Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

"przeskakiwanie" szczęki, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

"przeskakiwanie" szczęki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Piekarzowa 23 wrz 2010, 21:52
    No to już powiedzuśmiech
    Cytuj
  • Gaik 23 wrz 2010, 22:49
    Nie no, skończyło się zwichnięciem, wygladalo to okropnie, (dosłownie szczęka wypada jakby z zawiasów) a towarzyszy temu potworny ból. Widziałam jak można cierpieć przez to.
    Cytuj
  • samuraj 27 wrz 2010, 20:02
    Po przeczytaniu wątku aż się złapałem za własną szczękę - mam nadzieję, że nie planuje mi zrobić takiej przykrej niespodzianki przymrużenie oka Wasze opisy w zupełności mi wystarczą - i tak czuję już dyskomfort. Nawet sobie nie wyobrażam, co bym zrobił w przypadku takiego "wypadnięcia" - do lekarza raczej bym nie dotarł przytomny... A z tym problemem to radzę się natychmiast udać do lekarza.
    Cytuj
  • birata 27 wrz 2010, 20:32
    Iii tam, wiecie co, ja sobie w sumie sama poradziłam z tym problemem, ale może nie było to tak silne jak w niektórych przypadkach... Chociaż zdarzylo mi sie pare razy, że nie mogłam domknąć buzi... to było naprawde nieprzyjemneskrzywienie Ale jakoś wyczaiłam co na to przeskakiwanie wpływa, przestałam żuć gumy i spać na brzuchu (w sensie na boku twarzy) i jakoś intuicyjnie robiłam sobie takie ćwiczenia z wysuwaniem żuchwy, delikatnie, ostrożnie. I właściwie problem zniknął, tylko czasem zdarza mi się, że jak np jem twarde jabłko to mi lekko stuka... moze moje bogate doświadczenie w tej dziedzinie komuś sie przydauśmiech
    Cytuj
  • agent007 28 wrz 2010, 9:33
    birata napisał:Iii tam, wiecie co, ja sobie w sumie sama poradziłam z tym problemem, ale może nie było to tak silne jak w niektórych przypadkach...
    Ja jednak skonsultowałbym tę sprawę u lekarza lub ortodonty. To że przeszło, nie znaczy, że nie wróci...
    Cytuj
  • vipdental 27 paź 2010, 13:56
    Problem "przeskakiwania szczęki" to problem zlokalizowany w stawach skroniowo - żuchwowych.
    Znajdują się one w sąsiedztwie otworów słuchowych zewnętrznych. Przyczyną może być nieprawidłowy zgryz, parafunkcje czyli używanie zębów niezgodnie z przeznaczeniem jak gryzienie ołówków, paznokci, nitek, żyłek wędkarskich itp oraz nieświadome lub świadome zaciskanie zębów-stres, zgrzytanie zębami głównie w nocy.
    Należy skonsultowac się z lekarzem stomatologiem, ortodontą lub protetykiem specjalizującym się w zaburzeniach czynnościowych.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum