Favore.plForumPozostałe tematy

Jak być eko?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak być eko?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
  • Zoe87 17 cze 2011, 23:53
    Ja może aż tak zaangażowana nie jestemprzymrużenie oka ale z jedynm się zgadzam w 100% a własciwie nie z jednym, ale chodzi mi o to, że propagowanie ekologii polega na tym żeby o tym mowić, wiele osób nawet sie nie zastanawia, a jak coś im zareklamujemy to może przejmie od nas nawyki. Pomyślcie ile rzeczy kupujemy, robimy w określony sposób dlatego, że nasza mama/przyjaciółka/chłopak nam o tym powiedzieli. To jest skuteczniejsze niż najdroższa reklama, dlatego jesli robimy cos dla srodowiska chwalmy sie tym!
    Cytuj
  • 30m1n1k4 18 cze 2011, 6:08
    To jest prawda, najwiekszy wpływ maja na nas ludzie, którzy coś dla nas znaczą. Przyznam, że jak się nad tym zastanowiłam to zdałam sobie sprawę, że dotąd bardziej się z tym kryłam, niż obnosiłam... nie wiem dlaczego. Ale z drugiej strony chciałam zauważyć, że moim zdaniem wzrasta ogólnie wśród ludzi świadomość ekologiczna. Mało kto dziś chodzi z plastikowymi siatkami, wszyscy mają torby. Wszędzie widuję pojemniki do segregowania, ekologiczne produkty w sklepach tylko pytanie czy ilośc takich działań w skali globalnej ma w ogóle jakiś oddźwięk. Wystarczy choćby wspomnieć ilość energii jaka zużywają ludzie i jedną katastrofę atomową, jaka wydarzyła się w tym roku w Japoniismutny
    Cytuj
  • sammo1 4 lip 2011, 9:10
    tak co raz więcej osób zachowuje się pro eko, bardzo mi się podoba fakt, że naukę o ochronie środowiska zaczyna się już w przedszkolu - będzie co raz lepiej uśmiech, sam często przeglądam różne strony eko, ostatnio znalazłem o wiatrakach zamiast elektrowni jądrowej przymrużenie oka wiatr to siła uśmiech, ciekawe, czy polska pójdzie w ślady niemiec ?uśmiech
    Cytuj
  • fantin 2 sie 2011, 12:52
    Powstaje co raz więcej sklepów ekologicznych i to nie tylko ze zdrową żywością. Popularne stają się ekologiczne środki czystości takich firm jak Sonett, Planete Bleue, Ecozone czy Bio-D, które nie mają żadnych szkodliwych substancji, są biodegradowalne oraz nie niszczą naszej skóry. Nie wspomnę już o orzechach piorących, którymi od niedawna piorę i czyszczę niemal wszystko.
    Cytuj
  • porszat 8 sie 2011, 9:51
    Czy to się komuś podoba czy nie, coraz więcej jest ekologii wokół nas. Wystarczy spojrzeć na dachy, solary to już prawie standard.
    Cytuj
  • HaAnia 12 sie 2011, 16:42
    Moim zdaniem równie istotne jest to, by zadbać o wybieranie ekologicznych sprzętów. Często nie zwracamy na to uwagi, kierując się ceną, jednak na eko-urządzeniach (tych które na przykład pobierają mało prądu) także możemy sporo zaoszczędzić. Na przykład tutaj są przykłady piekarników o wysokiej klasie energetycznej, najlepiej jeśli wybierzemy taki, który ma A. Tak więc… ekologia to nie tylko oszczędzanie wodyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Energia30 11 wrz 2012, 21:25
    Także staram się żyć ekologicznie, dlatego ostatnio zdecydowałam się na kolektory słoneczne. Cennik uzależniony jest od firmy u której kupujesz solary, warto więc znaleźć najlepszą ofertę. Można, także postarać się o dofinansowanie. To dobra inwestycja w energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie.
    Cytuj
  • VictoriaB 20 wrz 2012, 8:54     (ostatnio zmieniony przez autora 20 wrz 2012, 8:55, w całości zmieniany 1 raz)
    A może przydomowe oczyszczalnie? Temat coraz bardziej modny i chyba też całkiem eko?
    Cytuj
  • Kajakarz 8 paź 2012, 20:26
    Jakoś super hiper zaangazowany to ja także nie jestem, ale owszem, staram się kupowac jedzenie nieprzetworzone i trochę czytam o eko-pomysłach (zwłaszcza z tych co to nie uszczuplają mocno portfela np na i innych eko stronach),
    tylko do bidetu coś się nie mogę przekonać
    Cytuj
  • zoszka27 26 lis 2012, 20:08
    warto być eko, w końcu nasz los w naszych rękach. Każdy z nas może choć w minimalny sposób wprowadzić ekologię w swoich domach, zobaczcie jakie rozwiązania proponuje
    Cytuj