Favore.plForumPozostałe tematy

Jak oddać krew?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak oddać krew?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • Szachrajka 10 gru 2010, 0:31
    Postanowiłam w nowym roku spełnic dobry uczynekuśmiech Chciałabym oddać krew, tyle było kampanii, w których mówili, że krwi ciagle brakuje... Myśle, ze ja moglabym oddawać swoja, o ile komus się to rpzydaprzymrużenie oka Ale chętnie bym sie dowiedziała jak to jest, może znajdzie się tu ktos, kto już to robił i powie mi jak to wyglada w praktyce no i przede wszystkim gdzie mam się zglosić?
    Cytuj
  • D3niCle0 10 gru 2010, 0:47
    Ja swego czasu regularnie oddawałam krew... nie powiem miałam satysfakcję, fajnie tak bezinteresownie zrobić cos dobrego dla innychuśmiech No i t a czekoladaprzymrużenie oka Ogólnie to nic trudnego ani skomplikowanego, musisz sie udac d ostacji krwiodawstwa, przejść badanie lekarskie i wypełnić ankiete, potem rozsiąść się wygodnie w fotelu, pielęgniarka się wkłuje i trwa to parę minut aż oddasz te 450 ml krwi. Potem trzeba z 10 minutek odczekać, odpocząc i tyleuśmiech Jak ktoś się nie boi igieł to nic strasznegouśmiech
    Cytuj
  • freshuser 10 gru 2010, 6:03
    Też o tym myślałem... w końcu każdy z nas może się znaleźć na miesjcu tych ludzi, którzy w szpitalu czekaja na krew. Tylko słyszałem, że jak ktoś ma tatuaż to nie może oddać krwi to prawda? jak tak to ja odpadam...
    Cytuj
  • D3niCle0 10 gru 2010, 10:30
    Nie jestem pewna, ale zdaje mi się, że nie mozna oddać krwi tylko przez jakiś czas po zrobieniu tatuażu, tak samo jak po zabiegu chirurgicznym. Ale jaki to okres to nie pamiętam. Ostatni raz oddawałam kilka lat temuuśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 10 gru 2010, 13:11
    Przed pobraniem krwi (po tym jak zbada cię lekarz) idziesz jeszcze do kawiarenki i tam dostajesz kawę albo colę oraz wafelkauśmiech Jak ja oddawałam krew to dawali grześki mniamuśmiech
    Cytuj
  • Kandydat 10 gru 2010, 13:32
    A co ile można krew oddawać? Czy to prawda, że dostaje się za to 8 czekolad?
    Cytuj
  • Raf1975 10 gru 2010, 14:23
    Faceci mogą co dwa miesiące, kobiety rzadziej (chyba co 3) Z czekoladą prawda, można też dostać bilety autobusowe.
    Cytuj
  • Apoliner 10 gru 2010, 16:58
    Też kilka razy oddawałem krew... nie regularnie, ale jak mnie ktoś poprosił, to nigdy nie odmowiłem. Niby nic takiego, chociaż nie przepadam za igłami. Ale podobno regularne oddawanie krwi przez długi czas powoduje zmiany w organizmie i prowadzi do nadciśnienia.
    Cytuj
  • Ferdynand 10 gru 2010, 17:25
    Też słyszałem coś podobnego, że wtedy organizm zaczyna produkować za dużo krwi i jest koniecznośc oddawania... ale to chyba tylko jak ktoś przez lata oddaje tak często jak to możliwe. A można raz-dwa razy w roku. Nie jest to powód zeby nie oddawać wcaleuśmiech
    Cytuj
  • Raf1975 10 gru 2010, 19:45
    Dokładnie, było nie było to szlachetna inicjatywauśmiech Jak by to nie zabrzmiało patetycznie, możesz uratować komuś życie oddając te pół litra krwi.
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum