FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rwa kulszowa

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • marsjanin 20 paź 2010, 11:44
    Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie rwę kulszową. OBecnie jestem w trakcie rehabilitacji, masaże i ćwiczenia. Niestety nie przynosi to sporych efektów, tzn ból jest troche mniejszy i przesunął sie na podudzie, ale wciąż mam mrowienie i drętwienie nogi, boję się paraliżu. Może ktoś z forumowiczów zmagal się z tym problemem, może cos poradzić, bo mnie ta sytuacja trochę przeraża...
    Cytuj
  • Cloudy 20 paź 2010, 12:55
    A czy była konsultacja u neurochirurga? Zakładam, że bierzesz jakieś leki... A czy miałeś rezonans?
    Cytuj
  • nouv88 20 paź 2010, 15:40
    Pomaga wygrzewanie bolących części ciała, trzeba więc chronić nogi i krzyż przed zimnem, nawrt do spania sa wełniane opaski rozgrzewające. Rano przed wstaniem z łóżka dobrze rozruszać kręgosłup lędźwiowy, to zmniejsza ból. Można go też łagodzić gorącym prysznicem lub biczem wodnym lub ciepłą kapielą ziołową. Można to połączyć z gimnastyką rozluźniającą kręgosłup. Ulgę przynosi również seans w saunie. Wszystko to nie zastąpi raczje środków przeciwbólowych, ale można przynajmnije zredukować ich ilość... pozdrawiam i powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • marsjanin 20 paź 2010, 18:33
    Rezonans przede mną, mam umowiona wizytę, ale dopiero w grudniuskrzywienie A z leków biorę Diclac.
    Cytuj
  • Bancroft 20 paź 2010, 19:46
    Koniecznie wygrzewać, pzydaje sie termofor lub poduszka elektryczna. Pomaga też leżenie z nogami uniesionymi do góry i zgiętymi pod kątem prostym w kolanach.
    Cytuj
  • pacjentka 20 paź 2010, 21:53
    nouv88 napisał:Pomaga wygrzewanie bolących części ciała, trzeba więc chronić nogi i krzyż przed zimnem, nawrt do spania sa wełniane opaski rozgrzewające. Rano przed wstaniem z łóżka dobrze rozruszać kręgosłup lędźwiowy, to zmniejsza ból. Można go też łagodzić gorącym prysznicem lub biczem wodnym lub ciepłą kapielą ziołową. Można to połączyć z gimnastyką rozluźniającą kręgosłup. Ulgę przynosi również seans w saunie. Wszystko to nie zastąpi raczje środków przeciwbólowych, ale można przynajmnije zredukować ich ilość... pozdrawiam i powodzeniauśmiech
    Niestety z tego co wiem rwa kulszowa źle reaguje na wodę, jeszcze ten goracy prysznic rozumiem, ale kapiel bym odradzała. Też kiedys chorowałam na rwę kulszową i mój lekarz wręcz zabronił mi sie kąpać w poczatkowej fazie choroby.
    Cytuj
  • 77henry 20 paź 2010, 23:46
    Dokladnie, zgadzam się z przedmówczynią, rwa nie lubi ani podgrzewania, ani oziębiania.
    Cytuj
  • Zoe87 21 paź 2010, 0:42
    Hej a co sądzicie o stosowaniu glukozaminy? Moja mama to bierze od jakiegoś czasu i dolegliwości się zmniejszyły...
    Cytuj
  • Bancroft 21 paź 2010, 7:13
    Ja podchodze do tego tak, że na pewno nie zaszkodzi, może pomożeprzymrużenie oka Sama biore glukozamine, ale bardziej chyba profilaktycznie, w każdym razie efektów na razie nie odczuwam. (a biore od ok pół roku) Podejrzewam niestety, że to taka bajeczka farmaceutów...
    Cytuj
  • 77henry 21 paź 2010, 8:52
    Ja moge podpowiedziec inny sposób. Picie roztworu żelatyny (dawka dzienna t o15g) mozna dodać do tego jakiś sok, pić codziennie przynajmniej przez pół roku. To daje świetne efekty, redukuje bóle kończyn w ogromnym stopniu! Metoda tania a zadzwiająco skuteczna polecam.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum