Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Szkoła rodzenia - warto do niej chodzić?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szkoła rodzenia - warto do niej chodzić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Aubiergine 15 mar 2011, 11:41
    Moja siostra chodziłą przed porodem do szkoły rodzenia, raz nawet ja byłam w zastępstwie za szwagra, akurat było o kąpaniu noworodka. Bardzo mi się to podobało i na pewno się zapiszę! Jak przyjdzie na to czas oczywiścieprzymrużenie oka Super był te zajęcia, bardzo panowie się angażowali byłam w szokuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • caipirinha 15 mar 2011, 14:43
    Coś mi się pzypomniało. Czytałam gdzieś, że poród rodzinny nie jest możliwy jesli para nie chodzła do szkoły rodzenia. Nie wiem czy to wszędzie tak jest czy tylko w niktórych szpitalach.
    Cytuj
  • Eli2010 15 mar 2011, 14:59
    Ja nie chodziłam do żadnej szkoły rodzenia i z perspektywy widzę, że nic nie straciłam. Co do oddychania to połozna mnie instruowała w trakcie porodu, dużo czytałam w gazetkach, w necie, pytałam kolezanek, które mają już dzieci no i jakoś dajemy radęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • KoKoszka 15 mar 2011, 18:48
    My też nie chodziliśmy i nie czuję się stratna z tego powodu. Rodziliśmy razem z mężem, nikt nas nie pytał o zaświadczenie ze szkoły rodzenia. Jak ktoś chce to na pewno nie będzie to strata czasu, u nas po prostu się nie dało, bo mąż pracował do późna i w soboty. A z mamą czy siostrą nie chciałam chodzić, podejrzewam, że jeśli już to bardziej mężowi by się taka szkoła przydała niż mnieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bancroft 15 mar 2011, 20:12
    Moim zdaniem dobrze jest zapisać się do szkoły rodzenia w szpitalu, w którym się rodzi. Podali nam tam mnóstwo przydatnych informacji, również odnośnie samego szpitala, jakie tam zwyczaje itd... mnie to się bardzo przydało.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 15 mar 2011, 23:05
    My chodzilismy i bardzo polecam, wydawało mi sie, że wiem wszystko co trzeba, a podczas rozmów z lekarzami, położną wyszło duzo pytań i był pod ręką fachowiec, który od razu nam odpowiadałuśmiech Naprawdę dużo skorzystaliśmy, mam znajome, które posługują się argumentem, że oddychać potrafią same, ale jak ktoś nie chodził do szkoły rodzenia to nie wie ile tak naprawde można się tam nauczyć. A ja chyba doceniłam to po porodzie, jak zostalam w domu z noworodkiem, a nie miałam nikogo do pomocy i w wielu sprawach nie miałabym nawet kogo się poradzić.
    Cytuj
  • Raf1975 15 mar 2011, 23:24
    Jako młody ojciec również gorąco polecam szkołę rodzeniauśmiech Ja na poczatku byłem troszeczkę przerażony wizją porodu, a dzieki zajęciom nie tylko w nim uczestniczyłem, ale też chyba na coś się przydałemprzymrużenie oka No a potem z maluchem wiedzialem co i jak, na pewno lepiej też rozumiałem moją żonę...
    Cytuj
  • Bancroft 16 mar 2011, 0:23
    30m1n1k4 napisał:A ja chyba doceniłam to po porodzie, jak zostalam w domu z noworodkiem, a nie miałam nikogo do pomocy i w wielu sprawach nie miałabym nawet kogo się poradzić.
    Podpisuje się pod tym obiema rekami! Niby mogłam zawsze zadzwonić do swojej mamy, ale ona miała małe dzieci 30 lat wcześniej, trochę się jednak od tamtej pory zmieniłoprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Vesna 16 mar 2011, 6:18
    Ja chodziłam do szkoły rodzenia i uważam, że dużo mi to pomogło. Bardzo polecam.
    Cytuj
  • r11 16 mar 2011, 8:42
    Wg mnie szkoła rodzenia to nieocenione źródło informacji dla ojcówuśmiech Takie zajęcia bardzo rozjaśniają im w głowach sytuację związaną z porodem i opieką nad maluszkiem... Jest też pretekst i specjalny czas na porozmawianie o emocjach, odczuciach związanych z ciążą. Położne i psycholodzy uświadamiają naprawdę wiele rzeczy, które nie są takie oczywiste, a ułatwiają wzajemne zrozumienie.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum