Favore.plForumPozostałe tematy

Czy goście powinni ściągać buty?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy goście powinni ściągać buty?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 z 5  
  • Niania90 21 mar 2011, 14:09
    Jak to w końcu jest, może ktoś mnie oświeci. Bo ostatnio przyszli do nas znajomi, u których zawsze są sterylnie czyste podłogi i goście obowiązkowo zdejmują buty. Ale u nas jakoś nie raczyli ściągać butów, chociaż naszykowałam "gościnne" kapcie. Totalnie je zignorowali i wparadowali do pokoju w pantoflach! Ja już uświadomiłam moejmu mężowi (to jest jego znajomy z pracy z żoną) że następnym razem nie zamierzam zdejmować butów u nich! Mam rację?
    Cytuj
  • Aurelka 21 mar 2011, 16:12
    Jasne, że masz rację, ja też bym nie ściągała, skoro oni nie uszanowali Twojej pracy, to nieważne jak świecące podłogi mają sami w domu. Nie ściągaj!
    Cytuj
  • Bandito 21 mar 2011, 18:02
    Może nie zdjęli butów, bo uznali, że Twoja podłoga nie jest wystarczająco czystaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Niania90 21 mar 2011, 18:39
    Bardzo smieszne wiesz... Może nie mam w domu takiej drogiej podłogi jak oni, ale czysta jest na pewno. Myślę, że raczej chodzi o kulturę osobistą...
    Cytuj
  • Iolla007 21 mar 2011, 20:14
    Dajcie spokój, co to w ogóle za zwyczaj, chyba na wsi tak się robi, jak czlowiek wraca z pola w zabloconych butach. Nigdy nie proszę gości żeby zostawiali buty w przedpokoju! Jak by to wyglądało?
    Cytuj
  • Ronjaa 21 mar 2011, 22:04
    To jakiś dziwny obyczaj, który nawiasem mówiąc obowiązuje tylko w Polsce. Goście przychodzą w eleganckich strojach i zostają pozbawieni butów, które są elementem ich kreacji. Jak to wygląda, mężczyzna w garniturze i kapciach? Boki mozna zrywaćwielki uśmiech
    Cytuj
  • casia1980 22 mar 2011, 0:08
    Ja się nieraz czułam jak idiotka, idąc na imprezę w wystrzałowej kiecce i wchodząc "na salony" gdzie już czekali inni w jakichś klapkach, które dostałam od gospodarzy. Ludzie, jak się wyżej ceni własną podłogę niż zaproszonych gości to po co ich w ogóle zapraszać??
    Cytuj
  • Lilijka 22 mar 2011, 6:51
    Ja sobie teraz po prostu biorę pasujące do stroju buciki na zmianęuśmiech Rozumiem też, że jeśli to jest np sylwester, a na dworze śnieg, to w salonie gospodarzy zrobiłoby się niezłe bagienko jak by tak wszyscy weszli w butach... sama bym czegoś takiego w domu nie chciałauśmiech
    Cytuj
  • Popeye 22 mar 2011, 10:40
    Dobra, odróżnijmy jeszcze sytuacje ekstremalne typu błocko na dworze, od tego, że w niektórych domach zawsze chcą żeby buty ściągać! Zdarzało mi się, że przyszedłem np latem w sandalach na bose stopy. Ludzie, ależ sie beznadziejnie czułem, zdjąlem je, bo w tym domu zawsze wszyscy zdejmują, a nikt nie powiedział, żebym tego nie robił. Ale musiałem chodzić boso po zimnej podłodze, w dodatku stopy miałem wilgotne, wiadomo - upał, trochę się ludzie pocąskrzywienie To jest jakieś chore moim zdaniem.
    Cytuj
  • franusia 22 mar 2011, 12:48
    Ja szczerze mówiąc wolałabym po wizycie gości odkurzać, nawet prać dywan niż narażać gości na coś takiego! I sama też nie ściągam, chyba, że ktoś jest na tyle niekulturalny, że mi zwróci uwagę, ale to m się tylko raz zdarzyło.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum