Favore.plForumPozostałe tematy

Jak oddać krew?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak oddać krew?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 z 2
  • mlody88 29 gru 2010, 15:21
    Ja oddaję krew już od niemal 2 la (w marcu będzie równo dwa lata). Przed pierwszym oddaniem było trzeba zrobić dużo badań ale jakoś poszło.
    Dla honorowych dawców jest dużo udogodnień na przykład chodzenie do lekarza poza kolejką albo jazda za darmo MPK wielki uśmiech
    Cytuj
  • aleksy32 29 gru 2010, 18:07
    mlody88 napisał:Ja oddaję krew już od niemal 2 la (w marcu będzie równo dwa lata). Przed pierwszym oddaniem było trzeba zrobić dużo badań ale jakoś poszło.
    Dla honorowych dawców jest dużo udogodnień na przykład chodzenie do lekarza poza kolejką albo jazda za darmo MPK wielki uśmiech
    A po jakim czasie można uzyskać tytuł honorowego krwiodawcy?
    Bo to chyba nie tak od razu uśmiech
    Cytuj
  • KaczorA511 20 lut 2011, 20:57
    Witam.
    Każdy z Was coś pisze , każdy coś wie , ale nikt tak do końca ( ja chyba też tak nie zupełnie ).
    Oddaje krew 16 lat , całe 25 litrów ubyło Mi z organizmu i jak na razie zdrowie dopisuje więc oddaję w miarę regularnie . Wielu z Was zadaje różne pytania.
    To prawda że dostaje się czekolady ( całe 8 ) , prawdą też jest że można jeździć komunikacją miejską za darmo , ale trzeba mieć tytuł ZASŁUŻONEGO HONOROWEGO DAWCY KRWI i oddane co najmniej 20 litrów ( tak przynajmniej jest w Warszawie ) każde miasto ma swój regulamin. Prawdą też jest że można korzystać w aptekach i u lekarza bez kolejki. Są też niektóre lekarstwa za darmo. Po zrobieniu tatuażu i przekucia uszu nie można oddać krwi przez 6 miesięcy. NIEPRAWDĄ jest że jak ktoś oddaje długo to już musi. Organizm nie wyprodukuje więcej krwi niż musi. Więcej informacji uzyskacie w stacji krwiodawstwa u lekarza który będzie Was badał i kwalifikował. Myślę że tak choć krótko i może nie tak dokładnie ale na pewne pytania odpowiedziałem i pomogłem. Ze Swojej strony to mogę tylko zachęcić Was do oddawania tego Życiodajnego płynu . Trzeba pamiętać że krwi się nie da wyprodukować w żaden inny sposób jak ludzki organizm. Pozdrawiam wszystkich HDK.

    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum