Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Szkoła rodzenia - warto do niej chodzić?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szkoła rodzenia - warto do niej chodzić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • birata 14 mar 2011, 11:19
    Witajcie! Co sądzicie o szkołach rodzenia? Warto iść na takie zajęcia? Proszę o opinie rodziców, którzy mają to za sobą i przyszłych rodziców, jak się zapatrują na kwestięuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 14 mar 2011, 12:36
    Myślę, że warto, a nawet trzebauśmiech Warto się doedukować, a w takich szkołach sa zajęcia i z położną, i z pediatrą, i ginekologiem. Myślę, że warto wiedzieć dużo o własnym ciele, jak przebiega ciąża oraz jak pielęgnować maleńkie dziecko. Jeszcze macierzyństwo przede mną, ale już ustaliliśmy z mężem, że na pewno pójdziemyuśmiech
    Cytuj
  • latynowska8 14 mar 2011, 15:22
    Ja mam dwoje dzieci. Do szkoły rodzenia nie chodziłam, nie było wtedy w Polsce czegoś takiegouśmiech Tak samo jak porodów rodzinnych. I wielu innych rzeczyprzymrużenie oka Ale jakoś sobie poradziłam, myślę, że duża w tym zasługa wspaniałej połoznej, na która trafiłam w szpitalu, bo moje porody do łatwych nie należały. Teraz jakbym miała taka możliwość to bym chyba skorzystała.
    Cytuj
  • nouv88 14 mar 2011, 17:19
    Też mam dwójkę, co do szkół rodzenia to uważałam i uważam, że to strata czasu. Warto się wsłuchać w siebie, poród to naturalny proces, to nie jest tak, że trzeba samemu dziecko urodzić siłą woli, tylko przeć kiedy jest skurcz, ciało samo wydaje dziecko na świat gdy przychodzi ten właściwy moment. Położna podpowiedziała mi jak najlepiej oddychać w danym momencie, nie wiem jak można uczyć się tego przez kilka godzin...
    Cytuj
  • caipirinha 14 mar 2011, 17:42
    Wiesz, rózne są porody, nie zawsze wszystko idzie jak z płatka. Uważam, że jeśli są dostęne takie zajęcia, to naprawdę warto skorzystać. Może Ty miałaś akurat szczęście, że urodziłaś szybko i sprawnie, ale zdarzają się różne sytuacje i lepiej wiedzieć o się dzieje i jak sobie radzić, z bólem, z przyspieszeniem akcji. Poza tym tam uczą jak pielęgnować noworodka, na co zwrócić uwagę, żeby rosło zdrowo i bezpiecznie. Pewnie, że kiedy sobie kobiety radził, bo nie było szkół rodzenia. Ale teraz są, wiec dlaczego z nich nie korzystać. Telefonów komórkowych też kiedyś nie było i co z tego.
    Cytuj
  • franusia 14 mar 2011, 18:06
    Może nie było szkół rodzenia, ale za to były akuszerki, położne przychodziły do domu albo lekarz... kobiety czerpały też większą wiedzę od poprzednich pokoleńuśmiech
    Cytuj
  • Cloudy 14 mar 2011, 21:49
    Ja uważam chodzenie na takie zajęcia za zbędne. Podczas porodu i tak z bólu i emocji nie jesteś w stanie myśleć o tym czy oddychasz prawidłowouśmiech Poza tym jest mnóstwo książek dotyczących porodu, połogu, pielęgnacji niemowląt. Wystarczy żeby posiąść niezbędną wiedzęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • D3niCle0 15 mar 2011, 1:37
    W przypadku pierwszej ciąży, pierwszego dziecka warto iść, to na pewno. Przy drugim to już wszystko wiesz co trzeba. Ale za pierwszym razem polecam, będziesz spokojniejsza, bo dobrze się przygotujesz. A spokój sprawi, że poród będzie lżejszy.
    Cytuj
  • Stinaa 15 mar 2011, 7:20
    Jeśli się planuje poród rodzinny to trzeba iść koniecznie do szkoły rodzenia. Faceci są kompletnie nieprzygotowani na to, kobiety cos tam przynajmniej trochę czują intuicyjnie. Facet, który nie wiedzial wcześniej czego sie spodziewać, gotowy zemdleć labo uciecprzymrużenie oka
    Cytuj
  • pacjentka 15 mar 2011, 10:54
    My chodziliśmy i uważam, że to był bardzo fajnie spędzony czas. Miałam poczucie, że wspólnie przygotowujemy się na narodziny dziecka, mężczyźni na ogół za bardzo się w to nie angażująuśmiech I moim zdaniem zajęcia typu opieka nad noworodkiem, kąpiel, pielęgnacja pępka itp bardzo się przydały, nie tylko mnie, ale mężowi chyba przede wszystkimuśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum