długie ssanie smoczka w dzieniństwie... Teraz n zdarza mi sie takie stukanie kiedy jestem zdenerwowana i cos jem. Także z tym stresem to mi pasuje, jakbym za mocno zaciskala szczęki.
    Cytuj
  • Bancroft 23 wrz 2010, 13:04
    Wina może być po prostu wada zgryzu, trzeba z tym iść do ortodonty. Tak wada nie leczona może też doprowadzić do szczękościsku.
    Cytuj
  • Labradorka 23 wrz 2010, 13:22
    Bancroft napisał:Wina może być po prostu wada zgryzu, trzeba z tym iść do ortodonty. Tak wada nie leczona może też doprowadzić do szczękościsku.
    Chyba raczej do chirurga szczękowego, ortodonta to od innych aparatówuśmiech
    Cytuj
  • Gaik 23 wrz 2010, 15:21
    Przyczyną takiego "wyskakiwania" szczęki mogą być słabe stawy, nocne zgrzytanie zębami i zbyt mocne zaciskanie szczęki. Radzę iść do lekarza, bo to może sie nieprzyjemnie skończyć, miałam taki przypadek w rodzinie.
    Cytuj
  • Piekarzowa 23 wrz 2010, 18:22
    A co się konkretnie stało? Zabrzmiało groźnieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Gaik 23 wrz 2010, 20:14
    Nie no właśnie nie chcę nikogo straszyć. Ale lepiej nie odkładać wizyty u lekarza.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum